FIAT prezentējis elektrisko komercauto – E-Doblo

1

FIAT un FIAT Professional prezentējuši jaunu elektrisko komercauto – “E-Doblo”, kas pielāgots gan ģimenes, gan komerciālām vajadzībām.

FIAT e-Doblo

FIAT e-Doblo

FIAT un FIAT Professional prezentējuši jaunu elektrisko komercauto – “E-Doblo”, kas pielāgots gan ģimenes, gan komerciālām vajadzībām.

FIAT pārstāvji Latvijā norāda, ka līdz ar elektrisko “Doblo” ražotājs sper lielu soli pretim elektrifikācijai.  FIAT plāno līdz 2024. gadam izstrādāt visu jauno modeļu pilnībā elektriskās versijas un laist tās tirgū jau 2027. gadā.

Šis ir ražotāja jau sestais pilnībā elektriskais automobilis, un tajā pat laikā pirmais šāda veida universālais automobilis, kas var būt gan pasažieru, gan komectransportlīdzeklis.

“Autobrava Motors” pārstāvis Uvis Braunfelds

Elektriskais “Doblo” ir aprīkots ar 100kW elektrisko motoru un 50kWh akumulatoru, ļaujot ar vienu uzlādes reizi nobraukt vairāk nekā 280 kilometrus. Ražotājs norāda, ka šis jaunpienācējs izcelsies ar labākajām uzlādes iespējām savā klasē – izmantojot ātrās uzlādes režīmu, 50kWh akumulatoru iespējams uzlādēt līdz pat 80% vien 30 minūtēs. Ar to var sasniegt 130km/h maksimālo ātrumu, bet tā maksimālais griezes moments ir līdz pat 260 Nm. Elektriskā versija vizuāli neatšķirsies no modeļiem, kas aprīkoti ar iekšdedzes dzinējiem.

FIAT e-Doblo
FIAT e-Doblo

FIAT Doblo būs pieejams divos atšķirīgos garumos, un autovadītāji varēs izvēlēties no trīs dažādām konfigurācijām (“VAN”, “Crew Cab”, “Combi”) atkarībā no darba specifikas. Veidojot šo automobili, autoražotājs lielu uzmanību pievērsa profesionālajiem šoferiem, kas automašīnā pavada astoņas stundas un vairāk, tāpēc tas veidots, lai apmierinātu ikviena šofera vajadzības. Automašīnas salonu iespējams ātri pārveidot, izmantojot “Magic Cargo” funkciju, kas ļauj jums palielināt kravas ietilpību pat par 0,5 kubikmetriem, lai transportētu garus priekšmetus, piemēram, caurules vai kāpnes līdz 3,4 metru garumā. Ar “Magic Plus” funkciju akumulatorā pieejamo elektroenerģiju varēs izmantot citiem nolūkiem, piemēram, lai pieslēgtu kravas ledusskapi vai elektriskos instrumentus.

FIAT e-Doblo
FIAT e-Doblo

FIAT e-Doblo ir ar progresīvākajām drošības tehnoloģijām un inovācijām: piecu collu atpakaļskata spogulim (“Magic Mirror”) ir trīs dažādas funkcijas – tas parāda skatu uz aizmuguri, ļauj jums pilnībā aplūkot aklās zonas un darbojas kā atpakaļskata parkošanās kamera, lai uzlabotu redzamību un drošību. Tikmēr aktīvās drošības sistēmas palīdz šoferim droši baudīt braucienu, bet 17 drošības un ADAS (progresīvas autovadītāja asistentu) sistēmas padara šo modeli par līderi savā segmentā.

FIAT e-Doblo
FIAT e-Doblo

Komerctransports būs pieejams gan ar īso, gan garo riteņu garenbāzi, tāpēc to iespējams pielāgot dažādām vajadzībām – versija ar garo riteņu garenbāzi spēj pārvadāt kravu līdz pat 4,4 kubikmetriem.

Jaunais elektriskais “Doblo” ir FIAT trešais elektriskais modelis pēc jaunā “500e”, un trešais elektriskais FIAT Professional automobilis (pirms tā bija “E-Ducato” un “E-Scudo”).

Uzlādēts komentārs

Tas bija tikai laika jautājums, kad FIAT izmantos Stellantis grupas priekšrocības un uztaisīs savu komerctransporta versiju no Peugoet/Citroen/Opel/Toyota komercbusiņiem. Un tam nav ne vainas – gaidām, ko FIAT/Jeep vēl paņems un spēs dot PSA galam. Stellantis grupā ir 14 brendi un tā ir 4. lielākais autoražotājs pasaulē aiz VW grupas, Toyota un Renault/Nissan/Mitsubishi.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Kartupelis3
Kartupelis3
Viesis
14/08/2022 09:47

Izstrādājuši 😀

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: