diskusija «Ko «Gatavi mērķrādītājam 55%» nozīmē mobilitātes attīstībai Latvijā?»

Ar diskusiju par mobilitātes attīstību atklās Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta Urban Mobility RIS centru Latvijā

Lai atzīmētu Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta mobilitātes (EIT Urban Mobility) Reģionālo inovāciju shēmas (RIS) centra atklāšanu Latvijā, 30. novembrī norisināsies diskusija «Ko «Gatavi mērķrādītājam 55%» nozīmē mobilitātes attīstībai Latvijā?». Diskusijā piedalīsies publiskā un privātā sektora pārstāvji, un to tiešsaistē skatīties aicināts ikviens interesents.

Līdz 2030. gadam samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas par vismaz 55% — ar šādu ambiciozu paziņojumu Eiropas komisija šovasar nāca klajā Fit for 55 jeb «Gatavi mērķrādītājam 55%» vīzijas ietvaros. EIT RIS Urban Mobility Hub Latvia atklāšanas pasākumā kopā ar mobilitātes jomas pārstāvjiem un centra vietējiem partneriem tiks diskutēts par to, ko nozīmē jaunais «Gatavi mērķrādītājam 55%» uzstādījums, un kāds tam varētu būt iespaids uz mūsu ikdienas pārvietošanos pilsētās un piepilsētās. Tāpat diskusijas dalībnieki spriedīs, kas privātajam un publiskajam sektoram būtu darāms, lai jau tuvākajos gados nodrošinātu ērtu pārvietošanos iedzīvotājiem, sekmētu videi draudzīgu mobilitāti un sasniegtu izvirzītos mērķus.

Centra vīziju atklāšanā iezīmēs Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas vadītāja Inese Andersone, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektors Tālis Juhna, un inovāciju kustības VEFRESH vadītājs Viesturs Celmiņš. Paneļdiskusijā piedalīsies publiskā un privātā sektora pārstāvji – Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Vilnis Ķirsis, Moller Baltic Import izpilddirektore Ilze Grase-Ķibilde, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas Klimata pārmaiņu departamenta vadītājs Raimonds Kašs, kā arī Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītājas vietnieks un politikas nodaļas vadītājs Mārtiņš Zemītis.

  "AC/DC Tech 2022" fokusēsies uz aktīvo klientu virzītu energoapgādi un ģeopolitisko ietekmi uz nozari

Inovāciju kustības VEFRESH vadītājs Viesturs Celmiņš norāda, ka Eiropas Komisijas vīzija samazināt siltumnīcefekta gāzu emisiju apjomu par 55% līdz 2030.gadam ietver jaunas iespējas mobilitātes pārstrukturēšanai. Veidojot tehnoloģiski ietilpīgu mobilitātes sistēmu ir iespējams nodrošināt pāreju uz daudzveidīgāku un videi draudzīgāku pārvietošanos. EIT RIS Urban Mobility Hub atklāšana Latvijā sniegs pilsētām, uzņēmumiem un universitātēm platformu un papildu instrumentu klāstu noteikto mērķu sasniegšanai.

Inovāciju kopiena EIT Urban Mobility iestājas par viedu, ekoloģisku un integrētu transportu. Tās centru Latvijā — EIT RIS Urban Mobility Hub Latvia — veido vadošais partneris VEFRESH sadarbībā ar RTU, Rīgas domi un Latvijas Mobilais Telefons.

Nākotnes mobilitātes izaicinājumi ir kompleksi un pieprasa starpdisciplināru pieeju, tāpēc, tikai apvienojoties dažādu jomu un līmeņu spēlētājiem, iespējams nonākt pie jēgpilna, ilgtspējīga risinājuma. Spēcīgiem partneriem strādājot kopā, jaunatklātais EIT RIS Urban Mobility Hub Latvia ne tikai veicinās «Gatavi mērķrādītājam 55%» lokālo mērķu sasniegšanu, bet arī paplašinās Latvijas partnerības tīklus Eiropā.

RTU Zinātnes un inovāciju centra vadītāja Liene Briede

EIT RIS Urban Mobility Hub Latvia atklāšanas diskusija «Ko «Gatavi mērķrādītājam 55%» nozīmē mobilitātes attīstībai Latvijā?» norisināsies 30. novembrī plkst. 14.00 Jaunajā Teikā, Gustava Zemgala gatvē 74. Saskaņā ar valstī spēkā esošajiem epidemioloģiskajiem noteikumiem, centra atklāšanas un diskusijas apmeklējums klātienē iespējams, uzrādot Covid-19 vakcinācijas sertifikātu vai arī Covid-19 vīrusa pārslimošanas apliecinājumu.

  Renault atklāj jaunā Megane E-Tech cenas Latvijā

Pasākuma translācija būs skatāma arī VEFRESH un RTU lapās Facebook: https://www.facebook.com/events/1030012147569126

Ar diskusiju par mobilitātes attīstību atklās Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta Urban Mobility RIS centru Latvijā 1
balsojumi
Raksta novērtējums