Audi e-tron GT

Audi paziņo iekšdedzes A4, A6 un A8 beigas

Audi paziņo par A4, A6 un A8 iekšdedzes modeļu ražošanas beigām. Pat spraudņu hibrīdos (plug-in hybrid, PHEV) Audi vairs nevēlas ieguldīt resursus.

Audi paziņojuši A4 un A6 iekšdedzes modeļiem beigu datumu. Tas pats attiecas uz A8, ziņo elecdrive.com. Pat spraudņu hibrīdu versijām Audi vairs nevēlas ieguldīt resursus. Šie lēmumi, visticamāk, ir stūrakmeņi iekšdedzes dzinēja atvadu plānam, kas izstrādāts Audi vadītāja Markusa Duesmana vadībā.

Šie soļi ir pieminēti Duesmana plānā, kurš jau teju gadu ir VW meitasuzņēmuma Audi vadībā. Šajā plānā ir teikts, ka no 2023. gada tiks laistas klajā jaunas A4 un A6 versijas un nedaudz vēlāk sekos elektriskie varianti, taču Audi plānos nav piedāvāt šos modeļus kā iekšdedzes dzinējus līdz to darbības beigām. Zinot to, cik ilgs ir tipiskais modeļa mūžs, pēdējie iekšdedzes A4 un A6 iznāks vēl pirms iestāsies 2030. gads.

Runājot par A8, tiek minēts, ka tas atkal tiks atsvaidzināts 2021. gada beigās, kas būs pēdējais atsvaidzinājums kā iekšdedzes modelim. Duesmans spraudņa hibrīdus uzskata par noietiem modeļiem un neveicinās šo tehnoloģiju pēc 2021. gada rudens. Gandrīz pirms divām nedēļām Audi priekšnieks jau bija izteicies, ka šobrīd strādā pie konkrēta grafika, kā pakāpeniski pārtraukt iekšdedzes dzinēju “nākamo 10, varbūt, 15 gadu laikā”.

  Audi e-tron GT piedzīvo pirmizrādi Latvijā

Iekšdedzes dzinēju vietā uzmanības centrā ir pilnīgi elektriskās automašīnas. Duesmans to ir uzsvēris ar elektrisko projektu Artemis, kas tika izveidots neilgi pēc viņa stāšanās amatā un kuru prezentēs šoruden. Sērijveida ražošanas sākums ir plānots 2024. gada beigās. Šobrīd Audi elektroauto pasaulē piedāvā e-tron modeļus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Audi paziņo iekšdedzes A4, A6 un A8 beigas 1
balsojumi
Raksta novērtējums