Drīzumā Daugavpilī parādīsies pirmais elektroautobuss

0

Pērn Daugavpils satiksme noslēdza līgumu par 6 ar elektroautobusu piegādi. Kā informē pilsētas vadība, viens no viņiem drīzumā ieradīsies Daugavpilī.

Daugavpilij paredzētais Scania Citywide LF BEV elektriskais autobuss

Daugavpilij paredzētais Scania Citywide LF BEV elektriskais autobuss. Avots: Anfrejs Elksniņš, Facebook

Pērn Daugavpils satiksme noslēdza līgumu par 6 elektroautobusu piegādi. Kā informē pilsētas vadība, viens no viņiem drīzumā ieradīsies Daugavpilī.

Daugavpils domes deputāts un priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš Facebook paziņoja, ka jau martā Daugavpils var sagaidīt pirmo elektriski autobusu.

Pirmais Daugavpils vajadzībām saražotais elektrobuss pilsētā ieradīsies jau martā! Kopumā ir pasūtīti 6! šādi autobusi, bet jau rudenī 12 (Križi) un 17 (Jaunā Forštdate) maršrutos parādīsies garie autobusi. Ar šiem uzlabojumiem, pilsētas autobusu parks būs pilnībā atjaunots.

Daugavpils domes deputāts un priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš

Projekta ietvaros AS “Daugavpils satiksme” 12.07.2022. noslēdza līgumu ar personu apvienību “Scania Baltics” par 6 jaunu autobusu Scania Citywide LF BEV (elektriskais) piegādi, no projekta tiks attiecināti 2 autobusi. Visi jaunie autobusi tiks aprīkoti ar kondicionēšanas iekārtām, vizuāliem tablo un audio sistēmu, būs izvietoti skaidri saprotami marķējumi un piktogrammas. Autobusi būs ērti lietošanā cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, ierobežotām pārvietošanās iespējām, māmiņām ar bērnu ratiņiem.

Projektu par jaunu autobusu iegādi pilsētai plānots īstenot līdz šī gada beigām. Kopējās projekta izmaksas ir 3 240 000.00 €, no kurām Kohēzijas fonda līdzfinansējums projektam ir 2 754 000.00 €.

Scania Citywide LF BEV tehniskie parametri:

  • Jauda: maksimāli 300kW, nepārtraukti 250kW
  • Griezes moments: 2100 Nm
  • Enerģijas patēriņš: 0,75-1,5 kWh/km
  • Akumulatora kapacitāte: 264 vai 330 kWh
  • Transportlīdzekļa augstums: 3,30 m

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: