Elektrotransportlīdzekļu Latvijā

Ātrās uzlādes stacijas

Uzlādēts

Tavs ceļvedis atjaunīgajā enerģijā

Teslas pie Supercharger

99% no ASV iedzīvotājiem ir 240 km rādiusā no Supercharger

2018. gada 15. augusts

Elektromobiļu uzlādes problēma ar katru dienu kļūst aizvien mazāka. Tesla ir izteikts līderis ASV tirgū ar Supercharger tīklu.

Tesla nesen platformā Twitter paziņoja, ka 99% no ASV iedzīvotājiem ir 150 jūdžu (240 km) attālumā no kāda no Supercharger lādētājiem. Ja salīdzina to ar Latvijas situāciju, tad ASV var mūs tikai apskaust, jo Latvijā lielākais attālums līdz ātrās uzlādes stacijai ir aptuveni 60 km.

Visā pasaulē šobrīd ir 10’836 Supercharger uzlādes punkti 1’339 stacijās. Tūkstošiem Supercharger stacijas šobrīd ir uzbūves/atļauju iegūšanas stadijā. Divas no šīm stacijām ir ieplānotas Latvijā – Salaspilī un Rēzeknē.

Supercharger tīkla galvenais mērķis ir iespējot lielu distanču ceļošanu ar Tesla automašīnu. Tikmēr Eiropā top Ionity tīkls, kas ļaus ceļot pa Eiropu. Porsche, VW, BMW un Mercedes ir tīkla partneri. Pēc 18 mēnešiem katrā lokācijā, kas nebūs tālāk par 120 km attālumā no citas lokācijas, būs 6 uzlādes stacijas, kas spēs uzlādēt Porsche Mission E 20-30 minūtēs. Divas no tām ir plānotas Latvijā – Rīgā un Elejā.

Avots: Electrek

Kārlis Mendziņš

Atrasts mētājamies pie elektroierīcēm. Mīlestība pret jaunajām lietām izaugusi kopā ar bakalaura grādu elektroinženierzinātnēs. Brauc ar elektromobili kopš 2017. gada bargās ziemas (-30°C) un kopš tā laika ne reizi nav noslāpis.
Kārlis Mendziņš

Latest posts by Kārlis Mendziņš (see all)

Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
99% no ASV iedzīvotājiem ir 240 km rādiusā no Supercharger 1
  • 3
    Shares

Komentāri

avatar
  Pieraksties  
Paziņojums no