Izplūdes gāzes

Latvijas lietoto auto tirgū dominē ļoti veci dīzeļi

Šogad arvien vairāk savu popularitāti lietotu automobiļu tirgū nostiprina dīzeļi. Ievestā automobiļa vecums palielinājies līdz 11 gadiem, kas ir par ceturtdaļu gada lielāks.

Kamēr jaunu automobiļu pircēji biežāk izvēlas auto ar benzīna dzinēju, tikmēr lietoto automobiļu pircēji arvien vairāk pērk dīzeļus. Ar dīzeļdzinēju aprīkoti ir vairāk nekā 85% no ievestajiem automobiļiem, kas ir par 3,4 procentpunktiem vairāk nekā pērn. Šī gada pirmajā pusē ir reģistrēti 22 lietoti elektromobiļi, kas ir par 5 vienībām vairāk nekā pērn, tādējādi uzrādot 47% piegumu lietotu elektromobiļu reģistrācijās. Populārākie ir bijuši Nissan Leaf ar pieciem reģistrētiem automobiļiem, kam seko Citroen C-Zero ar 4, un trešajā vietā ir BMW i3 un Tesla Model S ar 3 spēkratiem no katra zīmola.

Tas tikai vēlreiz pierāda, ka vidējais latvietis nedomā tālāk par savu maku un pat tad ne vienmēr domā. Nerunājot par to, kādas ir papildus izmaksas tik vecām mašīnām, piesārņojums no tām ir pat ļoti liels. Ja vidējais vecums šīm mašīnām ir 11 gadi, tas nozīmē, ka puse no tām ir vecāka par 11 gadiem. Protams, ne visas no tām ir grabažas, bet liela daļa noteikti ir vairāk vērtas metāllūžņos.

  Uzsākta saules paneļu uzstādīšana uz Gulbenes pašvaldības administrācijas ēkas jumta

VW ar 16,5% tirgus daļu ir pirmajā vietā, Volvo ar 14,4% otrajā vietā un Audi ar 13,5% trešajā, kam seko BMW ar 11,7% tirgus daļu – šie zīmoli sastāda vairāk nekā pusi (56%) no visiem importētajiem automobiļiem. 3 no 4 minētajām ir pieķertas krāpjoties izmešu testos īpašu uzsvaru liekot uz dīzeļu dzinējiem.

Labās ziņas ir tās, ka 2018. gada pirmajā pusē par 6% ir samazinājies lietotu pasažieru automobiļu imports. 

Avots: TVNET un Wikipedia

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
Kārlis Mendziņš
balsojumi
Raksta novērtējums
Patika raksts? Atbalsti Uzlādēts iekš Patreon!
Latvijas lietoto auto tirgū dominē ļoti veci dīzeļi 1