Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Tesla Model S lādējas

Elektromobiļu maratons “Uzlādes tīkls savieno pilsētas”

2018. gada 27. augusts

Latvijā norisināsies pirmais elektromobiļu maratons, kas ilgs trīs dienas un apciemos 7 pilsētas. Tā laikā tiks atklāti vairāki uzlādes punkti.

Šī gada 30.augustā startēs elektromobiļu maratons “Uzlādes tīkls savieno pilsētas”. Maratona dalībnieku pirmais kontrolpunkts būs Jūrmalā, Jomas ielā 4 (Elektrum Energoefektivitātes centrs), plkst. 8:00-8:15.

Maratona mērķi

Informēt par iespējām, ko sniedz Latvijā 2018.gadā Valsts akciju sabiedrības “Ceļu satiksmes drošības direkcija” izveidotais elektromobiļu ātrās uzlādes staciju tīkls.

Popularizēt tūrisma un citu jomu sniegto pakalpojumu papildināšanu ar jaunu – elektromobiļu uzlādes – pakalpojumu.

Maratona pieturvietās dalībnieki informēs par iespējām, ko sniedz Latvijā 2018.gadā izveidotais ātrās uzlādes tīkls, par tā turpmāko paplašināšanu, kā arī par iespēju piesaistīt elektromobiļu tūristus. Apmeklētāji varēs iepazīties ar jaunajiem, 40kWh akumulatora, Nissan elektromobiļiem Leaf un e-NV200, kā arī to uzlādes iespējām.

Maratona pieturvietas

30.augusts
  • Ventspils, Platā iela 10, plkst.12:00-13:45
  • Liepāja, Satiksmes iela 11, plkst.16:30-18:00
31.augusts
  • Bauska, Uzvaras iela 1, plkst.9:00-10:45
  • Jēkabpils, Rīgas iela 103B, plkst. 13:00-15:00
  • Daugavpils, Kraujas iela 3, plkst.16:30-18:00
1.septembris
  • Stāmeriena, pie Bānīša stacijas, plkst. 12:00-15:00
    (dalība elektromobiļu salidojumā)
  • Valmiera, Eduarda Lācera iela 3, plkst. 18:00-19:30

Maratona laikā tiks parakstīti sadarbības līgumi par uzlādes punkta viesnīcā “Dobele” (Dobele) un Lūznavas muižā (Rēzeknes novads) iekļaušanu kartē, ko uztur Bezizmešu mobilitātes atbalsta biedrība un AS “Latvenergo”.

AS “Latvenergo” kā Baltijas vērtīgākā enerģētikas uzņēmuma darbības stratēģijā būtiska nozīme ir elektromobilitātei kā vienam no perspektīvākajiem nozares izaugsmes virzieniem nākotnē. Lai analizētu tehniskos risinājums un to atdevi, AS “Latvenergo” ir uzsākts pilotprojekts elektrouzlādes staciju izveidošanai Latvijā.

Maratona ietvaros ir paredzēta dalība Bānīša svētkos Stāmerienā.

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Elektromobiļu maratons “Uzlādes tīkls savieno pilsētas” 1

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no