Audi paziņo iekšdedzes A4, A6 un A8 beigas

4

Audi paziņo par A4, A6 un A8 iekšdedzes modeļu ražošanas beigām. Pat spraudņu hibrīdos (plug-in hybrid, PHEV) Audi acīmredzot vairs nevēlas ieguldīt resursus.

Audi e-tron GT

Audi e-tron GT

Audi paziņo par A4, A6 un A8 iekšdedzes modeļu ražošanas beigām. Pat spraudņu hibrīdos (plug-in hybrid, PHEV) Audi vairs nevēlas ieguldīt resursus.

Audi paziņojuši A4 un A6 iekšdedzes modeļiem beigu datumu. Tas pats attiecas uz A8, ziņo elecdrive.com. Pat spraudņu hibrīdu versijām Audi vairs nevēlas ieguldīt resursus. Šie lēmumi, visticamāk, ir stūrakmeņi iekšdedzes dzinēja atvadu plānam, kas izstrādāts Audi vadītāja Markusa Duesmana vadībā.

Šie soļi ir pieminēti Duesmana plānā, kurš jau teju gadu ir VW meitasuzņēmuma Audi vadībā. Šajā plānā ir teikts, ka no 2023. gada tiks laistas klajā jaunas A4 un A6 versijas un nedaudz vēlāk sekos elektriskie varianti, taču Audi plānos nav piedāvāt šos modeļus kā iekšdedzes dzinējus līdz to darbības beigām. Zinot to, cik ilgs ir tipiskais modeļa mūžs, pēdējie iekšdedzes A4 un A6 iznāks vēl pirms iestāsies 2030. gads.

Runājot par A8, tiek minēts, ka tas atkal tiks atsvaidzināts 2021. gada beigās, kas būs pēdējais atsvaidzinājums kā iekšdedzes modelim. Duesmans spraudņa hibrīdus uzskata par noietiem modeļiem un neveicinās šo tehnoloģiju pēc 2021. gada rudens. Gandrīz pirms divām nedēļām Audi priekšnieks jau bija izteicies, ka šobrīd strādā pie konkrēta grafika, kā pakāpeniski pārtraukt iekšdedzes dzinēju “nākamo 10, varbūt, 15 gadu laikā”.

Iekšdedzes dzinēju vietā uzmanības centrā ir pilnīgi elektriskās automašīnas. Duesmans to ir uzsvēris ar elektrisko projektu Artemis, kas tika izveidots neilgi pēc viņa stāšanās amatā un kuru prezentēs šoruden. Sērijveida ražošanas sākums ir plānots 2024. gada beigās. Šobrīd Audi elektroauto pasaulē piedāvā e-tron modeļus.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
4 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Toms
Toms
Viesis
01/02/2021 09:49

Forši, bet arī nostalģiski skumji vienlaikus. Pēc šī raksta sāku apsvērt nākamo auto tomēr paņemt bendzīnieku – izskatās ka ar elektroauto nākies pēc tam braukāt visu mūžu..

Toms
Toms
Viesis
Atbilde  Kārlis Mendziņš
01/02/2021 10:48

Atrāk par nākamajiem 2-3 gadiem tāpat reāla ieviešana nav reāli, tā ka exactly – last chance 🙂

Normunds
Normunds
Viesis
Atbilde  Toms
03/02/2021 11:54

Domāju, ka 2-3 gadi ir smagi “optimistiski”
Ātrāk par 5+ gadiem šādu zon LV diezv vai būs.

4
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: