Rēzeknē attīstīs Latvijā lielāko vēja enerģijas projektu

0

Vēja turbīnu ražotājs “SANY Renewable Energy Co” (SANY) un Latvijas vēja parku attīstītājs SIA “Sager” ir parakstījuši vienošanos par kopīga uzņēmuma veidošanu vēja parku attīstīšanai Latvijā.

Vēja elektrostacijas parks

Vēja elektrostacijas parks (Avots: Pexels)

Vēja turbīnu ražotājs “SANY Renewable Energy Co” (SANY) un Latvijas vēja parku attīstītājs SIA “Sager” ir parakstījuši vienošanos par kopīga uzņēmuma veidošanu vēja parku attīstīšanai Latvijā.

Šā gada 16. aprīlī “SANY Renewable Energy Co” valdes priekšsēdētājs Džou Fugu un SIA “Sager” valdes priekšsēdētājs Germans Savickis Rīgā parakstīja sadarbības memorandu, kas paredz kopīga uzņēmuma izveidi, lai Latvijā attīstītu vēja parkus ar uzstādīto jaudu virs 1 GW .

Saskaņā ar SANY pētījumu, Latvijā ir ideāli laikapstākļi turpmākai sauszemes vēja enerģijas attīstībai un liels atjaunojamās enerģijas attīstības potenciāls. Tā kā reģionā šobrīd ir elektroenerģijas deficīts, kopuzņēmuma plānotie jaunie projekti dos labumu vietējiem patērētājiem un radīs lielāku enerģētisko neatkarību reģionā. Tostarp, kopuzņēmums Rēzeknē plāno attīstīt Latvijā lielāko vēja enerģijas projektu, kam Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) jau piešķīrusi prioritārā investīciju projekta statusu. Šo 1 GW elektroenerģijas vērto projektu paredzēts uzbūvēt 2 gadu laikā, un tas būs nozīmīga Latvijas enerģētiskās neatkarības ietvara sastāvdaļa.

Jaunais kopuzņēmums ir apņēmies veicināt tīras enerģijas efektīvu izmantošanu. “SANY Renewable Energy” un “Sager” ir apņēmušies sadarboties, lai paplašinātu zaļās enerģijas tirgu Eiropā un palīdzētu īstenot apņemšanos samazināt oglekļa emisijas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

1 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: