99% no ASV iedzīvotājiem ir 240 km rādiusā no Supercharger

0
Teslas pie Supercharger

Tesla elektromobiļi pie Supercharger. Avots: tesla.com

Elektromobiļu uzlādes problēma ar katru dienu kļūst aizvien mazāka. Tesla ir izteikts līderis ASV tirgū ar Supercharger tīklu.

Tesla nesen platformā Twitter paziņoja, ka 99% no ASV iedzīvotājiem ir 150 jūdžu (240 km) attālumā no kāda no Supercharger lādētājiem. Ja salīdzina to ar Latvijas situāciju, tad ASV var mūs tikai apskaust, jo Latvijā lielākais attālums līdz ātrās uzlādes stacijai ir aptuveni 60 km.

Visā pasaulē šobrīd ir 10’836 Supercharger uzlādes punkti 1’339 stacijās. Tūkstošiem Supercharger stacijas šobrīd ir uzbūves/atļauju iegūšanas stadijā. Divas no šīm stacijām ir ieplānotas Latvijā – Salaspilī un Rēzeknē.

Supercharger tīkla galvenais mērķis ir iespējot lielu distanču ceļošanu ar Tesla automašīnu. Tikmēr Eiropā top Ionity tīkls, kas ļaus ceļot pa Eiropu. Porsche, VW, BMW un Mercedes ir tīkla partneri. Pēc 18 mēnešiem katrā lokācijā, kas nebūs tālāk par 120 km attālumā no citas lokācijas, būs 6 uzlādes stacijas, kas spēs uzlādēt Porsche Mission E 20-30 minūtēs. Divas no tām ir plānotas Latvijā – Rīgā un Elejā.

Avots: Electrek

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: