Latvijā debitē otrās paaudzes Kia Niro

1

Otrās paaudzes Kia Niro debija Baltijas valstīs jau ir notikusi, un atsevišķos dīleru salonos auto ir pieejams testa braucieniem. Jaunais Niro ir izstrādāts no nulles, lai ne vien apmierinātu, bet pat pārspētu ekoloģiski domājošo patērētāju gaidas.

Kia Niro EV

Kia Niro EV

Otrās paaudzes Kia Niro debija Baltijas valstīs jau ir notikusi, un atsevišķos dīleru salonos auto ir pieejams testa braucieniem. Jaunais Niro ir izstrādāts no nulles, lai ne vien apmierinātu, bet pat pārspētu ekoloģiski domājošo patērētāju gaidas.

Drosmīgo jaunā Niro interjera un eksterjera dizainu iedvesmojusi Opposites United filozofija, kura sakņojas dabā. Niro ārpuse izstaro izsmalcinātību un avantūrismu, ko lielā mērā noteicis 2019. gada konceptauto Kia HabaNiro. Tāpēc arī jaunais modelis sasniedz iespaidīgi zemu aerodinamiskās pretestības koeficientu (Cd) – 0,29.

Izmēru ziņā 2023. gada Niro joprojām ir kompakts auto, taču nedaudz lielāks kā tā priekšgājējs. Garenbāze ir palielināta līdz 2720 mm, kopējais garums – līdz 4420 mm, bet bagāžas nodalījums aiz aizmugurējiem sēdekļiem palielināts līdz 451 litram. Niro klīrenss ir 16 cm, un pilsētā tas ļauj itin viegli tikt galā visdažādākajās situācijās.

Nepārprotama tendence uz ilgtspējību

Pilnīgi jaunajā Niro interjerā izmantoti augstākās kvalitātes materiāli un teksturētas virsmas. Lai izceltu tehnoloģijām bagāto vidi, visās modeļa konfigurācijās un apdares versijās parametriskajā dizainā redzamas atsauces uz elektrisko EV6.

2023. gada Niro ir daudz izsmalcinātu detaļu, un ilgtspējība ir neatņemama salona sastāvdaļa. Elektriskā Niro EV interjers, ieskaitot augstākās kvalitātes sēdvirsmas un saskares zonas visā salonā, ir veidotas no tekstilmateriāliem, kuru ražošanā nav iekļauti dzīvnieku valsts izcelsmes produkti. Griestu apšuvums ir izgatavots no materiāla, kas satur 56 procentus atkārtoti izmantotas PET šķiedras. Slaidie mūsdienīgie sēdekļi ar integrētu apģērba pakaramo palielina ietilpību. Tos klāj augstas kvalitātes biopoliuretāns un Tencel celulozes šķiedra, kas izgatavota no eikalipta lapām. Lai samazinātu ietekmi uz vidi un atkritumu daudzumu, durvju paneļos lietotā krāsa nesatur benzolu, toluolu un ksilola izomērus.

Kia Niro EV
Kia Niro EV

Instrumentu paneļa un informācijas un izklaides sistēmas dubultais 10,25 collu panorāmas ekrāns rada spēcīgu vizuālo iespaidu un piedāvā mūsdienīgu savienojamību. Active Sound Design funkcija ļauj vadītājam digitāli uzlabot Niro dzinēja skaņas. Pēc izvēles pieejama arī kvalitatīvā astoņu skaļruņu Harman/Kardon skaņu sistēma. Priekšējiem sēdekļiem papildaprīkojumā pieejama apsilde un ventilēšana, bet to sānos atrodas standarta USB ligzdas. Dažām versijām tiek piedāvāti arī sēdekļi ar atmiņu.

Pateicoties progresam interjera iekārtojumā, 2023. gada Niro ir apveltīts ar ietilpību, kāda parasti ir par vienu klasi lielākos transportlīdzekļos. Griestu augstums priekšā un aizmugurē, vieta kājām un plašums plecu zonā demonstrē Kia apņemšanos nodrošināt plašu telpu un lielisku komfortu pasažieriem.

Jaunākās tehnoloģijas

Pilnīgi jaunajā Kia Niro ir iestrādātas arī daudzas uzlabotas tehnoloģijas – no pielāgojamiem auto iestatījumiem, izmantojot priekšējā paneļa informācijas un izklaides sistēmu, līdz klasē vadošajam aktīvās drošības aprīkojumam.

Papildaprīkojumā piedāvātais Head-Up jeb projekcijas ekrāns (HUD) tieši vadītāja acu priekšā demonstrē ceļa norādes, aktīvos drošības brīdinājumus, braukšanas ātrumu, kā arī izklaides sistēmas informāciju. Bezvadu Apple CarPlay un Android Auto savienojums ietilpst standarta komplektācijā, savukārt tālruņa bezvadu lādētāju var pasūtīt atsevišķi.

Kia Niro EV
Kia Niro EV

2023. gada Niro EV ir tāda pati iebūvētā elektroapgādes funkcija, kāda ir EV6, un tas ļauj automobilim pieslēgt dažādus ārējos patērētājus. Standartā uzstādītā progresīvā ADAS tehnoloģija ietver frontālu sadursmju novēršanu ar gājēju atpazīšanu, joslas saglabāšanas palīgsistēmu, joslas sekošanas palīgsistēmu, modrības uzraudzību, sadursmes novēršanu aklajā zonā, brīdinājumu par satiksmi aizmugurē. Tāpat ADAS ietver sistēmu, kas brīdina par tuvojošos auto izkāpšanas brīdī, bet tiem, kam ir bērni, noderēs sistēma, kas atgādina par nepieciešamību pirms izkāpšanas pārbaudīt aizmugurējo sēdekli.

Visām Niro versijām tiek uzstādīta viedā kruīzkontrole ar Stop&Go funkciju un uz navigācijas datiem balstītu braukšanu pagriezienos. Pirmo reizi Niro EV papildaprīkojumā ir Highway Driving Assist II, kurā ir integrēta joslas maiņas palīgsistēma, frontālās sadursmes novēršanas funkcija ar joslu maiņu un viedā kruīzkontrole ar mašīnmācīšanos.

Uzlabotā Kia Connect savienojamība, kas ir pieejama automašīnā vai caur Kia Access lietotni, ir iekļauta Niro EX un labāk aprīkotajās versijās. 2023. gada Niro durvis vadītājs var atslēgt ar jauno Digital Key 2.0, kas atvieglo ne tikai atvēršanu, bet arī iedarbināšanu, izmantojot Apple iPhone, Apple Watch vai Samsung Galaxy viedtālruni. Koplietot digitālo atslēgu ir tikpat vienkārši kā aizsūtīt īsziņu. Bezvadu jeb Over-The-Air (OTA) sistēma nodrošina, ka kartes, kā arī informācijas un izklaides sistēma tiek atjaunināta automātiski.

Ilgtspējīgs spēka agregāts

Jaunais Niro ir aprīkots ar priekšējo piedziņu, kas sniedz priekšrocības nelabvēlīgos laikapstākļos. Pilnībā elektrisko Niro EV darbina 64,8 kWh akumulators un 150 kW (201 ZS) motors ar līdzstrāvas ātrās uzlādes iespēju standarta aprīkojumā. Ātrajam lādētājam pieslēgtu Niro EV no 10 līdz 80 procentiem var piepildīt mazāk nekā 45 minūtēs. Uzlādes maksimālā jauda ir 85 kW. Ar iebūvēto 11 kW lādētāju auto uzlādējas mazāk nekā septiņās stundās. Elektriskā sniedzamība ir 407 km, bet papildus uzstādāmais siltumsūknis un akumulatora sildītājs palīdz saglabāt sniedzamību arī zemā temperatūrā.

Kia Niro EV
Kia Niro EV

Inteliģentā rekuperatīvā bremzēšana darbojas dažādos līmeņos, ļaujot viegli palēnināt kustību un tādējādi atgūt kinētisko enerģiju, lai varētu veikt lielāku attālumu. Izmantojot radara un ceļa slīpuma informāciju, sistēma aprēķina optimālo rekuperācijas intensitāti, un, kamēr auto tiek maigi bremzēts, tas iegūst maksimālo enerģijas daudzumu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

4 2 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Edgars Boitmanis
Edgars Boitmanis
Viesis
07/11/2022 12:57

👍

Pēdējoreiz rediģēja 1 gads atpakaļ Edgars Boitmanis
1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: