Story Mobilize the energy from the Brazilian sun

Renault palīdz Brazīlijai apgūt saules enerģiju

Smart Islands attīstītājs Renault Group ar zīmola Mobilize starpniecību turpina ieviest jauninājumus un nodrošināt teritorijām virkni risinājumu, kas ļautu sasniegt oglekļa neitralitāti.

Pēc Belila (Francija) un Portu Santu (Portugāle) salām tagad par viedo teritoriju kļūs arī Fernandu di Noronjas salu grupa Brazīlijā, kas ir arī UNESCO pasaules mantojuma objekts. Brazīlijas ziemeļaustrumos esošās Fernandu di Noronjas salas ir plaši pazīstamas ar savu floras un faunas daudzveidību, kur viens otram līdzās siltos, kristāldzidros ūdeņos dzīvo jūras bruņurupuči, rajas, delfīni un haizivis. Vairāk nekā jebkad agrāk par prioritāti ir kļuvusi enerģētikas pārkārtošana un dabas saglabāšana. Tā ir apņemšanās, ko, uzsākot sadarbību ar vietējo valdību, kā arī parakstot projektu par Noronjas oglekļa neitralitāti, lai veidotu viedo ekosistēmu, 2019. gadā Brazīlijā pauda Renault Group.

Noronjas oglekļa neitralitātes sasniegšanas projekta mērķis ir mainīt arhipelāga enerģētikas ekosistēmu, kas pašlaik galvenokārt balstās uz fosilo degvielu, kā arī piedāvāt tīrus un atjaunojamus enerģijas avotus siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanai. 

Līvija Kinošita, Renault Group partnerības vadītāja Brazīlijā

Saule aust!

Renault Group komandas Brazīlijā ir apņēmušās strādāt pie visas arhipelāga enerģētikas ekosistēmas. Iesākumā bija nepieciešams nodrošināt 100% elektrisko transportlīdzekļu piegādi salas administrācijai. Kopš tā laika daži salas iedzīvotāji ir pārveidojuši sev piederošos iekšdedzes dzinēja transportlīdzekļus par elektroauto. Tāpat projekta ietvaros tika iegādāti 24 elektromobiļi, piemēram, ZOE, Twizy un Kangoo Z.E.

Projekta uzstādītais mērķis ir, lai līdz 2030. gadam salā vairs nebūtu neviena ar iekšdedzes dzinēju aprīkota transportlīdzekļa.

Paralēli mēs strādājam pie tā, lai nodrošinātu salā arī tīras un atjaunojamas enerģijas ražošanu. Sākot ar 2021. gadu, kopā ar partneriem nodrošinām publisku saules uzlādes sistēmu — esam izstrādājuši fotoelementu uzlādes stacijas, kā arī uz jumtiem uzstādījuši saules paneļus.

Katrā stacijā vienlaikus iespējams uzlādēt līdz sešiem transportlīdzekļiem, turklāt stacijas nodrošina 26 MWh enerģijas gadā. Šī saražotā enerģija ir līdzvērtīga nobrauktiem 180 000 bez emisiju kilometriem, aizstājot aptuveni 20 000 litru fosilās degvielas. Pāri palikusī enerģija tiek nosūtīta atpakaļ uz tīklu, lai to varētu izmantot vietējā kopiena.

Sadarboties un virzīties uz priekšu

2020. gadā tika parakstīts arī tehniskās sadarbības līgums starp Brazīlijas valdību un Celpe, Pernambuco Energy Company. Tas ļāva aktivizēt divus jaunus saules fotoelementu moduļus, uzlabojot uzglabāšanas sistēmu salā, tādējādi dubultojot tīras enerģijas izmantošanu īpaši liela pieprasījuma brīžos.

Šajā salu grupā cenšamies izveidot pilnīgu elektrisko transportlīdzekļu, uzlādes punktu un uzglabāšanas ekosistēmu, kas balstīta uz atjaunojamo enerģiju. Tas ir liels solis šīs idilliskās vietas dekarbonizācijas procesā.

Belila, Portu Santu un Fernandu salu arhipelāgs ir piemēri, kas parāda, ka ir iespējams veicināt ilgtspējīgu un oglekļa neitrālu teritoriju izveidošanu.

Ir nepieciešami tikai daži priekšnosacījumi — iekārtas, kas jāpielāgo katrai individuālajai situācijai, neatkarīgi no tā, vai tās atrodas salās vai vairāk pilsētvidē, un jāizmanto saules enerģija, kas ir neizsmeļams resurss.

Par Mobilize

Mobilize pārvalda mobilitātes, enerģijas un datu pakalpojumus. Uzņēmums ir daļa no Renault Group un balstās uz atvērtām ekosistēmām, piedāvājot elastīgus risinājumus mobilitātei, un sekmē pāreju uz ilgtspējīgu enerģiju atbilstoši Renault Group mērķim sasniegt oglekļa neitralitāti un apņemšanos attīstīt aprites ekonomiku. 

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Uzlādēts veikals. Viss Tavam elektromobīlim/elektroauto. Uzlādes stacijas, wallbox, kabeļi un aksesuāri.
0 0 balsojumi
Raksta novērtējums