Elektroauto uzlāde ar 100% lokāli ražotu zaļo enerģiju

0

Sadarbībā ar uzņēmumu grupu “AJ Power” ikvienam “Eleport” klientam tiks nodrošināta 100% lokāli ražota zaļā enerģija, kas iegūta no vietējām saules, vēja un hidroelektroenerģijas stacijām.

Elektroauto uzlāde ar 100% lokāli ražotu zaļo enerģiju

AJ Power un Eleport sadarbība (Publicitātes attēls)

Lai turpinātu ceļu uz ilgtspējīgu un videi draudzīgu nākotni, elektroauto uzlādes tīkla attīstītājs “Eleport” saviem klientiem turpmāk sniegs iespēju automobiļa uzlādē izmantot no atjaunīgiem resursiem iegūtu zaļo elektroenerģiju. Sadarbībā ar uzņēmumu grupu “AJ Power” ikvienam “Eleport” klientam tiks nodrošināta 100% lokāli ražota zaļā enerģija, kas iegūta no vietējām saules, vēja un hidroelektroenerģijas stacijām.

Mūsu mērķis ir veicināt elektromobilitātes attīstību Latvijā un citviet Eiropā, kā arī atbalstīt vietējos elektroenerģijas ražotājus un sniegt iespēju ikvienam elektroauto lietotājam izvēlēties enerģiju, kas iegūta no atjaunīgiem un sertificētiem avotiem. Uzlādes stacijās tiks nodrošināta elektroenerģija, kas ražota Latvijas saules, vēja vai hidroelektroenerģijas stacijās, tādējādi piedāvājot 100% vietēji saražotu elektroenerģiju. Svarīgi ņemt vērā, ka elektroauto uzlādes procesā, izvēloties vietējo enerģiju, tiek atbalstīti ne tikai vietējie zaļās enerģijas ražotāji, bet arī Latvijas ekonomika kopumā.

“Eleport” vadītājs Latvijā Kārlis Mendziņš

Elektroenerģija, kas iegūta no atjaunīgiem resursiem, būtiski samazina CO2 izmešu daudzumu, ņemot vērā, ka zaļās enerģijas ražošanas procesā netiek radīts CO2 piesārņojums. Interesanti, ka šī gada laikā plānotais “Eleport” CO2 ietaupījums, izvēloties vietējo un zaļo enerģiju, mērāms aptuveni 649,49 tonnās, ko var pielīdzināt CO2 izmešu daudzumam, kas rodas, ja ar iekšdedzes dzinēja automašīnu 1845 reizes tiek apbraukta Latvijas robeža.

Mūsu sadarbība ar elektroauto uzlādes tīkla attīstītāju “Eleport” turpmāk nodrošinās iespēju “Eleport” tīklā lādēt elektroauto ar zaļo elektroenerģiju, kas saražota tepat Latvijā. Tas nozīmē, ka zaļā enerģija kļūs vēl pieejamāka ikvienam, padarot ikdienas elektroauto uzlādi videi draudzīgāku. Pateicoties mūsu sadarbībai ar lielākajiem zaļās enerģijas ražotājiem Latvijā un piedāvājot starptautiski atzītus izcelsmes apliecinājumus, ar ko tiek pierādīts, ka elektroenerģija ir saražota no atjaunīgiem energoresursiem – zaļo enerģiju šobrīd izvēlas aizvien vairāk Latvijas uzņēmumu.

Roberts Samtiņš, “AJ Power” uzņēmumu grupas vadītājs

“Eleport” arvien turpina strādāt pie risinājumiem, kas padarīs auto uzlādes procesu vēl videi draudzīgāku, ātrāku un pieejamāku. “Mēs vēlamies turpināt attīstīt uzlādes infrastruktūru, nodrošinot kvalitatīvus un uzticamus uzlādes risinājumus, ” atzīst K.Mendziņš.

AJ Power un Eleport sadarbība
AJ Power un Eleport sadarbība (Publicitātes attēls)

Par “AJ Power”:

“AJ Power” ir 100% vietējā kapitāla uzņēmumu grupa, kas apvieno mūsdienīgus enerģētikas un atkritumu apsaimniekošanas risinājumus. “AJ Power” piedāvā individuālus risinājumus zaļās enerģijas, elektroenerģijas un dabasgāzes iegādei, saules paneļu projektiem, dabas resursu nodokļa administrēšanai un energoefektivitātes uzlabošanai. Ar šiem enerģētikas un atkritumu apsaimniekošanas risinājumiem “AJ Power” sniedz iespēju uzņēmumiem iesaistīties aprites ekonomikā. “AJ Power” darbojas kopš 2014. gada, un uzņēmumu grupas apgrozījums 2022. gadā bija 90 miljoni eiro.

Par Eleport:

2016. gadā dibinātais uzņēmums Eleport šobrīd Baltijā un Polijā veido elektroauto uzlādes tīklu un ar to saistīto programmatūru. Ar uzņēmumu Gren, Bolt, Scandium Energia un Skype līdzdibinātāju investīciju kompānijas Ambient Sound Investments atbalstu Eleport tuvāko gadu laikā plāno ieguldīt 120 miljonus eiro esošā elektroauto uzlādes tīkla paplašināšanā Centrālās un Austrumeiropas valstīs. Eleport lepojas ar to, ka ir viens no lielākajiem un visstraujāk augošajiem uzņēmumiem šajā jomā Baltijā un Polijā un nodrošina elektroenerģiju no atjaunīgiem, ES sertificētiem avotiem. Šobrīd Eleport tīklā Latvijā ir pieejamas vairāk nekā 100 pieslēgvietas Rīgā, Berģos, Jūrmalā, Siguldā, Salacgrīvā, Odzienā, Ogrē un Cēsu novada Melturos, savukārt visā Baltijā un Polijā kopumā – vairāk nekā 840 pieslēgvietas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: