Atklāts pirmais “Elektrum” saules enerģijas parks Lietuvā

6

Ekspluatācijā nodots pirmais Elektrum saules enerģijas parks Lietuvā. Šis ir nozīmīgs solis Latvenergo koncerna darbības izvēršanā kaimiņvalstīs un būtisks zaļās enerģijas ražošanas iespēju papildinājums, informē uzņēmums Latvenergo.

Elektrum saules parks Lietuvā

Elektrum saules parks Lietuvā

Ekspluatācijā nodots pirmais Elektrum saules enerģijas parks Lietuvā. Šis ir nozīmīgs solis Latvenergo koncerna darbības izvēršanā kaimiņvalstīs un būtisks zaļās enerģijas ražošanas iespēju papildinājums, informē uzņēmums Latvenergo.

Saules ražotu elektroenerģiju sāk piegādāt pirmais AS Latvenergo tirdzniecības zīmola Elektrum Lietuva attīstītais saules parks Lietuvā. Trīs hektārus lielais parks atrodas Klaipēdas rajonā, un tā jauda sasniedz 1,5 MW (megavatus). Tā kā saules parks atrodas tikai 13 kilometrus no piekrastes, kas izceļas ar augstu saules staru intensitāti, paredzams, ka viens parka kilovats gada laikā ģenerēs ap 1100 kilovatstundu (kWh) elektroenerģijas.

Saules parks ir paredzēts elektroenerģijas ražošanai lietotājiem. Par tādiem var kļūt gan privātpersonas un mājsaimniecības, gan uzņēmumi vai valsts institūcijas. Elektrum Lietuva saules parka klientu vidū ir Aukštaitijas nacionālā parka, Labanoras reģionālā parka, kā arī Kuršu kāpas nacionālā parka administrācijas, apliecinot dabas un enerģijas savstarpējo sinerģiju.

Mēs savā darbībā izmantojam labāko – ūdens un saules enerģiju. Šo pakalpojumu attīstīsim vēl vairāk, arvien paplašinot savas pozīcijas kaimiņvalstīs. Nododot ekspluatācijā saules parku, jau šobrīd līdzās hidroelektrostacijās saražotajai zaļajai enerģijai lepojamies ar savos saules parkos saražoto elektrību. Gan Lietuvai, gan Latvijai un arī Igaunijai, kur arī drīzumā tiks atklāts Elektrum saules parks, šis ir vienlīdz nozīmīgs solis zaļās enerģijas ražošanā, kas ir nākotnes enerģētikas stūrakmens.

Uldis Mucinieks, AS Latvenergo komercdirektors

Saules parks ir pirmais vietējais zaļās enerģijas ražošanas projekts Lietuvā. Saules enerģijas parkā ir uzstādītas pasaules līdera saules paneļu ražošanā – Kanādas uzņēmuma Canadian Solar – iekārtas.

Sniedzot ieguldījumu koncerna ražošanas portfeļa diversifikācijā, tiecamies zaļo elektroenerģiju Lietuvā padarīt par ierastu ikdienas produktu, kas turklāt dos ieguldījumu arī Eiropas Savienības centienos cīņā ar klimata pārmaiņām.

Mums bija iespēja izvēlēties ekonomiski efektīvāko saules parka atrašanās vietu, un ierīkojām to piejūrā, kur saules ir visvairāk. Arī izvēloties vismodernākos moduļus, saražotās elektroenerģijas gala daudzums tomēr lielā mērā būs atkarīgs no laika apstākļiem. Turklāt, zinādami, ka sprieguma pārveidotāji jeb tā dēvētie invertori, ir iekārtas daļa, kas visātrāk nolietojas, nodrošinājām tai divdesmit gadu garantiju. Tas nozīmē, ka parka klienti būs aizsargāti pret iespējamajiem papildu izdevumiem.

Elektrum Lietuva vadītājs Martins Giga (Martynas Giga)

Uzlādēts viedoklis

Lietuvai tika un Igaunijai tiks, bet Latvijai neplāno? Žēl gan. 1.5 MW parks lieti noderētu arī Latvijas energobilancei. It īpaši tamdēļ, ka Zemgale noraka vienu no lielākajiem vēja projektiem. Attiecībā uz sauli būs jāpaļaujas uz to, ka jaunās izmaiņas likumā stimulēs patērētājus likt paneļus uz jumtiem un nojumēm.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
6 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Valdis Vītoliņš
Viesis
12/04/2021 12:11

Pēc saražotās elektrības veida Latvija jau tāpat ir 2. vietā Eiropā un kaut kāds “parks”, patiesībā industriālais tuksnesis, kas gadā saražo ap 1,6GWh ir smieklīgs, jo, piemēram, Daugavas HES kaskāde gadā saražo ap 2,5TWh.

Saules baterijas un vēja turbīnas der tur, kur elektrība vajadzīga maz un neko lielāku uzstādīt nav nepieciešams, piemēram, automātiskām ierīcēm tālu prom no elektrības līnijām, privātiem lietotājiem kaut kur mežā u.tml. Bet citos gadījumos šādi enerģijas avoti ir pilnīgi lieki un, uzstādīt tādus valsts mērogā ir bezjēdzīgi.

Pēdējoreiz rediģēja 2 gadi atpakaļ Valdis Vītoliņš
AES
AES
Viesis
Atbilde  Valdis Vītoliņš
12/04/2021 15:12

Kā var būt lieki, kamēr tu dedzini kaimiņu gāzi un iepērc no importa valstīm elektrību, lai nosegtu valsts patēriņu.

Valdis Vītoliņš
Atbilde  AES
12/04/2021 16:31

Nevienā valstī vēl nav izdevies uzticamus un koncentrētus enerģijas avotus aizstāt ar neuzticamiem un izkliedētiem. Piemēram, Vācijā un ASV Kalifornijas štatā viņi paši kaut kā nebūt spēj saražot elektrību vējainās, saulainās dienās, bet pārējo importē, kas, lielākoties iegūta ar fosilo kurināmo. Arī pie mums, lai atteiktos no gāzes, ir jāveido savas kodolspēkstacijas nevis jāniekojas ar vējdzirnavām un saulē izžautiem paneļiem.

Gatis
Gatis
Viesis
Atbilde  Valdis Vītoliņš
12/04/2021 15:13

Piekrītu!
Žēl, ka šajā “zaļajā” marasmā ir mirusi ideja par Baltijas kopīgo atomelektrostaciju.

Valdis Vītoliņš
Atbilde  Gatis
12/04/2021 16:32

Kopīga tuvākajā laikā nesanāks, bet Igauņi šajā virzienā strādā daudz nopietnāk nekā pie mums.

Vankel
Vankel
Viesis
Atbilde  Valdis Vītoliņš
14/04/2021 14:33

Izskatās ka pasaulē varētu sākties mazo modulāro kodolreaktoru bums. Laikam ka Latvijai vajadzētu vairākus tādus, papildus Daugavas HESiem lai būtu enerģētiski pašpietiekama.

6
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: