Latvenergo šogad atvērs divus saules parkus Latvijā

0

Kopumā Latvenergo koncernā šobrīd ekspluatācijā ir nodoti saules parki ar kopējo apjomu 15 MW, projektēšanas stadijā ir parki ar kopējo apjomu 145 MW, savukārt būvdarbi notiek 38 MW.

Saules paneļi

Saules paneļi (Shutterstock)

Kopumā Latvenergo koncernā šobrīd ekspluatācijā ir nodoti saules parki ar kopējo apjomu 15 MW, projektēšanas stadijā ir parki ar kopējo apjomu 145 MW, savukārt būvdarbi notiek 38 MW.

Lietuvā ar Elektrum zīmolu elektroenerģiju ražo 4 saules parki, un 2 parki šobrīd ir izbūves procesā. Igaunijā ar Elektrum zīmolu elektroenerģiju ražo viens saules parks. Savukārt Latvijā pirmie divi saules parki ir izbūves procesā un plānojam Latvijas saules parkus nodot ekspluatācijā līdz šī gada beigām.

Vēja elektrostaciju (VES) projektu attīstība salīdzinājumā ar saules elektrostaciju (SES) ir būtiski garāka, jo VES projektu īstenošanai pastāv virkne ierobežojumu, kuri ir jāņem vērā, kā arī veicamo pasākumu kopums ir atšķirīgs. Piemēram, VES projektiem gandrīz vienmēr jāveic ietekmes uz vidi novērtējums pretstatā SES projektiem. Ietekmes uz vidi novērtējums ir garš un sarežģīts process, kurā tiek iesaistītas dažkārt vairāk nekā 20 dažādas valsts un pašvaldību institūcijas, kā arī neskaitāms skaits dažādu ieinteresēto pušu.

Latvenergo turpina 2022.gadā uzsāktās vides izpētes, lai attīstītu VES, kā arī šogad plāno uzsākt izpētes vēl vairākās potenciālās izbūves vietās. Ir veikts visas Latvijas teritorijas novērtējums un apzināti publiski pieejamie ierobežojumi VES uzstādīšanai. Viena no Latvijas teritorijas īpatnībām ir liels skaits viensētu, kā arī mozaīkveida ainava, kuru iecienījuši daudzi aizsargājamie putni. Attiecīgi teritorijas, kurās nav vai ir maz ierobežojumu, ir limitētas. Papildus līdz šim valsts normatīvu vai rekomendāciju līmenī nav izstrādātas vienotas vadlīnijas VES projektu ietekmes novērtēšanai, kas būtiski atvieglotu procesus gan izpētes procesu īstenošanas laikā, gan ietekmes uz vidi ziņojuma saskaņošanai.

Latvenergo mērķis ir palielināt atjaunīgo energoresursu (AER) ģenerācijas portfeli, koncentrējoties uz vēja elektrostacijām (VES) un saules elektrostacijām (SES) Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Polijā. Savukārt apakšmērķa sagaidāmie rezultāti – īstenoti AER projekti (VES, SES) ar 2 300 MW jaudu līdz 2030.gadam.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: