Doma laukumā varēs iepazīties ar dzīvojamo furgonu, ko darbina saules enerģija

0

27. jūlijā Rīgā, Doma laukumā iedzīvotāji varēs iepazīties ar saules enerģiju darbināmu dzīvojamais furgonu – “Solar Butterfly”.

Solar Butterfly

Solar Butterfly

27. jūlijā Rīgā, Doma laukumā iedzīvotāji varēs iepazīties ar saules enerģiju darbināmu dzīvojamais furgonu – “Solar Butterfly”.

27. jūlijā plkst. 14.00 Doma laukumā būs apskatāms dzīvojamais furgons, kas darbojas ar saules enerģiju palīdzību. Taurenim līdzīgo transportlīdzekli, sadarbojoties ar Šveices universitāšu zinātniekiem un inženieriem, radījusi projekta “Solar Butterfly” komanda. Tā viesojas dažādās Eiropas pilsētas, organizējot informatīvus pasākumus, kuros tiek apspriesti aktuālie klimata izaicinājumi mobilitātes, enerģētikas, pārtikas un citās jomās.

Ekrānuzņēmums no "Visit Limbaži" Facebook lapas
Ekrānuzņēmums no “Visit Limbaži” Facebook lapas

Savukārt 25. jūlijā bija iespēja apskatīt apvidus auto, kas darbojas tikai ar saules enerģijas palīdzību. To radījusi Bohumas universitātes Vācijā projekta “SolarCar Bochum” komanda, kas ar spēkratu ir apņēmusies šķērsot Eiropu 100 dienās, paveicot ap 15 tūkstošus kilometru. Projekta mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par ilgtspējīgas ceļošanas iespējām, kā arī uzzināt vairāk par citu valstu pieredzi ilgtspējas jomā. Lai apmainītos ar viedokļiem par ilgtspējības nozīmi, izstrādāt ilgtspējas definīciju un iepazītos ar valstu dažādajām pieredzēm un prioritātēm, katrā valstī norisinās seminārs par “ilgtspēju” un “ilgtspējīgu mobilitāti”, uz kuru aicināts ikviens interesents.

Uzlādēts komentārs

Lielisks ceļojums ar šiem saules darbināmajiem transportlīdzekļiem. Ceru, ka tas palīdzēs daudziem saprast tās iespējas, ko paver izmaiņas izmantotajā enerģijas veidā transportā.

Starp citu, nē – Cybertruck nebūs apskatāms.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: