Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Tesla Model 3

Naftas bagātajā Norvēģijā teju puse no mašīnām ir elektroauto

2019. gada 4. jūlijs

Gandrīz puse no jaunajām automašīnām, kas tika pārdotas Norvēģijā 2019. gada pirmajos sešos mēnešos, bija pilnībā elektriskās. Tas ir ievērojami vairāk kā pirms gada, kad šīs mašīnas bija “vien” ceturtdaļa. Norvēģija joprojām ir krietni priekšā pārējām pasaules valstīm ar elektroauto īpatsvaru.

Norvēģijas Ceļu federācija, paziņojot par jaunākajiem pārdošanas datiem pirmdien, apstiprināja, ka Tesla Model 3 bija valsts vispieprasītākais transportlīdzeklis.

Kopumā 48,4% no visām jaunajām automašīnām, kas tika pārdotas no janvāra līdz jūnijam, bija elektriskās, pārsniedzot pagājušā gada vidējo 31,2% un padarot Norvēģiju par izteiktu līderi elektrisko automašīnu pārdošanas skaitā uz vienu iedzīvotāju.

Norvēģija ir paziņojusi, ka no 2025. gada šajā valstī tiks pārtraukta jaunu dīzeļdegvielas un benzīna dzinēju pārdošana. Lai sagatavotos tam, Norvēģija ir palielinājusi nodokļus iekšdedzes dzinēju mašīnām un atbrīvojusi no tiem ar elektrību darbināmās automašīnas. Vienlaicīgi tiek piedāvātas arī citas priekšrocības, piemēram, atlaides ceļa nodevām.

Šī politika ir veicinājusi valstī popularitāti tādiem zīmoliem kā Tesla, Nissan, Hyundai un BMW, kas visi piedāvā pilnībā elektriskus transportlīdzekļus. Piemēram, Audi e-tron pieprasījums Norvēģijā pārsniedz visu 2018. gadā ražotāja pārdoto modeļu kopskaitu.

Zīmoli bez pilnībā elektriskiem piedāvājumiem, piemēram, Ford un Mercedes-Benz, ir piedzīvojuši pārdošanas apjoma kritumu. Tas licis Ford, Mercedes un vairākiem citiem automobiļu ražotājiem piedāvāt elektromobiļus Norvēģijā tuvākajā laikā.

Tesla jūnijā Norvēģijā pārdeva 3’760 transportlīdzekļus un šajā mēnesī sastādīja 24,5% no visām pārdotajām automašīnām, un pirmajā pusgadā tas bija arī visvairāk pārdotais zīmols. Lielākā daļa no tā pārdošanas apjomiem bija Model 3, bet Model S un Model X piedzīvoja kritumu.

Tikmēr Latvijā elektroauto kopskaits knapi pārsniedz 500.

Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Naftas bagātajā Norvēģijā teju puse no mašīnām ir elektroauto 1

6
Komentāri

avatar
1 Komentāru pavediens
5 Pavediena atbildes
2 Sekotāji
 
Komentārs ar visvairāk reakcijām
Karstākais pavediena komentārs
2 Komentāru autori
AivarsKārlis Mendziņš Neseno komentāru autori
  Pieraksties  
jaunākais vecākais visbalsotākais
Paziņojums no
Aivars
Viesis
Aivars

Varbūt tāpēc, ka viņiem ir nafta, ko viņi pārdod citiem, norvēģi var atļauties dārgās izklaides ar elektroauto, līdzīgi kā arābu šeihi -tikai nedaudz piedomājot. Cik daudz Latvijā ir cilvēku, kas var atļauties nopirkt auto 40’000 EUR un vairāk?