Uzsākta saules paneļu uzstādīšana uz Gulbenes pašvaldības administrācijas ēkas jumta

5

Lai uzsāktu elektroenerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, ar valsts Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansiālu atbalstu Gulbenes pašvaldība ir uzsākusi 158 saules paneļu uzstādīšanu uz Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkas jumta.

Gulbenes pašvaldības administrācijas ēkas saules paneļi

Gulbenes pašvaldības administrācijas ēkas saules paneļi

Lai uzsāktu elektroenerģijas ražošanu no atjaunojamiem energoresursiem, izmantojot mūsdienīgas tehnoloģijas, ar valsts Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansiālu atbalstu Gulbenes pašvaldība ir uzsākusi 158 saules paneļu uzstādīšanu uz Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkas jumta.

Saules enerģijas izmantošana pašvaldības budžetā ļaus ietaupīt vismaz 6’000 eiro gadā, tādējādi samazinot izdevumus par iepirkto elektroenerģiju, kas gadā sastāda aptuveni 22’000 eiro.

Saules paneļu ierīkošana atmaksāsies 6 gadu laikā, savukārt to kalpošanas ilgums ir aptuveni 20-25 gadi.

Kopā ar saules paneļiem tiks uzstādīta arī viedās tehnoloģijas vadības sistēma un informatīvs ekrāns projekta rezultātu publiskai demonstrēšanai. Līdz ar to ikviens interesents no jūnija varēs sekot līdzi iekārtas darbībai.

Saules paneļi tiek uzstādīti uz šīs konkrētās ēkas, jo tajā nepārtraukti tiek patērēta elektroenerģija dažādu elektronisko iekārtu darbības nodrošināšanai, kā arī ēkas jumta konstrukcija pieļauj ērtu saules paneļu novietošanu un tai nav noēnojuma no citiem blakus esošiem augstākiem objektiem. Jāpiebilst, ka šajā ēkā atrodas ne tikai pašvaldības administrācija, bet arī citas institūcijas.

Tāpat būtiska ir arī dabai draudzīgāka saimniekošana, jo uzstādītā saules elektrostacija gada laikā saražos 49.6 MWh elektroenerģijas, savukārt oglekļa dioksīda (CO2) emisiju plānotais samazinājums plānots aptuveni 5.406 tonnas gadā.

Projekta kopējās izmaksas ir aptuveni 96’000 eiro. No tām 70% jeb aptuveni 64’000 eiro tiks segtas ar valsts Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta finansiālu atbalstu, līdz ar to pašvaldības daļa ir aptuveni 32’000 eiro. 2019. gadā pašvaldība saņēma avansa maksājumu 50% apmērā no SIA “Vides investīciju fonds”. Tā kā otru pusi pašvaldība saņems pēc projekta īstenošanas, pašvaldība pieņēma lēmumu par aizņēmuma ņemšanu Valsts kasē projekta aktivitāšu īstenošanai. Plānojot finanšu plūsmu, 20 gadu garumā ik gadu tieši no pašvaldības budžeta aizņēmuma atmaksai būs jāatvēl aptuveni 1’620 eiro. Vienlaicīgi saules paneļi ļaus ieekonomēt tik daudz, lai nosegtu gan aizņēmumu, gan ietaupītu pašvaldības budžetu.

Gulbenes novads pašlaik veidojas kā Vidzemes reģiona energoefektivitātes centrs, jo:

Aktivitātes notiek projekta “Saules enerģijas izmantošana Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēkā” (Nr. EKII-3/8).

Uzlādēts viedoklis

Prieks redzēt, ka ir pašvaldības un novadi, kas nav iesūnējuši. Atšķirībā no Tukuma, kuram vēja parka izveidē nebūtu jāiegulda ne centa, jo to izstrādātu privātais investors, Gulbene ir gatava šobrīd samaksāt nedaudz vairāk, lai nākotnē maksātu ievērojami mazāk. Kas to zina, varbūt ar laiku arī citām pašvaldībām pielips.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
5 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Vilis
Vilis
Viesis
26/05/2020 08:17

Projekta atmaksas termiņš nav viss 6 gadi, bet gan 21 gads, ir taču jāskaita arī valsts atbalsts.
Mans uzņēmums uzstadītu šadu elektrostaciju 800-1000 eur pa kw jaudu. Bet mazie uzņēmēji jau netiek pāri konkursa nolikumam, kas uztaisīts 2-3 uzņēmumiem.

Vilis
Vilis
Viesis
26/05/2020 08:06

96 tūkstoši eur par 45 kw uzstādītās jaudas? 2000 eur par kw. Tas ir stingri par daudz. Maksimālā cena ir 1000 eur par uzstādīto kw. Nav brīnums ka iepirkums uz brīdi bija atcelts.

Māris
25/05/2020 09:48

Gulbene ir gatava šobrīd samaksāt nedaudz vairāk, lai nākotnē maksātu ievērojami VAIRĀK
🙂

Arnis ET
Arnis ET
Viesis
Atbilde  Māris
25/05/2020 10:36

Derētu paskaidrot apgalvojumu.

Kārlis Mendziņš
Atbilde  Māris
25/05/2020 18:25

Prieks, ka kāds arī lasa 😀

5
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: