Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Lietuvas elektroauto stāvvietas zīme

Lietuvā tiks uzstādītas 100 elektroauto uzlādes stacijas

2019. gada 5. augusts

Izlīguma līguma ietvaros starp Enerģētikas Ministriju un Vācijas uzņēmumu Danpower uzņēmums nodrošinās 100 bezmaksas elektrisko transportlīdzekļu uzlādes stacijas. Par šo staciju uzstādīšanu rūpēsies Satiksmes Ministrija.

Tas palīdzēs izveidot ērtu un plaši pieejamu elektrisko uzlādes staciju tīklu. Lai veicinātu videi draudzīgu automašīnu izmantošanu, ir nepieciešama jauna infrastruktūra. Lietuvai ir jāpaātrina tīra transporta izmantošana, lai sasniegtu enerģētiskās neatkarības stratēģijas mērķus, izpildītu Lietuvas saistības Eiropai un, pats galvenais, lai nodrošinātu veselīgu vidi mums visiem.

Enerģētikas ministrs Žygimantas Vaičiūnas

Plānots, ka 6 mēnešu laikā 100 elektrisko transportlīdzekļu uzlādes stacijas tiks nodotas Satiksmes Ministrijai, kas ir atbildīga par ceļu infrastruktūras uzlabošanu.

Ministrija izsludinās publisku konkursu uzlādes staciju tīkla operatora izvēlei, kurā arī lems par uzlādes staciju vietām pilsētās. Vietu izvēle notiks konsultējoties ar pašvaldībām.

Uzlādes vietām būs jābūt atvērtām un pieejamām visiem, kas vēlas uzlādēties. Stacijas tiks ražotas Lietuvā un to piegādātājs būs “Elinta charge”. To jauda būs 22 kW (165 km/h priekš Nissan Leaf).

Vispārējais miera līgums starp Enerģētikas ministriju un vācu uzņēmumu Danpower tika parakstīts un stājās spēkā 2018. gadā. 8. maijā. Ar to tiek noslēgts gadu ilgs tiesas process. Saskaņā ar miera līgumu vācu uzņēmums plāno investēt 100 elektrisko automašīnu uzlādes stacijās Lietuvā.

Avots: elv.lt

Kārlis Mendziņš

Atrasts pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Lietuvā tiks uzstādītas 100 elektroauto uzlādes stacijas 1

1
Komentāri

avatar
1 Komentāru pavediens
0 Pavediena atbildes
1 Sekotāji
 
Komentārs ar visvairāk reakcijām
Karstākais pavediena komentārs
1 Komentāru autori
Visvaldis Neseno komentāru autori
  Pieraksties  
jaunākais vecākais visbalsotākais
Paziņojums no
Visvaldis
Viesis
Visvaldis

Augusta beigās biju aizbraucis no ar E-NV200 no Rīgas uz Nidu(Kuršu kāpas).Ceļā lādēju ar ātro uzlādi aiz Jonišķiem(Ceļa kafejnīca “Plugo broliai”),Šauļu “Lidl”veikala stāvvietā,pie Telšiem (ceļa kafejnīca 7 kilometrs),Klaipēdā gan nevarēju atrast ātro uzlādi bez maksas.Braucu ar prāmi pāri uz kuršu kāpām.Lēnā uzlāde pie delfinārija nestrādāja.Braucu līdz Nidai ,tur blakus kempingam atradu ātro uzlādi,kuru bija apstājuši zirnekļi. Pie Kuršu kāpu iebrauktuves man pavēstīja patīkamu vēsti – elektromobīļiem par iebraukšanu nav jāmaksā.