Lietuvā ieviesīs “netīro” auto nodokli

1

Lietuvas valdība atbalstīja Vides ministrijas ierosinājumu atteikties no pašreizējās vienreizējās automašīnas reģistrācijas nodevas, tās vietā ieviešot ikgadēju nodokli par automašīnas radīto piesārņojumu.

Izplūdes gāzes

Izplūdes gāzes

Lietuvas valdība atbalstīja Vides ministrijas ierosinājumu atteikties no pašreizējās vienreizējās automašīnas reģistrācijas nodevas, tās vietā ieviešot ikgadēju nodokli par automašīnas radīto piesārņojumu.

Toy_bZ4X_932x300_lat
Advertisement

Ja Lietuvas parlaments pieņems likumprojektu, jaunais nodoklis pakāpeniski tiks ieviests 2023.-2025.gadā, ziņo LETA. Plānots, ka nodokļa ieņēmumi gadā sasniegs 170 miljonus eiro.

Transportlīdzekļu radītie izmeši pieaug, un mums ir jārīkojas, lai samazinātu transportlīdzekļu radītos izmešus, vienlaikus attīstot alternatīvas.

Lietuvas vides ministrs Simons Ģentvils

Pagājušajā nedēļā Vides ministrija paziņoja, ka 54% automašīnu īpašnieku Lietuvā būs jāmaksā ikgadējs nodoklis par piesārņojumu, kura apmērs nepārsniegs 100 eiro. Valdības sēdē S. Ģentvils skaidroja, ka pašlaik nodoklis nebūtu jāmaksā 18% automašīnu īpašnieku. Automobiļiem ar benzīna dzinēju nodoklis plānots mazāks nekā dīzeļdzinēja spēkratiem.

Plānots, ka jaunais nodoklis spēkā stāsies 2023.gada 1.janvārī, bet līdz 2024.gada beigām visiem automašīnu īpašniekiem, uz kuriem būs attiecināta jaunā norma, būs jāmaksā puse no nodokļa summas.

Tāpat Lietuvā plānots no 2023.gada pakāpeniski celt akcīzes nodokli dīzeļdegvielai, kas šo degvielas veidu sadārdzinātu par 3-4 eirocentiem gadā. Tādā veidā valdība vēlas mazāk pievilcīgas padarīt automašīnas ar dīzeļdzinēju, kas tiek uzskatītas par piesārņojošākām.

Uzlādēts viedoklis

Izskatās, ka Latvijai būtu daudz ko mācīties no Lietuvas. Piemēram, kā nodēvēt nodokļus. Nodokļi ir viens no efektīvākajiem stimuliem, kā mainīt autoparku. Atgādināsim, ka Latvijā elektroauto:

  • netiek piemērots transportlīdzekļu ekspluatācijas nodoklis
  • samazināta uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likme – 10,00 eiro mēnesī
  • pirmreizējā reģistrācija, kā arī reģistrācija, pirmo reizi saņemot speciālas nozīmes numura zīmes ir bez maksas
  • speciālu, vizuāli atšķirīgu numura zīmju pirmais komplekts – bez maksas
  • elektromobiļiem, kas aprīkoti ar šīm numura zīmēm, atļauts braukt pa sabiedriskā transporta joslām
  • Liepājā, pašvaldības maksas stāvvietās un Rīgā, “Rīgas satiksmes” apsaimniekotajās autostāvvietās (izņemot apakšzemes autostāvvietā K.Valdemāra ielā 5a) elektromobiļus var novietot bez maksas
  • Jūrmalā elektromobiļi ir atbrīvoti no iebraukšanas maksas pilsētas administratīvajā teritorijā

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Žanis
Žanis
Viesis
02/12/2021 08:19

Būtu forši saprast, kā veidojas nodoklis, kam un cik jāmaksa, kam nav jāmakā, vai ir atšķirīga maksāšana, ja ir EURO 4,5,6 utt.

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: