Foruma “Ūdeņradis mobilitātei un enerģijai” ietvaros notiks ar ūdeņradi darbināmo autobusu testi

0

Ūdeņraža enerģija ir nākotnes enerģija. Lai to demonstrētu septembrī Rīgā, Valmierā un Jelgavā notiks ūdeņraza – elektriskā autobusu testa braucieni jeb demonstrācijas projekts “JIVE 2 CEE Hydrogen Bus Roadshow”. Projekta ietvaros 19. septembrī, Rīgā notiks starptautisks forums “Ūdeņradis mobilitātei un enerģijai”. Forumā piedalīsies Latvijas enerģētikas nozares pārstāvji, gan vietējie, gan starptautiskie nozares eksperti un notiks dažādu ar ūdeņradi darbināmo transporta veidu demonstrācija.

Cee On The Road To Hydrogen

CEE on the Road to Hydrogen

Ūdeņraža enerģija ir nākotnes enerģija. Lai to demonstrētu septembrī Rīgā, Valmierā un Jelgavā notiks ūdeņraza – elektriskā autobusu testa braucieni jeb demonstrācijas projekts “JIVE 2 CEE Hydrogen Bus Roadshow”. Projekta ietvaros 19. septembrī, Rīgā notiks starptautisks forums “Ūdeņradis mobilitātei un enerģijai”. Forumā piedalīsies Latvijas enerģētikas nozares pārstāvji, gan vietējie, gan starptautiskie nozares eksperti un notiks dažādu ar ūdeņradi darbināmo transporta veidu demonstrācija.

Ar ūdeņradi darbināmais autobuss atceļos no Lietuvas un tiks iekļauts Valmieras un Jelgavas sabiedriskā transporta sistēmā, kā arī vienu dienu (18.09.) tiks testēts Rīgas lidostas teritorijā. Tas dos iespēju izmēģināt ar ūdeņradi darbināta autobusa tehnoloģiju, lai izvērtētu tehniskos aspektus un izmantošanas ieguvumus, tostarp ekonomisko pamatojumu. Ūdens ir vienīgais autobusa radītais vides “piesārņojums”, līdz ar to tiek būtiski samazināts pilsētas gaisa un apkārtējās vides piesārņojums. Autobusu testi sniegs būtiskus datus ūdeņraža – elektriskā autobusa efektivitātes izvērtēšanai iespējamai ieviešanai Latvijas transporta sistēmā.

Latvijas Ūdeņraža asociācija kopā ar partneriem aktīvi strādā, lai zaļā ūdeņraža ražošana būtu ne tikai nākotne, bet jau šodiena. Šī projekta ietvaros tiek attīstīta transportā izmantojamā “zaļā” ūdeņraža enerģijas vērtību ķēde Baltijas valstīs un Polijā, lai informētu ieinteresētās pilsētas, sabiedrisko pārvadājumu operētājus par ūdeņradi darbināmo autobusu izmantošanas iespējām. Ar ūdeņradi darbināmi transportlīdzekļi sabiedriskajā transportā ir pārdomāts nākotnes lēmums, jo ūdeņraža enerģija ir droša, tās izmantošana ir labvēlīgāka videi un vienlaikus nodrošina pamatu lielākai enerģētiskajai neatkarībai no neuzticamiem ārvalstu enerģijas piegādātājiem, kas ir ļoti būtiski īpaši patlaban, ņemot vērā Krievijas iebrukumu Ukrainā un ekonomiskajām sankcijām pret Krieviju.

Aivars Starikovs, “Latvijas Ūdeņraža Asociācijas” valdes loceklis un “Hydrogen Europe” izpilddirektora padomnieks Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs

Lai diskutētu par ūdeņraža kā enerģijas nesēja ieviešanu enerģētikas, transporta un rūpniecības sektoros 19. septembrī, Rīgā, Rīgas Tehniskās universitātes telpās Āzenes ielā 12/1 (ieeja no Zundas kanāla puses) notiks forums “Ūdeņradis mobilitātei un enerģijai”. Tajā piedalīsies Latvijas enerģētikas un transporta nozares pārstāvji un ūdeņraža enerģijas eksperti, pārstāvji no Hydrogen Europe, Clean Hydrogen Joint Undertaking, ES institūcijām, kā arī ūdeņraža – elektriskā autobusa un ūdeņraža uzpildes tehnoloģijas piegādātāju pārstāvji no Caetanobus, Messer, Toyota, Worthington Industries un Ballard Power Systems Europe.

Forums notiek ar AS Latvenergo un RTU atbalstu. Pirms foruma sākuma pl. 09.00 notiks dažādu ar ūdeņradi darbināmo transporta veidu – autobusa, auto, velosipēda un drona prezentācija. Autobuss tiek pavadīts ar tehnisko atbalstu un ražotāja pārstāvjiem, kuri būs pieejami arī, lai atbildētu uz jautājumiem. Mediju pārstāvjiem ir iespēja izmēģināt ar ūdeņradi darbināmos transporta līdzekļus, iztaujāt pašmāju un starptautiskos ekspertus un piedalīties forumā. Interesenti aicināti pieteikties dalībai mediju pasākumā, rakstot e-pastu – comms@h2e.eu vai pa tālruni 22076439 (Maija).

Reģistrācija dalībai forumā

Ūdeņraža – elektriskā autobusu tūre jeb “JIVE 2 CEE Hydrogen Bus Roadshow” kopš 2022. gada viesojas 12 Centrāleiropas un Austrumeiropas valstīs, kur vēsturiski ar ūdeņradi darbināmu transportlīdzekļu izmantošana sabiedriskajā transportā ir ievērojami zemāka nekā Rietumeiropā. Tūri koordinē Latvijas Ūdeņraža asociācija sadarbībā ar “Hydrogen Europewa”. Asociācija 2022. gada nogalē “Hydrogen Europe” uzdevumā veiksmīgi īstenoja ūdeņraža-elektriskā autobusa izvietošanas un demonstrācijas projekta pirmo posmu Eiropas valstīs – Slovēnijā, Čehijā, Horvātijā, Slovākijā un Ungārijā. Projekts ir daļa no JIVE 2 (Joint Initiative for hydrogen Vehicles across Europe) iniciatīvas. Patlaban Polijā un Baltijas valstīs notiek demonstrācijas projekta otrais posms. Projekta mērķis ir dot iespēju demonstrēt ūdeņraža-elektriskā autobusu tehnoloģiju un ļaut pilsētām iepazīties un pārbaudīt šo tehnoloģiju risinājumus reāllaikā, kā arī palielināt sabiedrības informētību par ūdeņraža tehnoloģijām.

Informācija par Latvijas Ūdeņraža asociāciju

Latvijas Ūdeņraža asociācija ir 2005. gadā dibināta biedrība ar mērķi sekmēt ūdeņraža tehnoloģiju ieviešanu Latvijas tautsaimniecībā, kas tiktu ražots galvenokārt no vietējiem dabas resursiem, lai ar vismazāko ietekmi uz apkārtējo vidi nodrošinātu alternatīvu enerģijas nesēju ieviešanu enerģētikas, transporta un rūpniecības sektoros. Asociācijas mērķis ir apvienot zinātniekus un uzņēmējus, kas darbojas ar inovatīvām tehnoloģijām un materiāliem, lai attīstītu atjaunojamo energoresursu potenciālu un izmantošanas veidus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: