Atklāts Valsts asinsdonoru centra elektroautobuss

0

Rīgā, Doma laukumā, trešdien, 23. augustā, atklāts jaunais Valsts asinsdonoru centra (VADC) elektroautobuss. Videi draudzīgais, mazais un kompaktais elektroautobuss ļaus piekļūt donoriem vēl tuvāk, lai padarītu donoru kustību un atbalstu vēl ciešāku ikviena līdzcilvēka dzīvības glābšanā.

Valsts asinsdonoru centra jaunais elektroautobuss. Foto: Ilze Skudra

Valsts asinsdonoru centra jaunais elektroautobuss. Foto: Ilze Skudra | Avots: lsm.lv

Rīgā, Doma laukumā, trešdien, 23. augustā, atklāts jaunais Valsts asinsdonoru centra (VADC) elektroautobuss. Videi draudzīgais, mazais un kompaktais elektroautobuss ļaus piekļūt donoriem vēl tuvāk, lai padarītu donoru kustību un atbalstu vēl ciešāku ikviena līdzcilvēka dzīvības glābšanā.

ziņo LSM, 23. augusta rītā jau cilvēki bija ieradušies nodot asinis šajā asinsdonoru autobusā, kas gadījies ir elektrisks. Daži to ir darījuši pa ceļam uz darbu, bet citiem tas ir bijis pie darba, bet vēl citi bija padzirdējuši pa radio ziņu un atnākuši.

Doma laukums ir izvēlēts kā autobusa pirmā pieturvieta, jo tas esot Vecrīgas sirdī, norādīja Valsts asinsdonoru centrs.  Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole atzina, ka augusts tradicionāli ir atvaļinājumu laiks, kā arī cilvēki gatavojas dažādiem darbiem, kas gaidāmi rudenī, tāpēc centrs šobrīd ļoti izjūt donoru trūkumu.

Taču šādi izbraukumi esot ļoti vērtīgi, jo tā Valsts asinsdonoru centrs iegūst lielākos asins krājumus, kā arī tā ir iespēja vislabāk sasniegt cilvēkus, proti, tikt viņiem vienkārši tuvāk, jo ir tādi, kuriem, iespējams, nav transporta, ir darbs, kas neļauj atbrīvot laiku, lai tiktu uz Gaiļezeru vai Sēlpils ielu, kur atrodas šie centri. Līdz ar to autobuss, kas dodas izbraucienos, atvieglo asins nodošanas procesu.

Pole pastāstīja, ka populārākās vietas, kur autobuss dodas, ir lielie darba kolektīvi, bankas, arī Nacionālie bruņotie spēki, kopstrādes centri, un autobuss ir labi pamanāms un cilvēki var iet un ziedot asinis.

Lai nodrošinātu ārstniecības iestādes ar dzīvības glābšanai nepieciešamajiem asins komponentiem, centra  mērķis ir doties tuvāk  donoriem, jo šobrīd 60% no sagatavotajiem asins komponentiem tiek iegūti izbraukumos.

Jau 16 gadus mobilo izbraukumu funkciju uzticami pilda mūsu lielais “Solaris” izbraukuma autobuss, tomēr tā gadu skaits un biežās tehniskās problēmas dara savu, tādēļ centrs jau kopš 2018. gada plānoja un izskatīja iespējas jaunāka un manevrēt spējīgāka autobusa iegādei. Svarīgi bija arī, lai tas spētu iebraukt arī grūtāk pieejamās vietās, kā, piemēram, Vecrīgā, un kurš savā darbībā būtu kluss un ekoloģisks.

Valsts asinsdonoru centra direktore Egita Pole

Donori varēs ziedot asinis jaunajā elektroautobusā Rīgas pilsētas teritorijā. Aktuālajam izbraukumu grafikam VADC aicina sekot līdzi mājaslapas www.donors.lv sadaļā “Izbraukumi un ziedošanas vietas”.

Lai sasniegtu mērķi kļūt donoriem vēl pieejamākiem, VADC 2022. gada valsts budžetā tika apstiprināts prioritārais pasākums un piešķirts  finansējums Donoru autobusa iegādei un tajā pašā gadā iepirkuma rezultātā tika noslēgts līgums ar piegādātāju “Solaris bus&Coach Sp z o.o.” par kopsummu 581 000,00 eiro bez PVN par jauna, rūpnieciski ražota videi draudzīga elektroautobusa nokomplektēšanu, aprīkošanu un piegādi, kā arī uzlādes iekārtas piegādi un uzstādīšanu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: