Enerģētikas uzņēmumu grupa “AJ Power” ir ceļā uz absolūto klimatneitralitāti

2

“AJ Power” ir pirmais enerģētikas uzņēmums Latvijā, kas ir veicis verificētus CO2 pēdas aprēķinus un dzēsis uzņēmumu grupas 2020. gadā darbības rezultātā radušās emisijas.

Vēja parks saulrietā

Vēja parks saulrietā

Arvien vairāk uzņēmumu pasaulē pasludina savu oglekļa neitralitāti vai runā par to kā tuvākās nākotnes mērķi. Tikmēr “AJ Power” ir pirmais enerģētikas uzņēmums Latvijā, kas ir veicis verificētus CO2 pēdas aprēķinus un dzēsis uzņēmumu grupas 2020. gadā darbības rezultātā radušās emisijas. “AJ Power” uzņēmumu grupā tika apzināti potenciālie emisiju avoti, ar mērķi identificēt uzņēmumu grupas tiešās emisijas, kas radušās uzņēmuma tiešās darbības rezultātā.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Kaut arī “AJ Power” ir apzinājis un dzēsis tiešās emisijas, kas rada CO2 pēdu, uzņēmumu grupa ir apņēmības pilna strādāt arī pie netiešo emisiju apzināšanas un mazināšanas. Jau tagad uzņēmumu grupas veiktie pasākumi tiek atzinīgi novērtēti, un, salīdzinājumā ar līdzīga tipa enerģētikas uzņēmumiem pasaulē, “AJ Power” radītā CO2 pēda ir aptuveni 1,5 reizes mazāka. “AJ Power” CO2 pēdas aprēķinos iegūtie dati ir precīzi un atbilstoši pasaulē izstrādātiem standartiem un vadlīnijām, jo veikti saskaņā ar Pasaules resursu institūta (WRI) SEG protokolu (GHG).

Mums bija svarīgi novērtēt uzņēmumu grupas radīto CO2 pēdu, jo apzināmies klimata pārmaiņas un izvirzītos ES noteiktos zaļos mērķus 2030. gadam. Šis ir būtisks solis uzņēmumu grupas procesu caurskatāmībā, un tas mums skaidri parāda bāzes situāciju, kas turpmāk kalpos par pamatu “AJ Power” mērķu izvirzīšanai un stratēģiskā redzējuma izstrādei ilgtspējas jautājumu risināšanā. Apzināmies, ka mums ir būtiska loma klimata pārmaiņu un ilgtspējas izaicinājumu risināšanā Latvijā, lai aizvien mazinātu mūsu ietekmi uz vidi. Mēs esam apņēmības pilni ilgtermiņā pārraudzīt un turpināt mazināt savas darbības ietekmi uz vidi, veicināt pāreju uz ilgtspējīgu izaugsmi, īstenojot aprites ekonomikas principus un piedāvājot efektīvus zemas oglekļa emisijas un atjaunīgās enerģijas resursus saviem klientiem.

“AJ Power” uzņēmumu grupas vadītājs Roberts Samtiņš

Šogad “AJ Power” ir uzstādījis elektrouzlādes punktu pie viena no uzņēmuma birojiem, kur gan darbinieki, gan viesi var veikt elektroauto uzlādi. Ir iegādāts pirmais elektroauto, lai samazinātu CO2 emisijas, kas rodas transporta sektorā, un uzņēmumu grupa ir apņēmusies elektrificēt autoparku arī turpmāk. Uzņēmumu grupas vajadzībām ir iegādāts elektroskūteris, lai darbinieki lokāli pārvietotos zaļāk. “AJ Power” biroja vajadzībām elektroenerģija tiek iegādāta ar elektroenerģijas izcelsmes apliecinājumiem, kas nozīmē, ka patērētā elektroenerģija ir ar 0 emisijām. Otrajā “AJ Power” birojā ir uzstādīta saules paneļu sistēma ar jaudu 10,8 kW, kas ražo zaļo elektroenerģiju biroja vajadzībām.

Uzņēmums turpina ieviest pasaules tendences un labo praksi Latvijā, lai virzītu Latvijas uzņēmējus uz ilgtspējīgākiem darbības principiem un sniegtu aizvien jaunas iespējas, kā iesaistīties aprites ekonomikā. “AJ Power“ mērķis ir līdz 2030. gadam kļūt par aprites ekonomikā balstītu uzņēmumu grupu, lai virzītos uz 100% klimatnetiralitāti, kas ietver gan energoefektivitātes un optimizācijas pasākumu veikšanu uzņēmumu iekšienē, gan grupas uzņēmumu sniegtajos pakalpojumos.

CO2 pēdas nospiedums ir kopējā oglekļa dioksīda emisijas mērs, kas tieši un netieši ir darbības izraisīts un veidojas produkta dzīves ciklā. Tā ir cilvēka ietekmes uz vidi aprēķināšanas un atspoguļošanas metode. Oglekļa pēdu var rēķināt projektam, produktam, pakalpojumam vai visam uzņēmumam. CO2 pēdas nospieduma aprēķinus veido divas daļas – tiešās un netiešās emisijas. Tiešās emisijas rodas uzņēmuma pamatdarbības rezultātā, kas sevī ietver gan elektroenerģijas un dabasgāzes, gan transporta un degvielas izmantošanu. Turpretim netiešās emisijas rodas no uzņēmuma pakārtotajām darbībām. Tās rodas uzņēmuma darbībai nepieciešamo ārpakalpojumu izmantošanas rezultātā, tajā skaitā no uzņēmuma piedāvātajiem produktiem un pakalpojumiem. Savukārt, oglekļa neitralitāte nozīmē, ka uzņēmums ir samazinājis oglekļa dioksīda emisijas līdz nullei vai kompensējis šīs emisijas, iesaistoties projektos, kas rada oglekļa ietaupījumu.

Uzlādēts viedoklis

Apsveicami! Cerams, ka aizvien vairāk uzņēmumu sekos šim piemēram. Daudz laba ir ietverts šajā tekstā. Cerams, ka tie nav tikai vārdi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
2 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Visvaldis
Visvaldis
Viesis
10/11/2021 09:58

Citāts: “AJ Power” biroja vajadzībām elektroenerģija tiek iegādāta ar elektroenerģijas izcelsmes apliecinājumiem, kas nozīmē, ka patērētā elektroenerģija ir ar 0 emisijām.

Lai gan gandrīz viss ir brīnišķīgi,bet šito gan es uzskatu par kārtējo “acu ieberzēšanu”.
Varbūt pareizāk būtu izveidot lielāku “Solāro parku” ar jaudu,kas pārsniedz patērēto un ar tās palīdzību,piemēram,daļēji subsidēt elektromobīļu uzlādes(Kur dotajā brīdī.uzlādes cenas uz 100km pārsniedz analoģiska dīzeļauto uzpildes cenas uz 100 km gandrīz 2 reizes.).

Kārlis Mendziņš
Atbilde  Visvaldis
10/11/2021 12:34

Ko nozīmē, ka pārsniedz 2x? E-mobi tīklā, kas ir lielākais Latvijā, cena ir 0,15 €/min. Ja ir laba mašīna, tad izmaksas ir ~3.5 €/100 km. Ja mazāk jaudīga, piemēram, Citroen C-Zero, tad ~4.5 €/100 km. Kurā brīdī dīzelis ir 2€/100 km?

2
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: