Volkswagen elektrisko automobilu uzlade

Kuras mājas uzlādes stacijas ir labākās?

Uzlādēt elektroauto mājās vai darbā ir ne tikai ērtāk, bet arī lētāk. Izmantojot mājas uzlādes staciju (wallbox), uzlādes process ir ātrāks, drošāks un pielāgojams vajadzībām. Kas ir jāņem vērā izvēloties tādu? Kura ir labākā?

Ja jau ir vai tiek plānots iegādāties elektroauto (EV) vai lādējamu hibrīdu (PHEV), tad ir jāatrisina uzlādes jautājums. Daži iztiek ar publiski pieejamo infrastruktūru, bet tiem, kam ir iespēja, noteikti apsver mājās vai darbā uzstādīt uzlādes staciju (wallbox). Ieteikums ir izvēlēties uzlādes staciju ar regulējamu 22 kW jaudu.

Lādēt mājās vai darbā ir ne tikai ērtāk, jo nav jābrauc uz kādu speciālu vietu, tādējādi tērējot laiku un enerģiju, bet arī lētāk. Izmantojot uzlādes staciju rozetes vietā, uzlādes process notiek līdz pat 10 reizēm ātrāk, ir drošāks un to var pielāgot vajadzībām, regulējot uzlādes jaudu vai grafiku atbilstoši.

Ensto One elektroauto uzlādes stacija
Ensto One uzlādes stacija

Izvēloties mājas uzlādes staciju, izvēle nav viegli saprotama. Ir noteiktas stacijas, kas ir ievērojami lētākas par citām, un ir tādas, kas ir nesaprotami dārgākas. To cenas svārstās no dažiem simtiem eiro līdz pat vairākiem tūkstošiem. Kur ir āķis?

Raksts turpinās Uzlādēts veikala blogā.

Kuras mājas uzlādes stacijas ir labākās? 1
Kuras mājas uzlādes stacijas ir labākās? 2
5 1 balsojums
Raksta novērtējums