Latvijā ražotais BSR kartings uzstāda pasaules rekordu

0

Gotlandringa sacīkšu trase Zviedrijā svinēja savu 20 gadu jubileju, pulcējot kopā slavenības, ekskluzīvas automašīnas, TOP GEAR komandu, Formula E un pasaulē ātrāko elektrisko kartingu, kas lauza rekordu.

BSR kartings uzstāda pasaules rekordu

BSR kartings uzstāda pasaules rekordu (Publicitātes attēls)

Gotlandringa sacīkšu trase Zviedrijā svinēja savu 20 gadu jubileju, pulcējot kopā slavenības, ekskluzīvas automašīnas, TOP GEAR komandu, Formula E un pasaulē ātrāko elektrisko kartingu, kas lauza rekordu.

Starp Gotlandringa svinēšanas daudzajām atzīmēm bija pasaules rekorda uzstādīšana komerciāli pieejamajiem elektriskajiem sacīkšu kartingiem, kas liecina par elektroenerģijas aizraujošajām iespējām sacensībās.

Rekordliels ātrums

Gotlandringas trase nodrošina ideālu vidi ar savu 590 metrus garo dienvidu posma taisni bez kalniem. Lai nedaudz pagarinātu trasi, brauciens iesākās no stūra, rezultātā iegūstot 615 metru posmu ar bremzēšanas zonu. Ideālie laikapstākļi ietvēra saulainu debesis un mērenu vēju ar ātrumu 1-2 m/s. Pie stūres bija pieredzējis Zviedrijas kartingu vadītājs Leo Obrants.

Šī bija mana pirmā pieredze ar elektriskiem kartingiem. Esmu sacīkstēs braucis ar iekšdedzes kartingiem, bet to ātrums sacīkstēs ir apmēram 130-140 km/h. Es nekad iepriekš neesmu braucis ar tik ātru kartingu.

Leo Obrants

Rekordu uzstādījušais elektriskais kartings sasniedza maksimālo ātrumu 163 km/h, nostiprinot savu pozīciju kā pasaulē ātrākais komerciāli pieejamais elektriskais sacīkšu kartings. Šim rekordam bija nepieciešamas minimālas modifikācijas kartingam. Galvenā doma šajā rekorda uzstādīšanā bija uzrādīt veiktspēju, ko var iegūt no “plauktos pieejama” produkta.

Lādēšanas infrastruktūra un ilgtspēja

Gotlandringa trase ir veidota sacīkšu automašīnām, bet iespējas variēt ar trases izkārtojumu ļauj sacensības aizvadīt arī kartingiem. Gotlandringa lepojas ar attīstītu lādēšanas infrastruktūru elektriskajiem transportlīdzekļiem, tai skaitā sacīkšu automašīnām. Turklāt trases elektrība tiek iegūta no vietējiem vēja elektroģeneratoriem, pilnībā atbilstot videi draudzīgām sacīkšu idejām.

Šī ir patiesa sacīkšu pieredze! Tuvākais F1 un Formula E sacīkstēm. Es iesaku visiem atnākt un izmēģināt. Tas ir fantastiski!

Aleks Arho-Havrēns, Gotlandringa dibinātājs, trases dizainers un galvenais instruktors

Gotlandringa trases svinības ietvēra Formula E komandu, cienījamus TOP GEAR žurnālistus un izcilu automašīnu un motociklu izstādi. Tas patiešām bija ātruma, inovācijas un vides atbildības izcils apvienojums.

Blue Shock Race kartings blakus Formula E
Blue Shock Race kartings blakus Formula E

“Blue Shock Race” (BSR) ir Latvijas uzņēmums, kas ražo rekordu uzstādījušo kartingu, un tā elektriskie kartingi un enerģijas produkti ir pieejami 37 valstīs visā pasaulē un turpina paplašināties. Lai arī šis rekords simbolizē elektriskā kartingu tehnoloģijas gatavību, BSR koncentrējas uz kopējo sacīkšu pieredzi nākotnē, samazinot svaru, pielāgojot invocācijas un uzlabojot braukšanas pieredzi.

Rekorda uzstādījušā kartinga parametri:

  • Šasija: CRY32-S14
  • Piedziņa: BSR 2.2 25kW+ versija
  • Baterija: BSR B5500 (Ietilpība: 56 Ah / 5 376 Wh)
  • Pārnesumu attiecība: 14/21
  • Riepas: Vega XM3-CIK PRIME

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: