RVT prezentē Latvijā izgatavotas saules paneļu nojumes prototipu
Profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Valsts tehnikums” (RVT) Tehnoloģiju un inovāciju centrs 12.aprīlī plkst. 13.00 prezentēs tehnikumā tapušu, kopīgi ar Latvijas uzņēmējiem rūpnieciskai ražošanai izstrādātu saules paneļu nojumes prototipu.
Profesionālās izglītības kompetences centrs “Rīgas Valsts tehnikums” (RVT) Tehnoloģiju un inovāciju centrs 12.aprīlī plkst. 13.00 prezentēs tehnikumā tapušu, kopīgi ar Latvijas uzņēmējiem rūpnieciskai ražošanai izstrādātu saules paneļu nojumes prototipu.
RVT un EK pārstāvniecības Latvijā amatpersonas informēs par tuvākā laika iespējām ceļā uz ES zaļā kursa klimata neitralitātes mērķu sasniegšanu, kā arī prezentēs tehnikumā tapušu, kopīgi ar Latvijas uzņēmējiem rūpnieciskai ražošanai izstrādātu saules paneļu nojumes prototipu.
Pagājušā gada septembrī trīs Latvijas uzņēmumi un RVT parakstīja sadarbības līgumu, vienojoties par iesaisti vispusīgā augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanā atbilstoši ES izvirzīto klimata mērķu sasniegšanai. Vienošanās paredzēja arī uzsākt saules paneļu nojumes prototipa izveidi, kas primāri paredzēta elektroautomobiļu uzlādei, būtu rūpnieciski ražojama, atbalsta konstrukcijās maksimāli izmantojot vietējos izejmateriālus un pielietojot šobrīd labākās pieejamās tehnoloģijas.
Sadarbības rezultātā ir izveidots prototips, kuru var izvietot nepilnu 25 kvadrātmetru platībā. Visas atbalsta konstrukcijas ir tapušas no Latvijā ražota kompozīta materiāla. Jumta segumam izmantoti 16 saules paneļi, kas nostiprināti atjautīgā un pārbaudītā veidā, lai nodrošinātu nokrišņu ūdens necaurlaidību. Nojumes – solārās mikroģenerācijas stacijas jauda ir 6,4 kW, kas ir vairāk nekā pietiekami elektromašīnas vidēji ātrai uzlādei diennakts gaišajā laikā. Paneļu un stacijas darbībai nepieciešamo iekārtu piegādātāji ir Vācijas ražotāji.
Pasākuma laikā RVT direktore Dagnija Vanaga informēs par tehnikuma profesionālās izglītības kompetences centra plāniem sasniegt mācību kompleksa klimata neitralitāti, un EK pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks Mārtiņš Zemītis skaidros jaunākās aktualitātes ES zaļā kursa kontekstā. Savukārt SIA “Compor” valdes loceklis Jurģis Vašuks ieskicēs nākotnes materiāla – kompozīta, priekšrocības būvniecībā un dažādu konstrukciju izgatavošanā (salīdzinot ar metālu – tikpat izturīgs, taču daudz vieglāks, nekorodē, daudz vieglāk montējams, neprasa papildus kopšanu u.c., turklāt pieejams arī tagadējos krīzes apstākļos, jo to ražo tepat Latvijā). SIA “Saules Grauds” valdes priekšsēdētājs Edmunds Zālīte iepazīstinās ar kopīgi izstrādātās saules paneļu nojumes prototipa tehniskajiem parametriem, kā arī iezīmēs turpmākos sērijveida ražošanas plānus.
Pasākuma laikā ikvienam dalībniekam būs iespēja apskatīt Latvijā tapušo saules paneļu nojumi, kā arī tikties un klātienē uzdot interesējošos jautājumus tās izgatavotājiem.