Divu vietējo zīmolu sadarbība paplašinās elektroauto uzlādes tīklu Latvijā

1

Atklājot pirmo staciju, divi spēcīgi Latvijas zīmoli – Elektrum Drive un Elvi – paziņo par kopīga elektroauto uzlādes tīkla attīstīšanu, veicinot uzlādes pieejamību visā Latvijā.

ELVI un Elektrum Drive pirmā kopīgā elektroauto uzlādes stacija

ELVI un Elektrum Drive pirmā kopīgā elektroauto uzlādes stacija (Publicitātes attēls)

Atklājot pirmo staciju, divi spēcīgi Latvijas zīmoli – Elektrum Drive un Elvi – paziņo par kopīga elektroauto uzlādes tīkla attīstīšanu, veicinot uzlādes pieejamību visā Latvijā. Investējot 2,2 miljonus eiro, 13 Latvijas pilsētas iegūs 50 jaunas, efektīvas un vienmēr pieejamas elektroauto uzlādes pieslēgvietas. Šī sadarbība ir nozīmīgs solis ceļā uz elektromobilitātes popularizēšanu un ilgtspējīgas pārvietošanās veicināšanu Latvijā. 

Elektrum Drive, lielākais elektroauto uzlādes tīkls Latvijā, strauji attīsta vienmērīgu reģionālo pārklājumu, nodrošinot ātru un pieejamu elektroauto uzlādi. Plašs solis tiek sperts sadarbībā ar vietējo tirdzniecības tīklu Elvi, būtiski uzlabojot uzlādes pieejamību Latvijas reģionos un ilgtspējīgas pārvietošanās iespējas ikvienam elektroauto īpašniekam Latvijā. Vienlaikus tiek veidoti jauni paradumi, efektīvi izmantojot dārgāko resursu mūsdienās – laiku, iepērkoties un uzlādējot elektroauto.

Sadarbība ar Elvi nodrošina jaunas uzlādes iespējas visā Latvijas teritorijā – jaunas stacijas tiks izbūvētas 13 pilsētās ar 50 pieslēgvietām, kur 6 no veikaliem uzlāde būs pieejama ar maksimālo jaudu līdz 300 kW. Valsts elektrouzlādes karte drošai ceļošanai tiks papildināta ar jaunām stacijām Ādažos, Augšlīgatnē, Kalngalē, Jelgavā, Raganā, Lielvārdē, Vecpiebalgā, Saulkrastos, Liepājā, Mārupē, Ainažos, Zvejniekciemā un Siguldā. Projektā kopumā tiks investēti 2,2 miljoni EUR. Daļa no šīm uzlādes stacijām tiek realizētas ar Eiropas Savienības Alternatīvo degvielu infrastruktūras finansēšanas instrumenta atbalstu.

Pirmā stacija ar četrām pieslēgvietām un maksimālo uzlādes jaudu 50kW tika atklāta Siguldā 19. jūnijā. Tā ir gan piemērs paradumu maiņai, kad vienlaicīgi var sagatavoties ceļam un svinēšanai, gan simbols, jo tieši šajā pilsētā ir radies Elvi zīmols.

Mūsdienu dzīves ritms ir kļuvis tik straujš, ka iespēja vienlaikus atrisināt vairākas ikdienai nepieciešamas lietas ir patiesa vērtība. Jaunais elektroauto uzlādes tīkls pie Elvi veikaliem ļaus daudziem Latvijas cilvēkiem taupīt laiku un apvienot iepirkšanos ar auto uzlādi, kas kļūst arvien svarīgāk daudziem Latvijas iedzīvotājiem. Šobrīd atklājam pirmo elektroauto uzlādes punktu, bet kopā ar Elektrum Drive jau notiek darbi pie 50 staciju izveides 13 apdzīvotās vietās visā Latvijā. Esmu pārliecināta, ka šādu punktu kļūst vēl vairāk un ticu, ka ar laiku elektroauto īpašnieki, apceļojot Latviju, zinās – sava auto uzlādei jāmeklē tuvākais Elvi.

Elvi Latvija valdes locekle Laila Vārtukapteine

Kas ir vērtīgākais resurss mūsdienās? Informācija un laiks. Mūsu uzlādes filosofija ir cienīt tieši klienta laiku – tādēļ arvien veidojam jaunas stacijas, piedāvājam ātrāko uzlādi, nodrošinām ērtības lietošanā ar aplikāciju, un galvenais – esam par paradumu maiņu. Uzlādei nav speciāli jāaizņem jūsu laiks – to var izdarīt, paralēli darot citas lietas. Tādēļ sadarbībā ar Elvi un, izmantojot Eiropas Savienības finansējumu, mūsu biznesa mērķi satiekas ar klienta mērķiem ērtākam un ilgtspējīgākam dzīvesveidam.

Elektrum Drive paplašināšanos komentē Ansis Valdovskis, AS “Latvenergo” Baltijas elektrotransporta uzlādes direktors

Elektrum Drive strauji sasniedz savus biznesa mērķus – pusgada laikā zīmols ir paplašinājis savu tīklu ar vairāk nekā 100 jaunām pieslēgvietām ne tikai Latvijā, bet visā Baltijā. Līdz ar to tīklā šobrīd ir pieejamas 674 pieslēgvietas, kas ievērojami pietuvina uzņēmumu mērķim paplašināt uzlādes tīklu līdz vairāk nekā 800 pieslēgvietām šī gada laikā.

Uzlādēts komentārs

Lieliski, ka tiek veidotas šādas sadarbības. Vietējie uzņēmumi savstarpēji sadarbojoties var izveidot lieliskas partnerības, no kā iegūst visa sabiedrība. Pārsvarā, diemžēl, ir novērojama nevajadzīga ragošanās.

Nedaudz matemātikas – 2.2 miljoni / 50 pieslēgvietas = 44 000 €/pieslēgvieta. Vēl nesen izziņotajā pirmajā Enefit Volt stacijā Latvijā tika investēti 120 000 € par 11 lēnās uzlādes pieslēgvietām. Pieņemot, ka Elektrum nevienā vietā neliks lēno uzlādi, jo Elvi veikali nav tik lieli, lai būtu jēga no tāda, mēs varam ātri aprēķināt, cik resursu intensīvs ir uzlādes tīkla izveidošanas process – 44 000 € par ātrās uzlādes stāvvietu un ~11 000 par lēnās uzlādes stāvvietu. Un tad vēl gadās daži, kas saka, ka uzlādes operatori velk trīs ādas par pakalpojuma sniegšanu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Jevgenijs
Jevgenijs
Viesis
01/07/2024 14:36

Cena videji 36 c/kwh. Es labak ladesu majas 🙂

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: