Noslēdzies trešais Pilsētvides mobilitātes hakatons

0

Ar jaunām inovāciju idejām 1.decembrī noslēdzās trešais Pilsētvides mobilitātes hakatons. Šogad pasākumā uzvaras laurus plūca komanda MossHub ar savu inovatīvo ekoloģisko tehnoloģiju – mikroaļģu un sūnu displeju –, kas rūpētos par gaisa kvalitātes uzlabošanu pilsētās.

Satiksme piepilsētā

Satiksme piepilsētā (Shutterstock)

Ar jaunām inovāciju idejām 1.decembrī noslēdzās trešais Pilsētvides mobilitātes hakatons. Šogad pasākumā uzvaras laurus plūca komanda MossHub ar savu inovatīvo ekoloģisko tehnoloģiju – mikroaļģu un sūnu displeju –, kas rūpētos par gaisa kvalitātes uzlabošanu pilsētās.

VEFRESH organizētais hakatons norisinājās tiešsaistē no 29. novembra līdz 1. decembrim ar Latvijas Mobilā Telefona (LMT), Rīgas domes, Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) un EIT Urban Mobility atbalstu. Pasākumā piedalījās 21 dalībnieks no Latvijas un Eiropas. Hakatona mērķis bija 48 stundu laikā radīt inovatīvus risinājumus, kas veicinātu pilsētu mobilitātes uzlabošanu.

Audi Q6 e-tron

Hakatona rezultātā izveidojās astoņas spēcīgas komandas, kas cīnījās par ievērojamām naudas balvām EUR 10 000 vērtībā.

Hakatona rezultāti:

  • 1. vieta un 3000 EUR: MossHub – risinājums gaisa kvalitātes uzlabošanai pilsētās ar sūnu palīdzību
  • 2. vieta un 2000 EUR: WindWise – risinājums ilgtspējīgai enerģijas piegādei pilsētās izmantotajiem sensoriem
  • 3. vieta un 1000 EUR: RoadSense – risinājums pilsētu satiksmes sastrēgumu samazināšanai.

LMT īpašā balva 2000 EUR vērtībā (katram):

  • ParkPolice – risinājums, kas ar sensoru palīdzību uzrauga elektroautomobiļu uzlādes stāvvietas un ziņotu policijai, ja tajās atrodas automašīnas, kas neizmanto uzlādes stacijas
  • SecureSight – datu aizsardzības risinājums, kas automātiski aizmiglo sejas un automašīnu numuru zīmes novērošanas kamerās.

Šis hakatons parādīja, ka komandas var paveikt lielas lietas ar savu intelektuālo spožumu un enerģiju, sadarbojoties ar pieredzējušiem nozares mentoriem. Vēlos pateikties ParkPolice komandai par darbu pie sensoru risinājuma, ko varētu integrēt ar dažādiem satiksmes uzraudzības risinājumiem. Un komandai Secure Sight, kas izmantoja iespēju domāt, kā pilsētās jau izvietotās kameras var padarīt drošākas no datu privātuma viedokļa. Apsveicam visas komandas un uzskatīsim to par sākumpunktu jauniem mobilitāti pārveidojošiem risinājumiem.

Guntis Valters, LMT Datorredzes un mobilitātes biznesa vadītājs

Hakatons atklāja daudz inovatīvu risinājumu pilsētvides mobilitātes uzlabošanai, un organizatori pauž gandarījumu par dalībnieku radošumu un iesaistīšanos šajā nozīmīgajā notikumā.

Audi Q6 e-tron

Pilsētvides Mobilitātes Hakatons daudzām komandām kalpoja kā pirmais būtiskais solis ceļā uz veiksmīgu biznesu, sniedzot iespēju validēt idejas sarunās ar ekspertiem un mentoriem, un radot motivāciju turpināt darbu pie inovatīviem risinājumiem, kas uzlabos dzīves kvalitāti pilsētās. Šī sadarbība starp dalībniekiem, uzņēmumiem un pašvaldībām nostiprina kopīgo apņemšanos attīstīt ilgtspējīgāku un viedāku pilsētu mobilitāti nākotnē.

Elīna Sadauska, hakatona organizētāja un VEFRESH inovāciju projektu vadītāja

Katru gadu hakatons pierāda, ka, ja satiekas līdzīgi domājoši cilvēki, tad dzimst jaunas idejas un koncepti, kas risina dažādus izaicinājumus. Ceru, ka komandas turpinās darbu pie savu ideju attīstīšanas un testēs savus prototipus Rīgā jau tuvākajā laikā.

Inese Andersone, Rīgas domes deputāte, Pilsētas attīstības komitejas vadītāja

Lai turpinātu veicināt inovācijas pilsētā, VEFRESH aicina visus hakatona dalībniekus un citus interesentus pieteikties Pilsētvides mobilitātes inkubatoram, kas sāks darbu jau nākamā gada pavasarī.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: