Neste izmēģina pirmo elektroauto uzlādes pakalpojumu

0

2021. gada jūnijā Neste uzsāk elektrisko transportlīdzekļu uzlādes pakalpojuma pilotprojektu ar mērķi piedāvāt to loģistikas uzņēmumiem Somijā. Pirmo šādu pakalpojumu ieviesīs Niemi Services savā bāzē Helsinku Konalas rajonā. Ar šo pilotprojektu Neste un Niemi varēs vieglāk sasniegt savu klimata stratēģiju mērķus, kā arī ļaus Niemi, kas ir Somijā vadošais kravas pārvadājumu un loģistikas uzņēmums, samazināt klimatu ietekmējošās emisijas. Neste plāno 2021. gada beigās Somijā palaist komerciālu elektroauto uzlādes pakalpojumu.

Neste Limbaži

Neste Limbaži

2021. gada jūnijā Neste uzsāk elektrisko transportlīdzekļu uzlādes pakalpojuma pilotprojektu ar mērķi piedāvāt to loģistikas uzņēmumiem Somijā. Pirmo šādu pakalpojumu ieviesīs Niemi Services savā bāzē Helsinku Konalas rajonā. Ar šo pilotprojektu Neste un Niemi varēs vieglāk sasniegt savu klimata stratēģiju mērķus, kā arī ļaus Niemi, kas ir Somijā vadošais kravas pārvadājumu un loģistikas uzņēmums, samazināt klimatu ietekmējošās emisijas. Neste plāno 2021. gada beigās Somijā palaist komerciālu elektroauto uzlādes pakalpojumu.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300
932x300 Uzladets Lv

Dotajā brīdī Niemi Services flotē ietilpst 163 transportlīdzekļi, no kuriem 120 darbojas ar atjaunojamo dīzeļdegvielu, 35 — ar biogāzi, bet 8 — ar elektrību. Ar šo pilotprojektu Niemi varēs savā bāzē katru dienu uzlādēt vairākus autofurgonus, izmantojot 22 kW AC parasto uzlādi un 180 kW DC ātro uzlādi. Uzlādi var uzsākt ar Neste mobilo lietotni un RFID ierīcēm, kas elektroauto šoferiem jau ir pazīstamas. Emisiju samazinājums tiek apstiprināts Neste emisiju ziņošanas pakalpojumā. Neste uzlādes pakalpojuma ietvaros tiek nodrošinātas uzlādes iekārtas un atbilstošā apkalpošana, tāpēc klientam nav jāiegulda papildu līdzekļi lādēšanas iekārtu iegādē. Neste sadarbības partneris elektrības infrastruktūras un uzlādes iekārtu uzstādīšanā ir Plugit Finland Oy.

Mēs vēlamies palīdzēt saviem klientiem samazināt siltumnīcefekta gāzu emisijas un pastāvīgi meklējam jaunas iespējas, kā palīdzēt uzņēmumiem sasniegt oglekļneitralitāti. Ar vienu universālu risinājumu nevar pietiekami samazināt transporta radītās emisijas. Turpmākos gados kravas autotransporta nozarē fosilās dīzeļdegvielas patēriņš samazināsies, bet nākotnē būs pieprasījums arī pēc atjaunojamās dīzeļdegvielas. Vienlaikus jāatzīmē, ka Somijas transporta nozare arvien vairāk izmanto elektroauto, jo īpaši vieglo transportlīdzekļu flotei. Mēs vēlamies veicināt šos procesus. Ar šo pilotprojektu mēs varam paplašināt piedāvāto pakalpojumu klāstu, iekļaujot pakalpojumus elektrisko automašīnu lādēšanai, un izveidot vispusīgu risinājumu savam ilgtermiņa partnerim.

Neste pārdošanas, mārketinga un pakalpojumu vadītājs Tomass Kulola (Tuomas Kulola)

Nākotnē arvien vairāk transporta un loģistikas uzņēmumu veidos jauktas flotes

Somija ir noteikusi ambiciozu mērķi, vēloties līdz 2035. gadam kļūt oglekļneitrāla valsts. Šī mērķa sasniegšanai ir nepieciešami jauni enerģijas avoti transportlīdzekļiem un viegli pieejami risinājumi.

Mūsu mērķis ir līdz 2030. gadam daļiņu emisijas samazināt līdz nulles līmenim. Šī mērķa sasniegšanai Somijā būtiski ir jāpaplašina biogāzes uzpildes un elektrisko transportlīdzekļu uzlādes tīkls. Šobrīd elektroautomobiļu uzlādes tīkls ir sadrumstalots un neuzticams, tāpēc iespējas izmantot elektriskos transportlīdzekļus ir ierobežotas. Kravas autotransporta uzņēmumu flotēm kļūstot daudzpusīgākām, ir nepieciešams plašāks elektrouzlādes tīkls. Mēs esam sajūsmā par sadarbību ar Neste šī pilotprojekta ietvaros un nevaram jau sagaidīt atsauksmes no mūsu šoferiem par viņu pieredzi pakalpojuma izmantošanā. Niemi klimata stratēģijas un oglekļneitralitātes mērķu sasniegšanā nozīmīga loma joprojām būs ne tikai elektrifikācijai, bet arī atjaunojamās dīzeļdegvielas izmantošanai.

Niemi Services lielo uzņēmumu apkalpošanas direktors Juha Niemi

Nākotnē arvien vairāk transporta un loģistikas uzņēmumu savās flotēs iekļaus dīzeļdegvielas, elektriskos un gāzes transportlīdzekļus. Tiek izlaisti konkurētspējīgāki elektroauto, transportlīdzekļu dzīves cikla izmaksas samazinās un mainās tiesību akti, kā rezultātā palielinās elektrisko transportlīdzekļu skaits.

Pirmais solis transporta nozares elektrifikācijā ir palīdzēt uzņēmumiem ar elektriskās uzlādes pakalpojumu izveidi to bāzēs. Mēs arī meklējam iespējas apkalpot korporatīvos klientus citur, piemēram, izmantojot publisko uzlādes tīklu. Kravas autotransporta uzņēmumu uzlādes tīkls atšķirsies no patērētāju uzlādes stacijām. Piemēram, tajās būs lielākas autostāvvietas, uzlādes iekārtas būs jaudīgākas, un to būs vairāk. Manuprāt, ar saviem uzlādes risinājumiem mēs klientiem varam radīt patiesu pievienoto vērtību, kopā ar partneriem attīstot mūsu pakalpojumus.

Neste pārdošanas, mārketinga un pakalpojumu vadītājs Tomass Kulola (Tuomas Kulola)

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: