DHL Express Eviation Alice

DHL iegādājušies 12 elektriskās lidmašīnas

DHL Express ir pasūtījuši pirmās elektriskās kravas lidmašīnas Eviation “Alice”, kuras uzņēmumam piegādās līdz 2024. gadam. Pirmais “Alice” lidojums notiks šogad.

DHL un Eviation paziņoja par ievērojamu brīdi elektriskās aviācijas vēsturē. Jo īpaši nozīmīgs tas ir elektriskās kravas aviācijas attīstības vēsturē. DHL sāks testēt 12 elektrisko kravu plānu floti ar Eviation pašreiz vienīgo elektrisko modeli – “Alice”.

Mēs stingri ticam nākotnei ar nulles emisiju loģistiku. Tāpēc mūsu ieguldījumi vienmēr atbilst mērķim, uzlabot mūsu oglekļa nospiedumu. Mūsu ceļā uz tīru loģistikas darbību veikšanu katra transporta veida elektrifikācijai ir izšķiroša nozīme, un tā ievērojami veicinās mūsu vispārējo ilgtspējības mērķi – nulles emisijas. 1969. gadā dibinātais DHL Express gadu desmitiem ir pazīstams kā pionieris aviācijas nozarē. Mēs esam atraduši perfektu partneri Eviation, jo mums ir kopīgs mērķis, un kopā mēs dosimies jaunā ilgtspējīgas aviācijas laikmetā.

DHL Express izpilddirektors Džons Pīrsons (John Pearson)

Eviation “Alice” lidmašīnas izskatās gandrīz identiskas pasažieru versijām, izņemot dažus trūkstošus logus un sēdekļus un papildu ietilpību. “Alice” var vadīt viens pilots, un tā spēj pārvadāt 1’200 kg. Lai uzlādētu vienu lidojuma stundu, būs nepieciešamas 30 minūtes vai mazāk, un lidmašīnas maksimālais darbības rādiuss ir līdz 815 km (440 jūras jūdzēm). Eviation mājaslapā informācija liecina, ka lidmašīna spēj lidot ar 407 km/h un ir aprīkota ar 820 kWh lielu bateriju, kas sver 3’720 kg. Eviation uzlabotajos elektromotoros ir mazāk kustīgu detaļu, lai palielinātu uzticamību un samazinātu uzturēšanas izmaksas. Tās darbības programmatūra pastāvīgi uzrauga lidojuma veiktspēju, lai nodrošinātu optimālu efektivitāti. Pasažieru versija aviācijas nozarē ir ieguvusi iesauku “aviācijas Tesla”.

  United Airlines nopērk 100 elektriskās lidmašīnas
Eviation Alice specifikācijas
Eviation Alice specifikācijas

Kopš pirmās dienas mēs izvirzījām drosmīgu mērķi pārveidot aviācijas nozari un radīt jaunu ēru ar elektriskajām lidmašīnām. Sadarbība ar tādiem uzņēmumiem kā DHL, kas ir līderi kravu ilgtspējīgu pārvadājumu jomā, ir apliecinājums tam, ka mēs esam elektrības laikmetā. Šis paziņojums ir nozīmīgs pavērsiens mūsu centienos mainīt lidojumu nākotni visā pasaulē.

Eviation izpilddirektors Omērs Bārs Johaijs (Omer Bar-Yohay)
DHL Express Eviation Alice
DHL Express Eviation Alice

Lidmašīna ir ideāli piemērota esošajiem lidlaukiem un to maršrutiem, un tai ir vajadzīgi mazāki ieguldījumi infrastruktūras izveidei. “Alice” var uzlādēt iekraušanas un izkraušanas laikā, nodrošinot ātru apgrozījuma laiku, kas ir nozīmīgi DHL Express saspringtajā grafikā. Eviation elektriskās lidmašīnas darbosies visos maršrutos, kurus pašlaik apkalpo DHL Express īso distanču lidmašīnas.

DHL Express Eviation Alice
DHL Express Eviation Alice

DHL norāda, ka piegādes sāksies 2024. gadā, bet pirmie izmēģinājuma lidojumi notiks jau šogad.

Uzlādēts viedoklis

Gribētu dzirdēt, kā izklausās gan no ārpuses, gan no iekšpuses, kad šāda lidmašīna paceļas. Izskatās, ka “īsās distances” bateriju tehnoloģija jau drīzumā varētu labi nosegt. Ja cietvielu baterijas pasteigsies, tad varētu arī aptvert “garās distances” vai vismaz “vidējās”.

  DHL Express Latvia elektrificē savu autoparku

Vēl viens aspekts, ko šīs lidmašīnas varētu izmantot, ir izlidošana no mazākām lidostām, kurās ir trokšņa limitācijas noteikumi. Sadzīvot ar elektrisko lidmašīnu virs galvas varētu būt daudz vieglāk nekā ar dārdošu un smakojošu lidmašīnu, kādas šobrīd apdzīvo mūsu debesis.

Kamēr vēl tikai gaidām pieejamos risinājumus, aviācija vismaz var izvēlēties SAF degvielu, kas samazina izmešus ražošanas ciklā, salīdzinot ar tipisko degvielu.

DHL iegādājušies 12 elektriskās lidmašīnas 1
DHL iegādājušies 12 elektriskās lidmašīnas 2
5 2 balsojumi
Raksta novērtējums