Renault grupa un MyWheels piedāvā Eiropā pirmo “baterija uz riteņiem” automašīnu koplietošanas pakalpojumu
Revolucionāra iniciatīva Utrehtā apvieno automašīnu koplietošanu, divvirzienu uzlādi un tīru enerģiju, lai risinātu pilsētas mobilitātes un tīkla stabilitātes problēmas.

Renault grupa, We Drive Solar un MyWheels revolucionizē mobilitāti ar Eiropā pirmo V2G automašīnu koplietošanas pakalpojumu (Publicitātes attēls)
Revolucionāra iniciatīva Utrehtā apvieno automašīnu koplietošanu, divvirzienu uzlādi un tīru enerģiju, lai risinātu pilsētas mobilitātes un tīkla stabilitātes problēmas.
Utrehta ir pozicionējusi sevi kā ilgtspējīgas pilsētas mobilitātes līderi, ieviešot Eiropā pirmo automašīnu koplietošanas pakalpojumu, kas spēj ne tikai uzlādēt autoparku no tīkla, bet arī dot tīklā elektrību no transportlīdzekļiem (V2G).
Šīs iniciatīvas, ko atbalsta Renault grupa (autoražotāji), We Drive Solar (uzlādes operators), MyWheels (auto koplietošanas uzņēmums) un Utrehtas pilsēta, mērķis ir nodrošināt plaša mēroga piekļuvi elektriskajai koplietotai mobilitātei, vienlaikus risinot pieaugošo vajadzību pēc tīkla elastības atjaunojamās enerģijas sistēmās.
Nīderlande saskaras ar pieaugošu spiedienu uz savu elektrotīklu. Utrehtā, kas jau tagad ir viena no visattīstītākajām pilsētām atjaunojamās enerģijas izmantošanā Eiropā, 35% jumtu ir klāti ar saules paneļiem. Šī projekta ietvaros tiek izmantota V2G tehnoloģija, lai līdzsvarotu pilsētas tīklu un efektīvāk integrētu atjaunojamo enerģiju, nosakot jaunu pilsētu mobilitātes etalonu.

Saskaņā ar līgumu, kas parakstīts Nīderlandes vēstniecībā Parīzē, projekta ietvaros sākotnēji tiks ieviesti 500 Renault elektroauto, sākot ar Renault jauno elektroauto Renault 5. Autoparks ar laiku paplašināsies, iekļaujot Renault 4 E-Tech Electric, Mégane E-Tech Electric un Scénic E-Tech Electric, demonstrējot Renault apņemšanos ieviest inovācijas un ilgtspējīgus mobilitātes risinājumus.
Šie transportlīdzekļi, kurus pārvalda MyWheels, lielākā automašīnu koplietošanas platforma Nīderlandē, izmantos Mobilize divvirzienu uzlādes tehnoloģiju, iezīmējot pirmo liela mēroga V2G pielietojumu publiskajā infrastruktūrā. V2G tehnoloģija ļauj automašīnām uzlādēties ārpus pīķa stundās, izmantojot tīru enerģiju, un atgriezt elektroenerģiju tīklā pīķa pieprasījuma laikā, piedāvājot tīkla stabilizācijas priekšrocības.
Enerģētikas sistēmas revolūcija
Katrs divvirzienu transportlīdzeklis palīdzēs līdzsvarot saules un vēja enerģiju, un tiek lēsts, ka 500 automašīnas nodrošinās līdz pat 10% no nepieciešamās tīkla elastības Utrehtas reģionā. Šāda pieeja ļauj transportlīdzekļiem darboties kā mobiliem enerģijas mezgliem, samazinot elektroenerģijas izmaksas lietotājiem un palīdzot pilsētām pāriet uz nulles izmešu mobilitātes sistēmām.

We Drive Solar izvietos divvirzienu publiskos maiņstrāvas lādētājus, lai nodrošinātu netraucētu V2G tehnoloģiju integrāciju. Ar infrastruktūras izvēršanu tiks radīts precedents citām pilsētām, kuras vēlas integrēt atjaunojamās enerģijas un mobilitātes risinājumus.
Šī partnerība izceļ valsts un privātās sadarbības spēku ilgtspējīgas mobilitātes veicināšanā. Integrējot mobilitātes un enerģijas sistēmas, Utrehta ne tikai risina vietējās problēmas, bet arī nodrošina mērogojamu projektu citām pilsētām visā pasaulē, pierādot, ka novatoriskas partnerības var paātrināt pāreju uz efektīviem, tīriem un ilgtspējīgiem pilsētas mobilitātes risinājumiem.
Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!
Īsti nesapratu. Tad ar tiem auto plānots braukt vai izmantot kā akumulatorus? Pamatā jau tie koplietošanas servisi pelna ar to, ka kāds ar tiem viņu auto brauc. Tas drapaks no pilnas bačas var kkādus 300-350km noripināt. Vai būs kāds, kurš “paņems” to koplietošanas auto, lai 10km nobrauktu un tad pieslēgtu pie tīkla, lai tas drapaks var pīķa stundās atdot visu savu stropi? Tie koplietošanas auto tač kā takši – maksimāli visu laiku jādod dziesmā, tad tik kkāda peļņa sanāk. Kurš pelnīs no tā, ka tas auto stāv dīkā un “balansē” tīklu? Valdība subsidēs vai kā?
Man tas pēdējais aspekts tieši arī liek domāt… Vai speciāli tikai uz 1h speciāli dzīs tās mašīnas un liks pie vada?
Interesanti kas īsti ir tie 10%? Lai varētu iztikt ar 100% alternatīvajiem enerģijas avotiem? Nez kāds ir plāns kā tikt ar atlikušajiem galā.. 5000 elektroauto? Var jau būt ka arī šāds skaitlis nav traģisks? Slinkums skatīties cik liela pilsēta…
360k iedzīvotāji. 5000 tie auto – uz 72 iedzīvotājiem viens tāds “balansētājs” sanāk. It kā jau neliekas neiespējams tas skaitlis.