Maijā trīskāršojies saules paneļu saražotās elektroenerģijas apjoms

1

Maijā kopējais saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības apjoms pārsniedzis 60 gigavatstundas (GWh), kas ir trīsreiz vairāk nekā šai pašā mēnesī pērn.

Saules Paneļi

Saules paneļi (Publicitātes attēls)

Maijā kopējais saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības apjoms pārsniedzis 60 gigavatstundas (GWh), kas ir trīsreiz vairāk nekā šai pašā mēnesī pērn, kad tīklā tika nodotas apmēram 20 GWh saules saražotās elektroenerģijas.

Jāuzsver, ka faktiskais saules paneļu saražotās elektrības apjoms ir vēl lielāks, ņemot vērā, ka tūlītējā pašpatēriņā izmantotā elektroenerģija kopējā elektrotīklā nenonāk un attiecīgi šie dati netiek fiksēti.

Latvijā uzstādīto saules paneļu daudzums un ģenerācijas jauda kopš pērnā gada maija ir jūtami augusi, un rezultātu varam redzēt tīklā nodotās elektrības datos. Šis ir jauns rekords šī gada pavasara-vasaras sezonā, taču noteikti ne pēdējais. Pagājušais gads un šī gada sākums bija ražens ar jauniem mikroģenerācijas pieslēgumiem, savukārt turpmākais gads būs bagātīgs ar jauniem industriālo saules parku pieslēgumiem.

AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons

Kopējā “Sadales tīkla” infrastruktūrai pieslēgto saules paneļu ražošanas jauda šobrīd ir jau gandrīz 450 megavati (MW) – to veido vairāk nekā 22 tūkstoši mikroģeneratoru un 880 elektrostacijas (saules parki). Tā kā lauvas tiesa saules elektrostaciju arvien ir attīstības procesā, kopējā saules ģenerācijas jauda sadales sistēmā vēl pieaugs. “Sadales tīkls” prognozē, ka gada beigās tā varētu sasniegt pat 600 MW.   Mikroģenerators ir elektroenerģijas ražošanas iekārta ar jaudu līdz 11,1 kilovatiem (kW), bet lielākas jaudas ražotāji tiek klasificēti kā elektrostacijas.

Uzlādēts viedoklis

Sagaidām, ka rekords kritīs jūnijā, tad vēlreiz jūlijā, augustā un septembrī… Un nākamgad sāksim to pašu riņķi. Cerams jau AST gada apskatā par šo gadu būs atsevišķi pārskatāma arī Saules saražotā elektroenerģija. Atgādinājums – Saule spīd bezmaksas.

Latvijā saražotās elektroenerģijas bilance
Latvijā saražotās elektroenerģijas bilance (Ekrānuzņēmums no ast.lv)

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
efekta
Viesis
15/07/2024 20:01

Kļūstam zaļāki, ļoti labi. Jāapseko tikai elektrotīkls, lai no jaunajiem “ģenerātoriem” nav pārslodzes.

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: