Atkritumu apsaimniekošanas poligonā izveidota saules elektrostacija

0

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) “Daibe” pašvaldību atkritumu apsaimniekotājs SIA “ZAAO” (ZAAO) ekspluatācijā nodevis Saules elektrostaciju – paneļu parku. Plānots, ka izveidotais saules enerģijas parks gadu laikā saražos aptuveni 10% no poligona patēriņam nepieciešamās elektroenerģijas.

ZAAO RAAC Daibe saules paneļi

ZAAO RAAC Daibe saules paneļi

Reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā (RAAC) “Daibe” pašvaldību atkritumu apsaimniekotājs SIA “ZAAO” (ZAAO) ekspluatācijā nodevis Saules elektrostaciju – paneļu parku. Plānots, ka izveidotais saules enerģijas parks gadu laikā saražos aptuveni 10% no poligona patēriņam nepieciešamās elektroenerģijas.

Plānotā saražotā elektroenerģija gadā sasniedz 247’000 kWh (aptuveni 80 mājsaimniecību patērētā elektroenerģija gadā, pie elektrības patēriņa ap 250 kWh/mēnesī). Uzstādīto saules paneļu lietderīgā garantētā efektivitāte paredzēta ne mazāk kā 20 gadus, pēc šī perioda elektroenerģijas ražošana turpināsies ar mazāku jaudu.

RAAC “Daibe” vēl vairāk izmantosim atjaunīgos energoresursus. Līdz šim jau nodrošinām nepārtrauktu poligona biogāzes ieguvi un izmantojam to siltumenerģijas un elektroenerģijas ražošanai, tagad izmantosim arī saules paneļus elektroenerģijas ražošanai. Svarīgi, ka elektroenerģijas ražošana no saules nerada CO2 piesārņojumu atmosfērā. Uzstādītā jauda, ko potenciāli var saražot stundā ir 50 kWh.

RAAC “Daibe” attīstības vadītājs Mārtiņš Niklass

Projekta realizētājs SIA “AJPower” izvēlēts publiskā iepirkumā. Projekta kopējās izmaksas ir 55 000 eiro.

Saules elektrostacija – paneļu parks tiks iekļauta arī vides izglītības mācību saturā jaunajā mācību gadā, stāstot dažādu vecumu interesentiem par atjaunīgo energoresursu ieguvi.

RAAC “Daibe” atrodas Pārgaujas novadā, izveidots 2004. gadā. Tajā norit atkritumu apstrāde un apglabāšana atbilstoši Eiropas Savienības un Latvijas Republikas likumdošanas prasībām videi draudzīgā veidā. RAAC sadarbībā ar Dabas un tehnoloģiju parku “URDA”, kas atrodas līdzās, piedāvā izziņas braucienus dažādām interesentu grupām, lai palīdzētu izprast, cik un kāda veida atkritumi Ziemeļvidzemē tiek radīti un kādi apstrādes procesi ar tiem tiek veikti.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: