Elektrum saules parks Lietuvā

Atklāts pirmais “Elektrum” saules enerģijas parks Lietuvā

Ekspluatācijā nodots pirmais Elektrum saules enerģijas parks Lietuvā. Šis ir nozīmīgs solis Latvenergo koncerna darbības izvēršanā kaimiņvalstīs un būtisks zaļās enerģijas ražošanas iespēju papildinājums, informē uzņēmums Latvenergo.

Saules ražotu elektroenerģiju sāk piegādāt pirmais AS Latvenergo tirdzniecības zīmola Elektrum Lietuva attīstītais saules parks Lietuvā. Trīs hektārus lielais parks atrodas Klaipēdas rajonā, un tā jauda sasniedz 1,5 MW (megavatus). Tā kā saules parks atrodas tikai 13 kilometrus no piekrastes, kas izceļas ar augstu saules staru intensitāti, paredzams, ka viens parka kilovats gada laikā ģenerēs ap 1100 kilovatstundu (kWh) elektroenerģijas.

Saules parks ir paredzēts elektroenerģijas ražošanai lietotājiem. Par tādiem var kļūt gan privātpersonas un mājsaimniecības, gan uzņēmumi vai valsts institūcijas. Elektrum Lietuva saules parka klientu vidū ir Aukštaitijas nacionālā parka, Labanoras reģionālā parka, kā arī Kuršu kāpas nacionālā parka administrācijas, apliecinot dabas un enerģijas savstarpējo sinerģiju.

Mēs savā darbībā izmantojam labāko – ūdens un saules enerģiju. Šo pakalpojumu attīstīsim vēl vairāk, arvien paplašinot savas pozīcijas kaimiņvalstīs. Nododot ekspluatācijā saules parku, jau šobrīd līdzās hidroelektrostacijās saražotajai zaļajai enerģijai lepojamies ar savos saules parkos saražoto elektrību. Gan Lietuvai, gan Latvijai un arī Igaunijai, kur arī drīzumā tiks atklāts Elektrum saules parks, šis ir vienlīdz nozīmīgs solis zaļās enerģijas ražošanā, kas ir nākotnes enerģētikas stūrakmens.

Uldis Mucinieks, AS Latvenergo komercdirektors

Saules parks ir pirmais vietējais zaļās enerģijas ražošanas projekts Lietuvā. Saules enerģijas parkā ir uzstādītas pasaules līdera saules paneļu ražošanā – Kanādas uzņēmuma Canadian Solar – iekārtas.

Sniedzot ieguldījumu koncerna ražošanas portfeļa diversifikācijā, tiecamies zaļo elektroenerģiju Lietuvā padarīt par ierastu ikdienas produktu, kas turklāt dos ieguldījumu arī Eiropas Savienības centienos cīņā ar klimata pārmaiņām.

Mums bija iespēja izvēlēties ekonomiski efektīvāko saules parka atrašanās vietu, un ierīkojām to piejūrā, kur saules ir visvairāk. Arī izvēloties vismodernākos moduļus, saražotās elektroenerģijas gala daudzums tomēr lielā mērā būs atkarīgs no laika apstākļiem. Turklāt, zinādami, ka sprieguma pārveidotāji jeb tā dēvētie invertori, ir iekārtas daļa, kas visātrāk nolietojas, nodrošinājām tai divdesmit gadu garantiju. Tas nozīmē, ka parka klienti būs aizsargāti pret iespējamajiem papildu izdevumiem.

Elektrum Lietuva vadītājs Martins Giga (Martynas Giga)

Uzlādēts viedoklis

Lietuvai tika un Igaunijai tiks, bet Latvijai neplāno? Žēl gan. 1.5 MW parks lieti noderētu arī Latvijas energobilancei. It īpaši tamdēļ, ka Zemgale noraka vienu no lielākajiem vēja projektiem. Attiecībā uz sauli būs jāpaļaujas uz to, ka jaunās izmaiņas likumā stimulēs patērētājus likt paneļus uz jumtiem un nojumēm.

balsojumi
Raksta novērtējums