Klātienes diskusija “Pusotrs gads klimatneitrālām viedpilsētām: paveiktais un darāmais”
Inovāciju kustība VEFRESH aicina uz klātienes diskusiju “Pusotrs gads klimatneitrālām viedpilsētām: paveiktais un darāmais”, kas jau š.g. 28.novembrī no plkst. 16:00 līdz 17:30 norisināsies Bērzaunes ielā 11a, Rīgā (inovāciju kustības VEFRESH birojā).
Inovāciju kustība VEFRESH aicina uz klātienes diskusiju “Pusotrs gads klimatneitrālām viedpilsētām: paveiktais un darāmais”, kas jau š.g. 28.novembrī no plkst. 16:00 līdz 17:30 norisināsies Bērzaunes ielā 11a, Rīgā (inovāciju kustības VEFRESH birojā).
Pasākums piedāvās iespēju iepazīt dziļāk klimatneitrālo pilsētu jautājumus. Pārstāvji no Latvijas klimatneitrālajām pilsētām, valsts pārvaldes un privātā sektora dalīsies atziņās, sniedzot visaptverošu pārskatu par sasniegumiem un izaicinājumiem šajā nozīmīgajā pilsētu attīstības jomā gan Latvijā, gan Eiropā.
Diskusija tiek rīkota kā ievadpasākums Pilsētas mobilitātes hakatonam, ko inovāciju kustība VEFRESH rīko sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti, Rīgas domi, LMT un EIT Urban Mobility un kas norisināsies no 2023. gada 29. novembra līdz 1. decembrim.
Diskusiju moderēs atvērto inovāciju kustības VEFRESH vadītājs un pilsētplānotājs Viesturs Celmiņš, bet tajā piedalīsies
- Salvis Roga, Liepājas domes priekšsēdētāja vietnieks,
- Alise Pizika, Rīgas pilsētas izpilddirektora padomniece klimata neitralitātes jautājumos,
- Guntis Valters, LMT Datorredzes un mobilitātes biznesa vadītājs,
- Ieva Strode, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Reģionālās attīstības plānošanas nodaļas vecākā eksperts,
- Jānis Brizga, biedrības “Zaļā Brīvība” valdes priekšsēdētājs, pētnieks un docents Latvijas Universitātē.
Kontekstam:
2022.gada 28. Aprīlī Eiropas Komisija (EK) nosauca 100 ES pilsētas, kas līdz 2030. gadam piedalīsies ES misijā par 100 klimatneitrālām un viedajām pilsētām jeb tā sauktajā “pilsētu misijā”. Gan Rīga, gan Liepāja, izturot sīvu konkurenci, ir iekļuvušas starp 100 pilsētām Eiropas Savienības pilsētām, kas līdz 2030. gadam kļūs par klimatneitrālām viedpilsētām un saņems ievērojamu Eiropas Savienības (ES) finansējumu. Kopumā piedalīties misijā pieteicās 377 pilsētas.
Kā norādīts Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā mājaslapā, “komisija aicinās 100 atlasītās pilsētas izstrādāt klimatpilsētu līgumus, kas ietvers vispārēju klimatneitralitātes plānu tādās nozarēs kā enerģētika, ēku energoefektivitāte un atkritumu apsaimniekošana un transports, kā arī attiecīgus investīciju plānus. Šajā procesā tiks iesaistīti iedzīvotāji, pētniecības organizācijas un privātais sektors. Skaidrās un uzskatāmās saistības, ko pilsētas uzņemsies klimatpilsētu līgumos, dos tām iespēju drosmīgā mērķa sasniegšanā sadarboties ar ES, valstu un reģionu iestādēm un, galvenais, ar saviem iedzīvotājiem.”