SimpleCharge atklāj 3 elektroauto uzlādes stacijas Ķīpsalā
SimpleCharge Ķīpsalā uzstādījis trīs elektroauto uzlādes iekārtas. Tas veikts atbalsta programmas „Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” ietvaros. Latviešu uzņēmums SimpleCharge izstrādā elektroauto uzlādes risinājumus, kas izmanto gaismas stabu infrastruktūru. Uzlādes stacijas uzstādītas sadarbībā ar Rīgas Domes Pilsētas Attīstības departamentu un Rīgas aģentūru “Rīgas Gaisma”.
SimpleCharge Ķīpsalā uzstādījis trīs elektroauto uzlādes iekārtas. Tas veikts atbalsta programmas „Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” ietvaros. Latviešu uzņēmums SimpleCharge izstrādā elektroauto uzlādes risinājumus, kas izmanto gaismas stabu infrastruktūru. Uzlādes stacijas uzstādītas sadarbībā ar Rīgas Domes Pilsētas Attīstības departamentu un Rīgas aģentūru “Rīgas Gaisma”.
Ķīpsalā, Zunda krastmalā, pretim Rīgas Tehniskās Universitātes Elektrotehnikas un Vides Inženierzinātņu fakultātei, SIA SimpleCharge uz trim secīgiem gaismas stabiem izvietojis elektroauto uzlādes iekārtas. Papildus uzlādes stacijām Zunda krastmalā, SimpleCharge 2021.gadā izvietoja uzlādes stacijas Apes ielā.
SimpleCharge risinājums priekš pašvaldības ir ļoti inovatīvs ar to, ka tā ieviešana ir salīdzinoši elementāra. Nav nepieciešami jauni būvdarbi, saskaņošanas, instalācijas, u.c., kas sumējoties izmaksā vairākas SimpleCharge uzlādes stacijas. Rezultātā SimpleCharge uzlādes stacijas var nedz tikai piedāvāt lētāku uzlādes pakalpojumu, bet arī ātrāku elektrotransportlīdzekļu uzlādes tīkla attīstību, kas ir svarīgi gan pilsētas klimata mērķu sasniegšanai, gan efektīvas transporta infrastruktūras nodrošināšanai.
Inese Andersone, Rīgas Domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja
Iekārtas izmanto jaudas balansēšanu, lai optimāli izmantotu apgaismes tīklā pieejamo jaudu. Katra iekārta spēj lādēt ar jaudu līdz 22 kW un tās ir ērti novietotas blakus stāvvietām, lai nodrošinātu elektroauto piekļuvi. Katra stāvvieta ir arī aprīkota ar attiecīgām satiksmes regulējuma zīmēm. Uzlāde pieejama 24 stundas diennaktī, izmantojot Eleport aplikāciju.
Mēs, Eleport, ļoti priecājamies par SimpleCharge uzņēmuma panākumiem, jo elektroauto uzlādes piedāvāšana dzīvesvietā ir kritiska, lai pārliecinātu cilvēku pārsēsties uz elektroauto. Kā SimpleCharge elektrouato uzlādes iekārtu operators esam novērojuši, ka iekārtas ir salīdzinoši pieprasītas.. Arī 2023.gadā aktīvi atbalstīsim SimpleCharge nedz tikai Latvijā, bet arī kaimiņvalstīs, kur ļoti liels īpatsvars iedzīvotāju dzīvo daudzdzīvokļu mājās un ir sarežģīti ierīkot privāto uzlādes risinājumu.
Kārlis Mendziņš, Eleport vadītājs Latvijā
Latvija ir pirmajā vietā Eiropā pēc procentiem no iedzīvotāju skaita, kas dzīvo daudzdzīvokļu mājās (65,2%), kamēr Igaunija (61,1%) un Lietuva (58,9%) ieņem 3. un 4. vietu attiecīgi.
SimpleCharge misija ir samazināt nevienlīdzību uzlādes infrastruktūras pieejamībā un piedāvāt tiešām izdevīgu publisko elektroauto uzlādi. 2023.gadā plānojam izvietot ap 100 publiskās uzlādes stacijām Eiropā – Latvija, Igaunijā, Lietuvā, Rumānijā un Horvātijā. Daļai no staciju jau esam piesaistījuši Eiropas Reģionālo Struktūrfondu finansējumu, otrai daļai aktīvi meklējam sēklas investīciju.
Kristaps Elvis Volks, SimpleCharge biznesa attīstības vadītājs
SIA SimpleCharge uzņēmums tika dibināts 2021.gadā Pilsētvides Mobilitātes inkubatora ietvaros, ko organizēja VEFRESH, Rīgas Domes Pilsētas Attīstības departaments un Elektronikas un Datorzinātņu institūts. Kopš dibināšanas komanda ir izcīnījusi galvenās balvas tādos konkursos kā Ideju Kauss un Atspēriens, kā arī saņēmusi pirmssēklas investīciju no jaunuzņēmumu akseleratora Buildit. Komanda ir attīstījusi jaunu produkta dizainu un atrādījusi to pasaules auditorijai 2022.gada novembrī notikušajā “Smart City Expo World Congress” konferencē, Barselonā.
Risinājums labs!
Galvenais panākt, lai pakalpojums būtu pieejams t.i. lai studenti ciena elektroauto uzlādes vietas un tās netiktu izmantotas kā ICE ikdienas stāvvietas…
Šīs stacijas jau labu laiku atpakaļ bija uzstādītas un redzamas. Arī no Google maps apskatot street view var manīt kā tās jau ir aizņemtas pamatā ar fosīlijām. Bet raksta bildē zīmes gan izskatās, ka jaunas – iepriekš nebija novērotas.
Interesants raksts/pētījums varētu būt vai šis ir īstais risinājums daudzdzīvojamām mājām mikrorajonos:
kādas atļaujas no pašvaldības/pilsētas būtu jāiegūst projekta realizēšanaikurš būtu projekta iniciators un virzītājs – paši iedzīvotāji vai arī var pārlikt uz namu apsaimniekotājiem, kas organizē atļauju izsniegšanu stāvēšanai pagalmosņemot vērā dažādos SimpleCharge biznesa modeļus – cik daudz elektroauto vajadzētu vienā daudzstāvu mājā, lai šis būtu finansiāli izdevīgs risinājums, katram no modeļiem (iegādāties, izīrēt iekārtu vai izīrēt infrastruktūru)varbūt ir kādas veicinošas programmas, kuru ietvaros pašvaldības/namu apsaimniekotāji var pieteikties finansējumam
Sveiks, 2222 😀
Liels paldies par izrādīto interesi par procedūrām un procesiem.
Ilgtermiņā šis risinājums ir tieši paredzēts daudzdzīvokļu māju mikrorajoniem, kur cilvēkiem ir mazāk iespējas uzstādīt savu privāto uzlādes staciju.
Iekārtas tiek izstādītas sadarbībā ar “Rīgas Gaisma” aģentūru, kam SimpleCharge maksā ikmēneša maksu gan par staba noma, gan par pieslēguma nodrošināšanu, gan par staba apkalpošanu un nodrošināto elektrību. 🙂
Ja Jums ir kādas idejas par potenciālu SimpleCharge uzlādes staciju izvietojumu uz kāda gaismas staba, droši sazinieties ar mani pa tālruni +371 27442426 vai e-pastu kristaps@simplecharge.lv
Sveiks, Harald!
Iekš SimpleCharge esam izplānojuši izmantot sensorus, kas nolasa, vai stāvvieta ir aizņemta vai nē, un attiecīgo informāciju tad izmantot, lai piespiestu Iiekšdzedzes dzinēju automašīnu īpašniekus tur to nenovietot. Papildus ar pirmajām sausajām dienām pavasarī tiks uzlikts arī marķējums. Vai ir vēl kādas idejas, kā panākt stāvvietu pieejamību?
Manuprāt, ierobežojošās ceļa zīmes ir labākais risinājums, taču tām protams ir jābūt arī segumam no pašvaldības policijas.
Uzlīme ar pārkāpēju pieteikšanas kārtību arī varētu palīdzēt, gan atbaidīt tīšus pārkāpējus, gan radīt gandarījuma sajūtu par to, ka “pat ja man nesanāca uzlādēties, tad vismaz arī šī auto īpašniekam tiks sagādātas neērtības un vainas sajūta”.
Paldies, 2222, par ietiekumu!
Varam apgalvot, ka pašvaldība šīs stāvvietas apseko pēc iedzīvotāju pieprasījuma. Respektīvi, kad iedzīvotāji vai nu pazvana, vai arī iesniedz iesnigumu Rīgas Pašvaldības Policijas applikācijā, kur to var izdarīt 1 minūtes laikā. Vairākas reizes šādi esam redzējuši dzeltenās lapiņas logos, pēc EV lietotāju izsaukumiem.
Strādājam pie risinājuma, lai šo procesu automatizētu, piemēram, ja 10 minūtēs neuzsākas uzlāde, bet stāvvietas sensori rāda, ka stāvvieta ir aizņemta, tad automātiski tiek ziņots PP.
Bet varbūt vienkārša uzlīme jau šobrīd varētu atrisināt situāciju. :thinking