Bioloģiskās baterijas ražo elektrību no augsnes

1

Bioo izmanto augsnē atrodamos mikroorganismus, lai ražotu elektrību. Šobrīd augsnes baterijas spēj ražot pietiekami, lai darbinātu apgaismojumu, bet, iespējams, ar laiku varētu jau apgādāt ar elektroenerģiju mājsaimniecību.

Bioo augsnes baterijas panelis

Bioo augsnes baterijas panelis

Bioo izmanto augsnē atrodamos mikroorganismus, lai ražotu elektrību. Šobrīd augsnes baterijas spēj ražot pietiekami, lai darbinātu apgaismojumu, bet, iespējams, ar laiku varētu jau apgādāt ar elektroenerģiju mājsaimniecību.

Spānijai piederošajā Ibizas salā vienā no parkiem var atrast atjaunīgās enerģijas prototipu. Tur neredzēsiet lielas vēja turbīnas vai saules paneļu lauku. Prototips ir daļēji paslēpts pazemē, jo tā ir bioloģiskā baterija, kas ģenerē enerģiju no augsnes, kurā atrodas.

Bioo dibinātājs Pablo Vidarte ir secinājis, ka augus nevar izmantot kā saules paneļus, lai ražotu elektrību no saules gaismas tiešā veidā, bet augsni var izmantot kā ģeneratoru un akumulatoru.

Lietainā laikā vai zemi apūdeņojot, barības vielas un mikroorganismi izskalojas no augsnes jaunajā bioloģiskajā akumulatorā. Akumulatora iekšpusē mikroorganismi, kas barojas ar organisko vielu, ražo protonus un elektronus. Gaiss, kas nāk caur caurumiem paneļa atklātajā daļā, nodrošina skābekli. Šis process rada strāvu, kas var darbināt gaismas vai sensorus, un ar lielāku sistēmu potenciāli varētu nodrošināt mājsaimniecību ar elektroenerģiju.

Šādam procesam ir vairākas priekšrocības. Jums ir enerģijas avots, kas ražo elektrību dienas un nakts laikā. Tātad notiek 24/7 enerģijas ražošana. Nav svarīgi, vai līst vai snieg, tas saražos tikpat daudz enerģijas.

Bioo dibinātājs Pablo Vidarte

Bioloģiskie paneļi darbojas, neietekmējot laukā augošos augus. Šajā tehnoloģijā tiek izmantoti tādi materiāli, kuri ir vairāk un vieglāk pieejami kā tie, kas nepieciešami saules paneļiem. Tamdēļ, ražojot masveidā, šie risinājumi varētu būt ekonomiski izdevīgi. Šobrīd gan uzņēmums vēl nav paziņojis, cik liels ir enerģijas iegūšanas potenciāls.

Bioo ED izglītojošais komplekts
Bioo ED izglītojošais komplekts

Viena no pirmajām vietām, kur tehnoloģija tiks izmantota, ir saimniecībās, kur bioloģiskās baterijas var darbināt sensorus, kas apkopo datus, piemēram, augsnes mitrumu un pH līmeni, kartējot lauku, lai lauksaimnieki varētu optimizēt apstākļus kultūraugu audzēšanai. Sensorus varētu izmantot arī citu faktoru mērīšanai, piemēram, augsnē uzkrātā oglekļa daudzuma. Apgaismojuma darbināšanai var izmantot lielākus paneļus, piemēram, tādus, kas uzstādīti Ibizas parkā.

Uzņēmums, kas strādā arī pie eksperimentālākas tehnoloģijas, kas augus pārvērš par slēdžiem un sensoriem, kas aktivizē gaismu vai skaņu, sagaida, ka Bioo paneļi nonāks tirgū līdz 2021. gada beigām vai 2022. gada sākumam.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Valdis Vītoliņš
Viesis
13/11/2020 16:20

Sacensībā par to, cik maz un neefektīvi var iegūt elektrību, šis ir diezgan augstu vērtējams variants.

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: