“Ķekava Foods” investē vairāk nekā miljonu eiro saules paneļu parka izveidē

0

Lai stiprinātu uzņēmuma energoneatkarību un ilgtspējīgu ražošanu, “Ķekava Foods” ir atklājis saules paneļu parku ar nominālo jaudu 2 MW. Projekta būvniecības izmaksas veido nepilnus 1,14 miljonus eiro.

Ķekava Foods saules parks

Ķekava Foods saules parks (Publicitātes attēls)

Lai stiprinātu uzņēmuma energoneatkarību un ilgtspējīgu ražošanu, “Ķekava Foods” ir atklājis saules paneļu parku ar nominālo jaudu 2 MW. Projekta būvniecības izmaksas veido nepilnus 1,14 miljonus eiro.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Saules paneļu parkā ir izvietoti 4 352 paneļi un tie ļaus nodrošināt 12,7% no uzņēmuma patērētās elektrības jeb aptuveni 1 970 000 KWh gadā. Pēc šī brīža aplēsēm saules enerģija uzņēmumam ļaus ietaupīt aptuveni 250 tūkstošus gadā.

Pasaulē putnu gaļa jau vairākus gadus ir populārākais gaļas produkts un prognozē, ka tās pieprasījums 2030.gada sasniegs līdz pat 40% no kopējā gaļas apjoma. Taču mums ir būtiski stiprināt savu neatkarību, efektivitāti un konkurētspēju. Gada sākumā noslēdzām uzņēmumu reorganizāciju, apvienojoties AS “Ķekava Foods” un tādējādi veicinot iekšējo resursu efektīvāku izmantošanu. Nākamais uzdevums ir mazināt enerģijas cenu svārstību ietekmi gan uz produkta gala cenu, gan biznesa rādītājiem kopumā. Tādēļ investējām saules enerģijas parka būvniecībā un turpinām darbu pie biometāna ražošanas stacijas izveides.

“Ķekava Foods” valdes priekšsēdētājs Andrius Pranckevičius

Energoresursi ir viena no lielākajām uzņēmuma izdevumu pozīcijām. Piemēram, elektrība ļauj nodrošināt putnu labturību, kontrolējot kūtīs temperatūras atbilstību cāļu vajadzībām katrā vecumposmā. Pēdējo gadu laikā tās cena ir būtiski svārstījusies un veido aptuveni 10% gadā. Plānots, ka saules paneļu parka investīcijas atmaksāsies 2,7 – 3 gadu periodā.

Andrius Pranckevičius Un Armands Krauze
Andrius Pranckevičius un Armands Krauze atklāj Ķekava Foods saules paneļu parku (Publicitātes attēls)

Lieli un spēcīgi Latvijas uzņēmumi, kas līdztekus vietējam patēriņam uzrāda augstus eksportspējas rezultātus un domā par inovācijām, efektivitāti un ilgtspēju, ir Latvijas ekonomikas izaugsmes dzinējspēks. Redzam, ka ieviests ļoti labs risinājums uzņēmumā, jo vistu kūtis karstā laikā, kad spīd saule, ir jādzesē, un tieši šajā laikā saules paneļi visvairāk saražo elektroenerģiju. Strauji beidzas tas laiks, kad ilgtspēja var eksistēt tikai uz papīra un uzņēmuma komunikācijā. Ilgtspēja ir joma, kurai jau tagad jāparādās uzņēmumu ikdienas procesos un nākotnes attīstības mērķos. Patiesi lepojos, ka līdztekus atzinīgi vērtējamiem uzņēmējdarbības rezultātiem, “Ķekava Foods” darbības stratēģijā redzam spēcīgu ilgtspējas komponenti, kam seko praktiskie ieviešanas soļi.

Zemkopības ministrs Armands Krauze

Saules parka projekta projektēšanas darbi tika uzsākti 2020.gada decembrī. Būvdarbi tika veikti pēc Lauku atbalsta dienesta atbalsta saņemšanas un ilga no pagājušā gada oktobra līdz šī gada martam. Objekta būvniecības darbus veica SIA “ATTOR”.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: