Klimata tehnoloģiju jaunuzņēmumus aicina pieteikties “Future Hub Climate”

0

Līdz 12. septembrim klimata tehnoloģiju jaunuzņēmumus aicina pieteikties jaunā pirmsakcelerācijas programmā “Future Hub Climate”. Tajā uzņems astoņas daudzsološas komandas, atbalstīs tās ar līdz 5000 eiro finansējumu produkta izstrādei un savienos ar korporatīvajiem uzņēmumiem, lai 10 nedēļu laikā veiktu produktu validāciju.

Futurehub Climate

Preses foto

Līdz 12. septembrim klimata tehnoloģiju jaunuzņēmumus aicina pieteikties jaunā pirmsakcelerācijas programmā “Future Hub Climate”. Tajā uzņems astoņas daudzsološas komandas, atbalstīs tās ar līdz 5000 eiro finansējumu produkta izstrādei un savienos ar korporatīvajiem uzņēmumiem, lai 10 nedēļu laikā veiktu produktu validāciju.

Lai veicinātu klimata tehnoloģiju attīstību Baltijā, šo programmu ir izveidojis inovāciju vadības uzņēmums “Helve” kopā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA) un Rīgas domes atbalstu. Programmas mērķis ir palīdzēt idejas stadijas jaunuzņēmumiem no visas Baltijas izstrādāt savus produktus un nekavējoties tos pārbaudīt praksē, sadarbojoties ar pieredzējušiem lielajiem uzņēmumiem. Programma notiks no oktobra līdz decembrim. Pietiekties līdz 12. septembrim iespējams tīmekļvietnē.

Audi Q6 e-tron

Klimata tēmas jau ilgu laiku dominē mediju virsrakstos, un laika gaitā tās kļūst arvien aktuālākas. Tēmas nozīmīgumu apliecina fakts, ka klimata tehnoloģijas jau gadiem ilgi ir visstraujāk augošā investīciju vertikāle Eiropā.

“Future Hub Climate” programmas vadītājs Āris Brencis

Lai gan Baltijas klimata tehnoloģiju jaunuzņēmumiem ir liels potenciāls strauji augt tehnoloģiju pasaulē, nozarē ir nepilnības, kas kavē ātrumu, kādā jaunuzņēmums spēj nonākt pie pirmajiem klientiem un investīcijām.

Mēs ticam, ka “Future Hub Climate” palīdzēs šīs nepilnības novērst, ne tikai sniedzot nelielu, bet svarīgu kapitālu produkta izstrādei, bet arī nodrošinot uzņēmumiem iespēju pārbaudīt savus produktus tirgū kopā ar pieredzējušiem uzņēmumiem.

“Future Hub Climate” programmas vadītājs Āris Brencis

Ir svarīgi pievērst īpašu uzmanību šai vertikālei

LIAA direktors Kaspars Rožkalns norāda, ka jaunuzņēmumu skaits ir cieši saistīts ar katras valsts inovācijas jaudu un spēju konkurēt globālā līmenī. Viņš ir pārliecināts, ka ir būtiski atbalstīt jaunu jaunuzņēmumu izveidi un attīstību Latvijā. LIAA cieši sadarbojas ar vietējo ekosistēmu šī mērķa sasniegšanā.

Tā kā klimats ir globālās politiskās dienaskārtības augšgalā, nav pārsteidzoši, ka mēs redzam, cik svarīgi ir pievērst īpašu uzmanību šai konkrētajai vertikālei.

LIAA direktors Kaspars Rožkalns

LIAA jau iepriekš ir atbalstījis ar klimatu saistītas programmas, piemēram, “CityToSea”. K Rožkalns uzskata, ka “Future Hub Climate” nodrošinās nepieciešamo nepārtrauktību starp iepriekšējām programmām un jaunuzņēmumu pirmajām piesaistītajām investīcijām.

Programma noslēgsies, jaunuzņēmumiem prezentējot savu produktu validācijas rezultātus klimata tehnoloģiju investoriem Baltijas ilgtspējas inovāciju balvas laikā 2023. gada 7. decembrī.

Audi Q6 e-tron

Uz “Future Hub” pamatiem

“Future Hub Climate” programma ir veidota uz esošās kopraides programmas “Future Hub” pamatiem, kas jau vairāk nekā trīs gadus palīdz lielajiem uzņēmumiem risināt aktuālus biznesa izaicinājumus, piesaistot jaunuzņēmumu palīdzību. Taču “Future Hub Climate” jaunuzņēmumi un lielie uzņēmumi nonāk mainītās lomās – programma prioritizē jaunuzņēmumu vajadzības un lielie uzņēmumi ir atbalsta lomā.

Lai veicinātu tādu inovāciju attīstību, kas piedāvā ilgtspējīgus risinājumus un tiecas uz labāku nākotni, “Helve” 2020. gada nogalē izveidoja pirmo atvērto inovāciju akceleratoru Baltijā. Tas saved kopā Eiropas līmeņa jaunuzņēmumus ar Baltijas uzņēmumiem, lai radītu praktiskus risinājumi uzņēmumu ilgtspējas izaicinājumiem. Programmas mērķis ir iedrošināt gan zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumus, gan lielos uzņēmumus veidot jaunas sadarbības un attīstīties caur kopradi.

Pirmo programmu “Future Hub” īstenoja “Helve” sadarbībā ar “Swedbank Latvija”.  Programmai pievienojās pieci Baltijas uzņēmumi – “Swedbank Latvija”, “Latvenergo”, “Rimi Baltic Group”, “Orkla Latvija” un “Rīgas namu pārvaldnieks”. Lai strādātu ar šiem uzņēmumiem, programmai pieteicās 160 jaunuzņēmumi no 40 valstīm, no kuriem “Helve” komanda izvēlējās vispiemērotākos risinājumus turpmākai sadarbībai ar uzņēmumiem.

“Future Hub” otrā programma notika sadarbībā ar banku “Citadele”. Tajā tika uzņemti astoņi zaļo tehnoloģiju jaunuzņēmumi. Piemēram, pērn “Rimi Baltic” sadarbībā ar dāņu jaunuzņēmumu “Plant Jammer” izstrādāja risinājumu “Iztukšo savu ledusskapi”.

Savukārt trešajā “Future Hub” programmā ar jaunuzņēmumiem sadarbosies “Rimi Baltic”, “Eco Baltia vide”, “Balcia” un “Sadales tīkls”.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: