Peugeot e2008 apskats (+video) un ceļojums pa Vidzemi

0

Peugeot e2008 diži neatšķiras no iekšdedzes 2008 versijām, bet tas nenozīmē, ka ar šo braukt piedzīvojumos būs tik pat garlaicīgi. Francūži ir parūpējušies par vairākiem patīkamiem pārsteigumiem.

Peugeot e2008

Peugeot e2008

Peugeot e2008 diži neatšķiras no iekšdedzes 2008 versijām, bet tas nenozīmē, ka ar šo braukt piedzīvojumos būs tik pat garlaicīgi. Francūži ir parūpējušies par vairākiem patīkamiem pārsteigumiem.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Nav noslēpums, ka šobrīd populārākais auto segments ir krosoveri. Līdz šim ekonomiski izdevīgākais variants šajā segmentā starp pilnīgi elektriskajām iespējām bija Hyundai Kona Electric. Tagad tam ir, manuprāt, ļoti spēcīgs konkurents – Peugeot e2008.

No visām 2008 variācijām elektriskā atšķiras ar to, ka priekšējā reste ir ar horizontālām līnijām nevis vertikālām un dažiem “e” burtiņiem pie sāniem un aizmugurē. Protams, arī skaņas, motora vibrāciju un nāvējošo gāzu izpūtēja neesamība nodod to, ka tas ir elektrisks.

Ar 50 kWh bateriju, 100 kW motoru un 100 kW ātrās uzlādes jaudu, tas noteikti apmierinātu vairumu cilvēku. Es teiktu, ka tā ir ļoti optimāla kombinācija. Krosovera stils, laba ietilpība un stilīgais 3D instrumentu panelis ir tie aspekti, kas man liek domāt, ka šobrīd Peugeot e2008, ja ne pārspēj Hyundai Kona Electric, tad noteikti dala 1. vietu, kad runa ir cenas/iegūto attiecību.

Pirmie iespaidi

Uh! Tas stils! Man ļoti patīk. Dienasgaismas izskatās kā zobenzobu tīģera ilkņi. Iekšā atrodas 3D instrumentu panelis, ko kamerā tā labi nevarēja uztvert, bet acīm tas ir ļoti baudāms. Salīdzinoši mazā stūre, kas rada sajūtu, ka esi sacensību mašīnā.

310 km (WLTP) mani jau sagaidīja iekāpjot mašīnā pie dīlera. Aizbraucot no Pārdaugavas līdz Teikai, man rādīja, ka ir zaudēti 10 km. Nākamajā dienā iesēžoties iekšā, rādīja tik pat, cik pie dīlera. Ņemot vērā, ka man bija jābrauc ar ~15 km lielu līkumu uz 191 km attālo Stāmerienu uz elektroauto salidojumu, diži neuztraucos.

Uz šosejas elektroauto patērē (loģiski) vairāk kā pilsētā, tāpēc domāju, ka ar kādu 30 km rezervi nonākšu galā. Es kļūdījos. Braucot vienā plūsmā ar visiem (5-10 km/h virs atļautā), galā nonācu ar vairāk nekā 50 km rezervi. Vidējais patēriņš grozījās ap 16 kWh/100 km pa šoseju. Zinot, ka pieejamas ir 45 kWh, tad var ātri aprēķināt, ka ar uzlādētu bateriju vajadzētu pietikt ~280 km, braucot tikai pa šoseju. Vairāk, ja gadās braukt pilsētā/piepilsētā.

Braukšana

Pieejami ir 3 braukšanas režīmi – Eco, Normal un Sport. Eco bija man nedaudz par daudz saudzīgs. Pedālis likās, ka nejūt vispār, cik dziļi ir iespiesta kāja. Normal bija tas, ar ko es braucu visu laiku, izņemot to brīdi, kad skrējos ar Kona Electric. Tad bija Sport režīms. Ticu, ka 99.9% gadījumā nebūs vajadzības pārslēgties no Normal uz citu režīmu.

Peugeot e2008
Peugeot e2008 navigācijas skats instrumentu panelī

Mazā stūre man likās kas fenomenāls. Pēc šīs mašīnas iekāpjot atpakaļ savā Citroen, man pirmo reizi bija tāda sajūta, ka man tā stūre nav ērta. Viena nianse gan ne visiem patiks – noregulējot stūres augstumu tā, lai tā netraucē redzēt instrumentu paneli, garākiem cilvēkiem būs grūti izkāpt un iekāpt, jo tā būs pārāk zemu. Bet tādiem, kā man (1.80 m) vai īsākiem vajadzētu būt kārtībā.

Uz asfalta šī mašīna brauca gludi un likās īpaši klusa. To arī pierāda Bjorna video, kur e2008 kotējas kopā ar Porsche un Audi šajā parametrā. Arī zemes ceļš neradīja nekādus pārsteigumus. Bija pat interesanti paņemt kādu asāku pagriezienu nedaudz ātrāk.

Sajūtas

Braukšanas sajūtas ir tādas rotaļīgas. Stūre ir mazāka, bet atgādina sacīkšu mašīnas stūri. Multimediju vadības fiziskās pogas ir kā klavieru klaviatūra. Jau vairākkārtīgi pieminētais 3D instrumentu panelis piedod tādu gardu odziņu visam pāri. Iekšā salaiduma vieta starp durvīm un priekšējo paneli ir ar izteikti noapaļotu stūri, kas citās mašīnās ir 90° leņķis, radot mājīgu sajūtu.

Peugeot e2008
Peugeot e2008 skats no vadītāja

Uzlāde

Peugeot e2008, kā jau visi PSA grupas elektriskie modeļi, ir aprīkots ar 7.4 kW (35 km/h) maiņstrāvas un 100 kW (620 km/h) līdzstrāvas uzlādes sistēmu. Elektroauto salidojumā bija tā iespēja izmēģināt pusātro uzlādi. Tā neko īpašu neuzrādīja – lādēja ar norādīto ātrumu. Bet ātrā uzlāde gan bija patīkams pārsteigums. Ne tikai pie 50 kW stacijas e2008 spēja paņemt visu jaudu, bet arī aukstā septembra rītā pie 100 kW stacijas spēja paņemt 74 kW. Ap 50% turpināja ar ~50 kW jaudu. Ātri un stabili. Tikai jāņem vērā, ka ne visas uzlādes stacijas ir pieejamas iebūvētajā navigācijā.

Pilna uzlāde no mājsaimniecības rozetes prasīs 22 stundas, no maiņstrāvas uzlādes stacijas (wallbox) – 7h, bet 10-80% uzlāde pie līdzstrāvas uzlādes stacijas prasīs 27 min.

Franciskumi

Kā jau jebkuram produktam, kas nāk no Fracijas, tam ir savas īpatnības. Mani visvairāk kaitināja tas, ka nospiežot uz ekrāna tajā vietā, kur man liekas, ka ir klimata kontrole, man ir daļēja pārvaldība pār to (temperatūra un automātiskais režīms). Pie pilnas pārvaldības var nokļūt tikai izmantojot fizisko pogu, kur var regulēt, uz kurieni vēlies novirzīt gaisa plūsmu un sadalīt temperatūras katram priekšā sēdošajam.

Kā arī nesapratu to, ka nav tāds sākuma ekrāns multimediju ekrānā. Ir tikai tas, ko tu pēdējo esi vēlējies apskatīt, t.i., navigācija, klimats vai riepu spiediens. Nav iespēja vienlaicīgi redzēt navigāciju un mūziku.

Vēl tāds sīkums, ka neuzrāda, ar cik lielu jaudu tev lādējas mašīna. Tā vietā tu iegūsti uzlādes jaudu km/h izteiksmē (kas nav slikti, bet būtu labi rādīt arī kW). Vispār visa parādītā informācija, kas saistās ar elektroauto īpašībām ir tāda ne līdz galam izstrādāta, bet tas laikam ir tāds veco autoražotāju niķis.

Peugeot e2008
Peugeot e2008 uzlādes informācija

Līniju ieturēšana. Godīgi sakot, es ne brīdi neatslābu, kad tā bija ieslēgta. Šī mašīna autobusa pieturas uztvēra kā ceļa pagriezienu, kam jāseko. Pirmajā reizē nobijos, bet jau nākamajā biju tam gatavs. Ja neturi rokas uz stūres, tā izslēdzas, nebremzējot. Tas nozīmē, ka, ja kāda iemesla dēļ neesi pietiekami uzmanīgs, vari izraisīt nopietnu avāriju. Neuzskatu šo kā pabeigtu darbu.

Bet tās ir tādas izmaiņas, ko viegli izmainīt ar kādu atjauninājumu.

Salīdzinājums

Hyundai Kona Electric ir ļoti piemērots elektroauto, lai šos abus salīdzinātu. Ārējie parametri abiem elektroauto ir ļoti līdzīgi. Abi izskatās moderni. Aizmugurējā rindā Kona piedāvā nedaudz vairāk vietas, bet bagāžnieks e2008 ir lielāks. Aizmugurē e2008 piedāvā 2 USB C uzlādes vietas, bet Kona ir krūzīšu turētāji. Kona spēj nobraukt ievērojami tālāk un brauc ekonomiskāk, bet e2008 piedāvā ātrāku uzlādi. Un tādi sīkumi.

Peugeot e2008 un Hyundai Kona Electric
Peugeot e2008 un Hyundai Kona Electric
Peugeot e2008Hyundai Kona Electric
Autonomija310 km (WLTP)449 km (WLTP)
Sēdvietas55
0-100 km/h8.5 sek7.6 sek
Bagāžnieka ietilpība434 l
(1’467 l, nolokot sēdekļus)
334 l
(1114 l)
Aizmugurējie sēdekļi nolokas2:12:1
Uzlādes ātrums
(lēnā)
Type 2
max 7.4 kW
(35 km/h)
Type 2
max 7.2 kW
(38 km/h)
Uzlādes ātrums
(ātrā)
CCS
max 100 kW
(620 km/h)
CCS
max 80 kW
(560 km/h)
Uzlādes porta lokācijaVirs aizmugurējā kreisā riteņaPriekšā
Braukšanas komforts*77
Pārredzamība*77
Modernīgums*87
Praktiskums*76
Pirmais iespaids*99
Braukšanas klusums*98

* subjektīvais viedoklis, kas pakļauts garastāvoklim un tēju biezumu daudzumam krūzē, 10 baļļu skalā

Cena

Peugeot e2008 maksā sākot no 33’900 €, bet paspēlējoties ar pieejamo konfiguratoru, es nonācu līdz 40’008 €. Dīvaini, ka uzlādes ierīces nenāk līdzi ar automašīnu un labi, ka to cena ir augstāka kā Uzlādēts veikalā.

Salīdzinot ar e208, kam cena ir no 29’900 €, ticu, ka daudzi izvēlēsies krosoveru pāri pilsētas mazauto, kas ir identiski aprīkots, bet piedāvā ievērojami mazāk vietas otrajā rindā (man pat nebija aiz sevis, kur kājas likt) un lielāku bagāžnieku. Atšķirībā no iekšdedzes dzinēja versijām, arī patēriņš nav diži atšķirīgs.

Kopsavilkums

Pēc Stāmerienas devāmies uz Madonu un Cesvaini. Šī ceļojuma laikā šis elektroauto pierādīja, ka ir gatavs 3 pieaugušajiem un 1 bērnam, un viņu visu mantām un vajadzībām pēc pauzēm un apskates objektiem.

Šai mašīnai noteikti vajag vismaz vienu atjauninājumu programmatūrai, bet tas nemaina manu viedokli par to. Ja esi gatavs šķirties no 40’000 € par jaunu krosoveru, kas nepiesārņo apkārtējo vidi un nepiepilda bērnu plaušas ar indīgām gāzēm, tad šobrīd man liekas, ka Peugeot e2008 ir īstā izvēle.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: