Elektriskā Audi e-tron GT pirmizrāde gaidāma jau februārī – Audi raksturo tā dizaina tapšanu

0
Audi e-tron GT

Audi e-tron GT

Šodien, 21. janvārī, izziņots šī gada gaidītākā Audi elektroauto, pilnībā elektriskā Gran Turismo, pirmizrādes datums – pasaule to varēs tuvāk iepazīt jau 9. februārī. Pirms diviem gadiem Audi dizaina nodaļas vadītājs Marks Lihte (Mark Lichte) sacīja, ka e-tron GT ir “visskaistākais automobilis, ko jebkad uzzīmējis”. Pavisam drīz pilnībā elektriskais Gran Turismo piedzīvos savu pirmizrādi kā sērijveida ražošanas modelis. Ar ko pārsteigs e-tron GT, kā arī, kas ir izcila dizaina atslēga, dalās Marks Lihte.

Marks Lihte Audi dizaina nodaļas vadītāja amatā strādā jau septiņus gadus un ir piedzīvojis vairāku zīmola modeļu pasaules pirmizrādes, tomēr e-tron GT prezentāciju viņš un visa Audi dizaina komanda raksturo kā maģisku.

Jauna automobiļa prezentācija ir izstrādes procesa kulminācija, kas parasti aizņem četrus gadus. Tas ir garš ceļš, kas ietver apjomīgu darbu, daudz diskusiju un reizēm sarežģītus lēmumus. Taču beigu beigās mēs visi esam lepni prezentēt mūsu kopīgo pūliņu rezultātu.

Marks Lihte Audi dizaina nodaļas vadītājs
Marks Lihte un Audi e-tron GT
Marks Lihte un Audi e-tron GT

Ar Gran Turismo dizainu Audi ir uzstādījis patiesi augstu latiņu, apvienojot izsmalcinātu estētiku un izcilu funkcionalitāti. Tieši balanss starp šīm vienlīdz būtiskajām komponentēm rada nevainojamu vispārējo automobiļa pieredzi. e-tron GT ietver visus būtiskākos estētikas raksturlielumus – īsas pārkares un garu garenbāzi apvienojumā ar pievilcīgu salonu un jaudīgu virsbūvi.

Dizaina ikonu nevar radīt uz rasēšanas galda. Automobilim jāiegūst sava reputācija uz ceļa. Patiesām dizaina ikonām piemīt kaut kas unikāls un nepārprotams, piemēram, Volkswagen Beetle vai Porsche 911 raksturojumam nepieciešamas tikai trīs līnijas, kas rada skaidru nostāju un atpazīstamību.

Marks Lihte Audi dizaina nodaļas vadītājs

e-tron GT dizaina valoda

Gran Turismo dizaina nostāju raksturo “Vorsprung durch Technik” jeb zīmola jaunās stratēģijas sauklis “dzīvais progress” (Living Progress). Dažādi Audi modeļi laika gaitā ir veidojuši un apliecinājuši šo apgalvojumu. Piemēram, A2 simbolizēja skarbu efektivitāti, TT – formālismu savā dizainā, bet R8 bezkompromisa veiktspēju. e-tron GT nerada jautājumus par to, vai tā ir jaunā Audi dizaina ikona, bet gan, kā tieši tas pauž zīmola nostāju, kā arī – kā tas no jauna interpretē “Vorsprung durch Technik”.

Audi e-tron GT
Audi e-tron GT

Gran Turismo termins sākotnēji tika radīts sporta automobiļiem, kas bija piemēroti garo distanču sacīkstēm. Tādējādi GT modeļi atšķiras no izteiktiem sporta automobiļiem ar to, ka tie piedāvā lielāku komfortu un ietilpīgāku interjeru. Kā pilnībā elektrisks Gran Turismo, e-tron GT no jauna interpretē šo līdzsvaru, nesamazinot veiktspēju ar milzīgu jaudu, kā arī īpašu nozīmību pievēršot efektivitātei.

Efektivitāte kā dizaina pamata ideja

Zemāka gaisa pretestība nozīmē garāku nobraukšanas distanci – Audi šo elektriskās mobilitātes fizikas pamatlikumu ir pārvērtis par e-tron GT pamatprincipu. Forma seko funkcijām un estētika rodas no efektivitātes. Jaunā dizaina valoda veido spēcīgāku plūsmu un tādējādi rada izsmalcinātu aerodinamiku, tāpēc e-tron GT dizains rada pamatu nākotnes elektrisko modeļu dizainam.

Audi e-tron GT
Audi e-tron GT

Efektīvs interjers

Elektriskā mobilitāte nodrošina interjera vieglumu un funkcionalitāti ar tikpat plašu telpu, cik modeļiem nākamajā, augstākajā segmentā. Kompakts no ārpuses un plašs iekšpusē – tāds ir e-tron GT.

Šim modelim mēs sniedzām skulpturālu pamata arhitektūru, kas izceļ ne tikai GT tipisko sportiskumu ar skaidru uzsvaru uz vadītāju, bet arī tā ilgtspējību. 2018. gada izstādes automobilis kalpoja par prototipu sērijveida ražošanas modelim. Tam ir sava aprīkojuma līnija, kurā netiek izmantota āda, bet tās vietā tiek izmantoti pārstrādāti materiāli.

Marks Lihte Audi dizaina nodaļas vadītājs

e-tron GT virza ideju, kas raksturos Audi izpratni par luksusu elektriskās mobilitātes laikā – sportiskums, efektivitāte un ilgtspēja, kas tiek izteikta caur dizainu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

2 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: