Renault Group, Uber, BlaBlaCar un RATP apvieno spēkus ilgtspējīgas mobilitātes nodrošināšanai

0

Jaunizveidotās programmas Mobilité360 ietvaros BlaBlaCar, Mobilize (Renault Group), RATP un Uber ieguldīs savas zināšanas, lai pilsētām un iedzīvotājiem piedāvātu vēl vienkāršākus, videi draudzīgākus un ilgtspējīgākus koplietojamās mobilitātes risinājumus.

Mobilité360

Mobilité360

Jaunizveidotās programmas Mobilité360 ietvaros BlaBlaCar, Mobilize (Renault Group), RATP un Uber ieguldīs savas zināšanas, lai pilsētām un iedzīvotājiem piedāvātu vēl vienkāršākus, videi draudzīgākus un ilgtspējīgākus koplietojamās mobilitātes risinājumus.

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Turpinot Mobilité360 projekta ietvaros uzsāktās diskusijas, BlaBlaCar, Mobilize, RATP un Uber, ko atbalsta Boston Consulting Group, parakstījuši urbānās mobilitātes manifestu, kurā, ievērojot lietotāju, pilsētu un operatoru vajadzības, izklāstīts projekta dalībnieku kopīgais redzējums, metodes un apņemšanās ilgtspējīgas un optimizētas mobilitātes attīstībai.

Ņemot vērā mobilitātes pakalpojumu straujo izplatību un dialoga trūkumu starp operatoriem un valsts iestādēm, četri lielākie Francijas mobilitātes jomas spēlētāji ir izstrādājuši jaunu urbānās mobilitātes vīziju, kas balstīta uz pamatidejām:

  • Veidot pozitīvu ietekmi uz vidi, samazinot transporta sistēmu radīto piesārņojumu, kā arī ierobežojot autoparku un uzņēmējdarbības radīto oglekļa emisijas līmeni.
  • Optimizēt sabiedriskās telpas izmantošanu, kā arī uzlabot dzīves kvalitāti, sniedzot iespēju dzīvoti pievilcīgās un mazāk noslogotās pilsētās.
  • Nodrošināt visiem lietotājiem piekļuvi mobilitātes pakalpojumiem, izstrādājot izdevīgus un pieejamus risinājumus.
  • Uzlabot lietotāju pieredzi, radot drošu, uzticamu un ērti lietojamu transporta sistēmu.  

Automobiļu pasaule mainās, lietotāji meklē elastīgus mobilitātes risinājumus, un pilsētas ir gatavas samazināt automašīnu ietekmi uz vidi. Mobilize ir industrijas pārveides apņēmīgākais dalībnieks, tāpēc mēs arī prieku iesaistāmies Mobilité360 projektā un sadarbosimies ar partneriem, lai atbalstītu un optimizētu automašīnu ilgtspējīgu lietošanu, vienlaikus samazinot to ietekmi uz apkārtējo vidi.

Klotilde Delbo, Mobilize izpilddirektore

Apvienojot plašu speciālistu loku, Mobilité360 dalībnieki plāno izpētīt jaunu infrastruktūru izveides iespējas, lai veicinātu videi draudzīga koplietošanas transporta ieviešanu. Tāpat projekta dalībnieki vēlas izpētīt iespējas attīstīt pirmās un pēdējās jūdzes koplietošanas mobilitātes pakalpojumus pēc pieprasījuma, kā arī papildu pakalpojumus, lai nodrošinātu pakalpojumu nepārtrauktību ārpus sastrēgumstundām, tostarp naktīs. Īstermiņa perspektīvā Mobilité360 partneri vēlas uzsākt eksperimentu, ļaujot iedzīvotājiem izmēģināt daudzveidīgu, pieejamu un videi draudzīgāku mobilitātes risinājumu.

Urbānas mobilitātes enerģētiskās pārejas veicināšana ir viens no projekta Mobilité360 stūrakmeņiem. Šis kolektīvais projekts ļaus Uber piedāvāt jaunus risinājumus pilsētām un to iedzīvotajiem. Turklāt šis projekts pilnībā atbilst mūsu ilgtspējīgas attīstības stratēģijai un pirms dažiem mēnešiem publiskotajam mērķim līdz 2025. gadam nodrošināt, ka 50% no mūsu autoparka veido elektroauto.

Lorelīna Serjē, Uber ģenerāldirektore Francijā

Lai sasniegtu savu mērķi, Mobilité360 projekta īstenotāji ievēros uz sadarbību vērstu pieeju, kuras pamatā ir kopīgs un strukturēts dialogs starp operatoriem un valsts iestādēm, uzlabota un kontrolēta informācijas un zināšanu apmaiņa, kā arī kopīga inovatīvu mobilitātes risinājumu izveide.

Automašīnām, kuru vadītāji brauc ar brīvām pasažieru vietām, ir neticami liels potenciāls. Katru dienu pa ceļiem pārvietojas 17 miljoni vientuļu vadītāju. Tās ir gandrīz 40 miljoni pieejamu vietu potenciālajiem līdzbraucējiem! Īstenojot Mobilité360 projektu, mēs vēlamies padarīt kopbraukšanu par īstenu koplietošanas transporta iespēju lielā mērogā.

Nikolā Brusons, BlaBlaCar līdzdibinātājs un izpilddirektors

Ar urbānās mobilitātes manifestu tiek īstenota BlaBlaCar, Mobilize, RATP un Uber apņemšanās sadarboties, lai pārveidotu esošās pilsētu mobilitātes sistēmas. Sadarbībā ar valsts iestādēm visiem ceļotājiem tiks izstrādāts plašs un inovatīvs piedāvājumu klāsts, tādējādi attīstot dekarbonizētas, labklājīgākas un iekļaujošākas pilsētas.

Šis manifests atbilst RATP pieejai pozicionēt sevi kā vēlamo partneri gudrām, uz iedzīvotājiem orientētām un ilgtspējīgām pilsētām, kas ir atvērtas pārmaiņām un jaunām idejām, kā arī atsaucīgas nepieciešamajām izmaiņām pilsētvides modelī. Mēs ieguldīsim savas zināšanas, lai sniegtu valsts iestādēm visus nepieciešamos rīkus, kas ļaus padarīt pilsētas ilgtspējīgākas, iekļaujošākas un patīkamākas.

Marī-Kloda Dipuā, RATP stratēģijas, inovāciju un attīstības nodaļas vadītāja

Lai iepazītos ar visiem desmit Mobilité360 projekta mērķiem un trīspadsmit saistītajām darbībām, apmeklējiet manifesta vietni (informācija pieejama franču valodā).  

Par projektu Mobilité360

Projekts Mobilité360 ir diskusiju un darba grupa, ko izveidojuši četri lielākie Francijas urbānās mobilitātes jomas dalībnieki – BlaBlaCar, Mobilize, RATP un Uber, ar Boston Consulting Group atbalstu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: