Lielākie izaicinājumi vēja parka izveidē

0

Ņemot vērā enerģētikas sektora attīstību un, ar to saistīto pieaugošo vēja parku izveides aktualitāti, advokātu birojs “Walless”, sadarbībā ar starptautisko konsultāciju uzņēmumu “Elle”, definējis galvenos izaicinājumus vēja parku izveides procesā, ar ko 15. jūnijā iepazīstināja interesentus biroja rīkotajā enerģētikas pēcpusdienā.

Vēja parks

Vēja parks (Avots: Shutterstock)

Ņemot vērā enerģētikas sektora attīstību un, ar to saistīto pieaugošo vēja parku izveides aktualitāti, advokātu birojs “Walless”, sadarbībā ar starptautisko konsultāciju uzņēmumu “Elle”, definējis galvenos izaicinājumus vēja parku izveides procesā, ar ko 15. jūnijā iepazīstināja interesentus biroja rīkotajā enerģētikas pēcpusdienā.

Toy_bZ4X_932x300_lat
Advertisement

Kristīne Gaigule – Šāvēja, advokātu biroja “Walless” vadošā partnere, uzrunājot klātesošos norādīja, ka vēja parku izveides gaitā potenciālajiem attīstītājiem var nākties sastapties ar vairākiem izaicinājumiem, starp kuriem, kā būtiskākie minami četri: ietekmes uz vides novērtējuma veikšanu, tīkla jaudas nodrošināšana, lokālplānojuma vai detālplānojuma saskaņošana ar pašvaldību, kā arī projektēšanas būvniecības nosacījumu izpilde. 

Vēja parku izveidē iespējami vairāki papildu apstākļi, kas var ietekmēt parka izveides gaitu, ilgumu un plānotās investīcijas. Piemēram, ietekmes uz vides novērtējumu ne tikai aizņem ilgu laiku, bet tā veikšanas laikā var atklāties vairāki būtiski faktori, kas var apgrūtināt vai liegt parka būvniecību, piemēram, teritorijā, kur atļauta būvniecība, tika atklātas retu putnu ligzdošanas vietas. Tā pat, parka attīstītājam jāveic detālplānojuma un lokālplānojuma izstrāde, kas jāsaskaņo ar pašvaldību, kuras teritorijā iecerēta vēja parka būvniecība. Jāņem vērā, ka dokumentu saskaņošana var aizņemt ilgāku nekā sākotnēji plānots, turklāt, pašvaldība var iebilst parka izveidei. Būtiski, ka vēja parka attīstības gaitā valsts un pašvaldību iestādes var izvirzīt papildus projektēšanas un būvniecības nosacījumus, kas jāņem vērā. Piemēram, pierobežas zonā vēja ģeneratori var traucēt radaru darbību un ietekmēt pretgaisa aizsardzību, tādēļ valsts pārvaldes iestādes attīstītājam var uzlikt par pienākumu uzstādīt iekārtas, kas mazinātu vēja ģeneratoru ietekmi uz būtiskiem valsts aizsardzības objektiem.

Konstantīns Teļakovs, advokātu biroja “Walless “ asociētais partneris
Advokātu biroja “Walles” organizētā enerģētikas pēcpusdiena
Advokātu biroja “Walles” organizētā enerģētikas pēcpusdiena (Publicitātes foto)

Ietekmes uz vidi novērtējums ir viens no laikietilpīgākajiem un būtiskākajiem aspektiem vēja parka izvedies gaitā, kam plānošanas procesā ieteicams atvēlēt divreiz vairāk laika, nekā sākotnēji  paredzēts. Tieši ietekmes uz vidi novērtējumam ir būtiskākā loma tajā vai vispār parka būvniecība iespējama un kādi varētu būt potenciālie šķēršļi.

Oskars Beikulis, “Elle” vecākais konsultants

Vēja parku izveidei ir būtiska loma  valsts enerģētikas sektora attīstībā, tādēļ, sekot līdzi aktuālajām izmaiņām likumos, kas nosaka vēja parku būvniecību, ne vienmēr ir viegls uzdevums pašam attīstītājam. “Walless” advokātu biroja ieskatā, vēlamies sniegt juridisko skaidrojumu un atbalstu, lai gan esošajiem gan potenciālajiem uzņēmējiem atvieglotu parku izveides procesu, kā arī vērstu uzmanību uz tiem aspektiem, kur parka izveides gaitā iespējams paredzēt izaicinājumus. Kopā ar konsultāciju uzņēmumu “Elle” esam izveidojuši ceļa karti, kas palīdzēs orientēties vēja parku izveides procesa izaicinājumos un laikus tiem sagatavoties.

Kristīne Gaigule – Šāvēja, advokātu biroja “Walless” vadošā partnere

Iepazīties ar ceļa karti “Vēja parku izveides process” varat šeit:  https://walless.com/walless-energetikas-cela-karte/

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: