Jūnijā saules stacijas saražoja 27% no Latvijas ražošanas apjoma
Jūnijā Latvijā 27% elektroenerģijas ir saražoti saules elektrostacijās, 52% – hidroelektrostacijās, bet no fosilajiem energoresursiem – tikai 1% no visa elektroenerģijas ražošanas apjoma.
Jūnijā Latvijā 27% elektroenerģijas ir saražoti saules elektrostacijās, 52% – hidroelektrostacijās, bet no fosilajiem energoresursiem – tikai 1% no visa elektroenerģijas ražošanas apjoma.
Kopumā jūnijā Latvijā saražotas 239 gigavatstundas (GWh) elektroenerģijas, kas ir par 52% mazāk nekā maijā, bet vienlaikus par 13% vairāk nekā pirms gada. Savukārt elektroenerģijas patēriņš Latvijā sasniedza 508 GWh, kas ir par 5% mazāk nekā maijā un par 0,2% vairāk nekā pirms gada, liecina Latvijas pārvades sistēmas operatora AS “Augstsprieguma tīkls” (AST) sagatavotais Latvijas elektroenerģijas tirgus apskats.
Jūnijā tika saražoti tikai 47% no valstī patērētās elektroenerģijas, kas ir zemākais rādītājs kopš pagājušā gada augusta, iztrūkstošais apjoms – 269 GWh importētas no kaimiņvalstīm.
Iestājoties sausākam laikam un mazinoties ūdens pieplūdei upēs, hidroelektrostacijās ir vērojams lielākais ražošanas kritums – jūnijā tika saražotas vien 124 GWh, kas ir par 67% mazāk nekā maijā un par 48% vairāk nekā pirms gada. Tajā pašā laikā saules elektrostaciju devums turpināja pieaugt arī jūnijā, sasniedzot 64 GWh, kas veido nedaudz vairāk nekā ceturtdaļu (27%) no kopējā Latvijā saražotās elektroenerģijas apjoma.
Arī Lietuvā un Igaunijā elektroenerģijas ražošanas apjomi samazinājušies, attiecīgi par 7% un 4%. Lietuvā elektroenerģijas patēriņš pieauga līdz 913 GWh, savukārt Igaunijā tas samazinājās, sasniedzot 523 GWh.
Uzlādēts komentārs
Saule (SESi) un ūdens (HESi) jau spēj saražot 79% no mēneša griezuma ražošanas jaudas. SESi bija 2. lielākais elektroenerģijas ražošanas avots valstī jau otro mēnesi pēc kārtas, atpaliekot vienīgi no HESiem. Tas iezīmē to, ka potenciāls ir aptuveni pusi gada SESi spēlēs izteikti nozīmīgu lomu Latvijas elektroenerģijas ainavā.
Sadalot jūnija elektroenerģijas bilansi – HESi dominē ar 51.9%, seko SESi ar 26.6%, biomasa ar 9.2%, VESi (vēja elektrostacijas) ar 5.8%, biogāze ar 5.2% un fosilā gāze ar (1.2%).
Tātad TECi bija jādarbina, lai nosegtu tikai 1%. Vēl jāsāk pievienot baterijas balansēšanas un ne tikai jaudas un TECus varēsim slēgt ciet uz vairākiem mēnešiem. Vismaz tik, lai nevajadzētu elektrību ražot. Par siltuma vajadzībām gan vēl jāpadomā…