Rēzeknes elektroautobusi labi sevi rekomendējuši

0

Rēzeknes pasažieru pārvadātājs “Rēzeknes Satiksme” jau piekto gadu pilsētas maršrutos ekspluatē elektroautobusus, kas papildinājuši uzņēmuma autoparku pašvaldības projektā «Videi draudzīga Rēzeknes pilsētas sabiedriskā transporta attīstība».

"Rēzeknes Satiksme" elektriskais autobuss

"Rēzeknes Satiksme" elektriskais autobuss. Avots: Rēzeknes Satiksme

Rēzeknes pasažieru pārvadātājs “Rēzeknes Satiksme” jau piekto gadu pilsētas maršrutos ekspluatē elektroautobusus, kas papildinājuši uzņēmuma autoparku pašvaldības projektā «Videi draudzīga Rēzeknes pilsētas sabiedriskā transporta attīstība».

Virsi Degviela Hvo Adsell Destop Mobile Giga 932x300

Elektrotransports joprojām ir dārgs prieks, taču Rēzeknei ir izdevies iegādāties četrus elektroautobusus, kas ražoti Čehijas rūpnīcā “SOR” un nogādāti Rēzeknē ar minimālām pašvaldības izmaksām. Projekta kopējās izmaksas – 1,6 milj. eiro, no tiem izdevies piesaistīt Kohēzijas fonda līdzfinansējumu 1,4 milj. eiro apmērā un valsts – 65 tūkst. eiro apmērā, bet no pašvaldības puses ieguldīti 195 tūkst. eiro. Papildu elektroautobusiem uzņēmuma teritorijā tika izbūvēta nepieciešamā infrastruktūra – vairākas ātrās un lēnās uzlādes stacijas.

Pirmais elektroautobuss sāka kursēt 2018. gada 7. decembrī. No tā laika elektoautobusi ir nobraukuši 800 000 km un pārvadājuši vairāk nekā 1,5 milj. pasažieru.

Mēs sevi pozicionējam kā “zaļo” uzņēmumu (vides vadības sistēmā ir sertifikācija), kas domā par ekoloģiju un apkārtējo vidi, tāpēc nākotnē plānojam attīstīt savu autoparku elektrotransporta virzienā, īpaši, ja būs pieejamas līdzfinansēšanas programmas no ES struktūrfondiem.

Par ekspluatācijas gadiem elektroautobusi ļoti labi sevi parādījuši. Mēs neesam konstatējuši nekādu kritisku tehnisku problēmu, bet akumulatora jauda samazinājusies ne tik būtiski. Papildu priekšrocība ir izmaksas par apkalpošanu. Vidēji šāda veida elektroautobuss, kā pie mums, patērē no 0,09 līdz 1,1 kWh uz kilometru. Pat neskatoties uz dažādiem cenu lēcieniem elektrībai un energoresursiem kopumā, elektroautobusi ikdienas ekspluatācijā sniedz ievērojamus ieguvumus.

Vēl viena elektroautobusu priekšrocība ir mazāks tehnisko mezglu skaits, ko nepieciešams apkalpot un remontēt, tas ir ļoti ērti.

Un visbeidzot elektroautobusi ir ļoti labi sevi parādījuši no mūsu sniegtā pakalpojuma kvalitātes un šoferu darba vides uzlabošanas skatupunkta – mazāk trokšņu un vibrāciju. Elektroautobusos ir aprīkoti sēdekļi pasažieriem ar funkcionāliem traucējumiem, māmiņām ar ratiņiem, ir uzstādīta videonovērošana un pieejams bezvadu internets.

“Rēzeknes Satiksme” informē

2019. gadā SIA “Rēzeknes Satiksme” saņēma Zaļās izcilības balvu no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces un Valsts vides dienesta ģenerāldirektores Elitas Baklānes-Ansbergas. To piešķir uzņēmumiem, kuri augstā līmenī ievēro vides normatīvo aktu prasības, kā arī pēc savas iniciatīvas īsteno pasākumus, kas samazina negatīvo ietekmi uz vidi.

Ilgtspējīgu un videi draudzīgu risinājumu attīstība pasažieru pārvadājumu jomā joprojām ir viens no mūsu pilsētas sabiedrisko pārvadājumu uzņēmuma prioritārajiem mērķiem.

Avots: Rēzeknes Satiksme

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: