Ar elektroauto no Ziemeļpola līdz Dienvidpolam

0

Kriss un Džūlija Remziji ar Nissan ARIYA ir sākuši ekspedīciju no Ziemeļpola līdz Dienvidpolam. Pēc visaptverošām drošības pārbaudēm pāris devies vairāk nekā 27’000 km ceļā.

Pole To Pole Ev Expedition

Pole to Pole EV expedition (Publicitātes foto)

Kriss un Džūlija Remziji ar Nissan ARIYA ir sākuši ekspedīciju no Ziemeļpola līdz Dienvidpolam. Pēc visaptverošām drošības pārbaudēm pāris devies vairāk nekā 27’000 km ceļā.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Kriss un Džūlija Remziji (Chris and Julie Ramsey) ar īpaši pielāgotu Nissan ARIYA ir devušies vairāk nekā 27 000 km garā ceļā no 1823 North Magnetic Pole (N70 38′ 37.820″, W98 28′ 0.541), kas atrodas aizsalušajā Ziemeļu Ledus okeānā, uz Dienvidpolu. Ceļš tiks veikts, braucot cauri Ziemeļamerikai, Centrālamerikai un Dienvidamerikai, lai galu galā šī gada decembrī sasniegtu pasaules tālāko vietu – Antarktīdu Dienvidpolā. Neviens automobilis līdz šim nav veicis ceļu starp šiem diviem punktiem, bet “Pole to Pole” komanda ir pieņēmusi izaicinājumu mērot šo ceļu ar 100% elektrisko Nissan ARIYA.

Ekspedīcijai sagatavotajā Nissan ARIYA ir veiktas dažas nelielas modifikācijas, lai komanda varētu ar to braukt pa ekstrēmajiem reljefiem. Pamanāmākās izmaiņas ir pacelta piekare un palielinātās riteņu arkas, lai auto varētu aprīkot ar 39” riepām, kas palīdzēs automobilim izbraukt pa dziļu sniegu un ledu. Komandai braucot pa attālajiem polārajiem reģioniem, viņi līdzi sev vilks arī novatorisku atjaunojamās enerģijas bloku, kurā ietilpst vēja turbīna un salokāmi saules paneļi. ARIYA akumulatorā, spēka piedziņā, kā arī e-4ORCE – elektriskajā 4×4 tehnoloģijā – nav veiktas nekādas izmaiņas.

Pēc četru gadu plānošanas un smaga darba mēs esam ļoti satraukti par šo piedzīvojumu. Pēdējo 10 gadu laikā mēs ar Džūliju esam veikuši vairākus EV piedzīvojumus, taču “Pole to Pole” noteikti ir mūsu lielākais un aizraujošākais izaicinājums. Mums bija jādomā citādi, jābūt inovatīviem un jāsadarbojas ar līdzīgi domājošiem partneriem, lai šī ekspedīcija kļūtu par realitāti. Mūsu ekspedīciju ARIYA ir jautri vadīt, un tā izcili veica 5000 km garo ceļojumu, lai nokļūtu šajā sākumpunktā. Tas dod mums pārliecību, ka varam tikt galā ar katru braukšanas scenāriju, ar kuru saskarsimies nākamajos mēnešos.

Mēs esam priecīgi dalīties ar jums savā piedzīvojumā un izgaismot cilvēkus, kopienas un projektus, kas pozitīvi ietekmē klimatu. Mēs vēlētos, lai ikviens būtu daļa no Pole to Pole, tāpēc, lūdzu, sekojiet līdzi un iesaistieties piedzīvojumā mūsu sociālajos kanālos.

Kriss un Džulija Remziji

Vairāk par viņu ceļojumu var uzzināt mājaslapā, Instagram un Twitter kanālos. Ja vēlies atbalstīt viņu piedzīvojumu, ir pieejams gofundme kanāls.

Kriss Remzijs (pluginadventure.com autors) ir zināms arī ar saviem EV izaicinājumiem, no kuriem viens no slavenākajiem ir 2017. gada ceļojums ar Nissan Leaf, kurā veica vairāk nekā 16’000 km, šķērsojot 14 valstis, tai skaitā joprojām ne tās labāk ar uzlādes stacijām pārklātās kā Rumānija, Kazahstāna un Krievija.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: