AS “Balticovo” atklāj 2 miljonu eiro saules paneļu parku

0

Ziemeļeiropā lielākais olu ražošanas uzņēmums AS “Balticovo” uzņēmuma teritorijā Iecavā oficiāli atklāja pašpatēriņa saules paneļu parku, kura būvniecībā investēti teju divi miljoni eiro.

AS Balticovo SES (publicitātes attēls)

AS Balticovo SES (publicitātes attēls)

Ziemeļeiropā lielākais olu ražošanas uzņēmums AS “Balticovo” uzņēmuma teritorijā Iecavā oficiāli atklāja pašpatēriņa saules paneļu parku, kura būvniecībā investēti teju divi miljoni eiro.

Saules paneļu parks, kura kopējā jauda sasniedz 2,3 MW, ir viens no lielākajiem pašpatēriņa saules enerģijas parkiem Latvijā. Tas tapis sadarbībā ar vienu no vadošajiem elektrovairumtirdzniecības uzņēmumiem Latvijā SIA “Baltijas Elektro Sabiedrība”.

Saules paneļu parka atklāšanā piedalījās “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans, “Balticovo” valdes loceklis, komunikācijas un attīstības direktors Toms Auškāps, klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis, Bauskas novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons un citi viesi.

Energoresursu krīze, kuru Eiropa un Latvija piedzīvoja pagājušajā gadā, lika meklēt jaunus risinājumus, lai uzņēmums būtu mazāk atkarīgs no elektroenerģijas cenu svārstībām. Elektrības ieguve no saules paneļiem tieši putnkopības nozarei ir ļoti piemērots risinājums. Lielākais elektrības patēriņš ir vasarā, kad nepieciešams papildus atdzesēt saules piesildītās vistu kūtis. Tieši tad saules paneļi saražo lielāko daļu elektrības. Šis ir viens no lielākajiem pašpatēriņa saules paneļu parkiem Latvijā, un mēs esam gandarīti, ka izdevies šo projektu veiksmīgi īstenot salīdzinoši īsā laikā.

AS “Balticovo” valdes priekšsēdētājs Vladimirs Mhitarjans

Viņš arī norādīja, ka šis ir saules paneļu izbūves pirmais posms, jo “Balticovo” ir plānojis parku paplašināt.

Pateicoties pašmāju uzņēmēju drosmei un iniciatīvai, tiek sperti būtiski soļi pretī zaļākai nākotnei un mūsu valsts enerģētiskās neatkarības stiprināšanai. Latvijā šobrīd ir 610 saules parku ar uzstādīto jaudu 120 MW, un šodien tam pievienojas arī Bauskas novadā ilgi gaidītais saules enerģijas parks, kur saražotā “zaļā elektroenerģija” būs vērtīgs pienesums kopējā Latvijas atjaunojamo elektroenerģijas resursu bilancē. Turpinot paplašināt atjaunojamo energoresursu infrastruktūru, arvien vairāk redzēsim pozitīvu ietekmi uz valsts ekonomiku ilgtermiņā un enerģētisko drošību, kas sniegs labumu arī iedzīvotājiem.

Klimata un enerģētikas ministrs Kaspars Melnis

Iegādājoties saules paneļus, tiek samaksāts arī par dalību ražotāja atbildības sistēmā, kas garantē atbilstošu saules paneļu apsaimniekošanu pēc to darbības beigām. Saules paneļu ražotā elektrība palīdzēs mazināt “Balticovo” CO2 pēdu. Svarīgi ir arī tas, ka saules paneļu ieviešana samazinās energoresursu un elektrības cenu svārstību ietekmi uz uzņēmuma darbību.

Mhitarjans uzsvēra, ka saules paneļu parka attīstība ir daļa no plašākas programmas, kurā uzņēmums gan modernizē iekārtas un ražošanu, gan rod veidus, kā iedzīvināt aprites ekonomikas principus ikdienas darbā.

Līdztekus saules paneļu parka izveidei uzņēmums attīsta arī biometāna un sašķidrinātās CO2 ražotni, kas ne tikai samazina COpēdu, bet ir lielisks aprites ekonomikas un atjaunojamo energoresursu ražošanas piemērs Baltijas mērogā. Iepriekšējos gados uzņēmums divus miljonus eiro investējis notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izveidē un 10 miljonus putnu mēslu pārstrādes rūpnīcā “Egg Energy”.

Spēcīgi Latvijas uzņēmumi, kas līdztekus vietējam patēriņam, uzrāda augstus eksportspējas rezultātus un vienlaikus domā par inovācijām, efektivitāti un ilgtspēju, ir Latvijas ekonomikas transformācijas un izaugsmes dzinējspēks. Lepojos, ka līdztekus atzinīgi vērtējamiem uzņēmējdarbības rezultātiem, “Balticovo” darbības stratēģijā redzam spēcīgu ilgtspējības komponenti, kas īstenojusies ambiciozā projektā.

Zemkopības ministrs Armands Krauze

Pasākuma viesiem bija iespēja izbraukt arī ar Latvijā pirmo “Volvo” firmas elektro kravas auto vilcēju.

AS “Balticovo” ir unikāls uzņēmums savā nozarē, kas nodrošina pilna cikla ražošanu un līdz ar enerģētikas projektiem arī būtisku CO2 emisiju samazinājumu un zaļās enerģijas ražošanu, turklāt līdz 70% saražotas produkcijas “Balticovo” eksportē.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: