Saules pļauja Latvijā [vebinārs]
Vebinārā “Saules pļauja Latvijā” varēs iepazīties ar saules paneļu lietotāju pieredzi un ekspertu viedokļiem – kā Latvijā ievākt labāko saules enerģijas ražu.
Vebinārā “Saules pļauja Latvijā” varēs iepazīties ar saules paneļu lietotāju pieredzi un ekspertu viedokļiem – kā Latvijā ievākt labāko saules enerģijas ražu.
Programmā:
- Saules paneļu saimnieku pieredze – no uzstādīšanas līdz lietošanai
- Saule pielāgojas Tev vai Tu saulei? Idejas efektīvākai enerģijas izmantošanai
- Ieskats saules paneļu jaunākajās tehnoloģijās
- Saules paneļi uz Tava mājokļa jumta. Kā tas izskatīsies?
Katras prezentācijas laikā Jums būs iespēja rakstīt savus jautājumus saules paneļu īpašniekiem un ekspertiem, lai uzreiz pēc prezentācijas saņemtu atbildes!
Norises laiks: 27.05.2020. 17:00 – 18:30
Kā pieteikties?
Līdz 26. maijam aizpildiet pieteikumu.
Pēc pieteikšanās visiem dalībniekiem tiks nosūtīta saite uz vebināru. Dalība tajā – bez maksas!
Vebināra dalībnieki saņems īpašu piedāvājumu no Elektrum!
Prieks, ka Eleketrum šo rīko. Reti kurš uzņēmums spēj šāda veida seminaŗus rīkot un bez maksas.
Vebināri jau nav nekāds jaunums, kāds vēl tur retums. Nu nezinu, cik nu Elektrum tās zināšanas par saules PV. Vairāk tik skaļi runā un stāsta gudrības, bet kad jāpiedāvā risinājums, tad nekā.. Man arī nespēja jēdzīgu piedāvājumu sagatavot, gribēja dot tik standarta komplektu ar mazjaudīgiem paneļiem.
Teiktu ka zināšanu uzstādītājiem netrūkst! Šeit arī video no vebināra. Ja pietiek vietas polikristilīna paneļiem, kas efektvāki zemos apgaismojuma apstākļos un parasti arī lētāki uz enerģijas vienību. Kā arī mazāka izmēra paneļi var tikt saslēgti parlēli, lai samazinātu ēnojuma ietekmi.
Pastāv divu stiklu bezrāmja paneļi, kam plastmasas slāņi ir tikai starp šūnām un stiklu. Stikls ir izturīgāks pret saule stariem nekā tradicionāli izmantotā plastma paneļa aizmugurē. Līdz ar to šie paneļi varētu kalpot ilgāk.
Paneļu ražotāji gadiem ejot izmanto lielākas silīcija plāksnes šūnu ražošanā lai samazinātu to izmaksas. Arī paneļu izmēri ir auguši līdz ar to ēnojumam ir lielāka ietekme uz enerģijas ražošanu. Lai novērstu radušās problēmas ražotāji griež šūnas uz pusēm samazinot to iekšējo pretestību kā arī pārliekot paneļa savienojumus uz tā vidus daļas tiek efektīvi samazināta daļēja ēnojuma ietekme.
Par visām “fīčām” ko jaunākas tehnoloģijas paneļi piedāvā parasti izmaksas pieaug. Jāņem vērā arī fakts ka speciāli pasūtot mazu daudzumu citu paneļu tieši tev visticamāk nedabūs tik labu cenu un termiņus kā izmantojot to kas pieejams standartā.