Rīgas pašvaldība atbalstīs “SimpleCharge” elektroauto uzlādes staciju testēšanu Ķīpsalā

1

Noslēdzoties projektu konkursam, Rīgas valstspilsētas pašvaldības programmas “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” līdzfinansējumu inovatīvu tehnoloģiju uzstādīšanai un izmēģināšanai Ķīpsalā saņems SIA “SimpleCharge”  risinājums ielu apgaismojuma stabu izmantošanai elektrisko transportlīdzekļu uzlādei.

SimpleCharge uzlādes stacija pie laternas Apes ielā

SimpleCharge uzlādes stacija Apes ielā

Noslēdzoties projektu konkursam, Rīgas valstspilsētas pašvaldības programmas “Atbalsts tehnoloģiju uzstādīšanai Viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās” līdzfinansējumu inovatīvu tehnoloģiju uzstādīšanai un izmēģināšanai Ķīpsalā saņems SIA “SimpleCharge” risinājums ielu apgaismojuma stabu izmantošanai elektrisko transportlīdzekļu uzlādei.

SimpleCharge ir radījis viegli instalējamas elektrisko auto uzlādes stacijas izmantošanai pie pilsētas apgaismojuma stabiem. Tas atvieglo gan uzlādes staciju uzstādīšanu, gan paverot lielu uzlādes tīkla potenciālu, it īpaši daudzīvokļu namu rajonos. Biznesa ideja ir ieguvusi atzinību 2021. gada “VEFRESH” Pilsētas mobilitātes hakatonā “Urban Mobility Hackathon”. Šobrīd pirmais prototips jau ir uzstādīts Rīgā, Apes ielā. 2022. gadā “SimpleCharge” plāno piesaistīt finansējumu papildu uzlādes staciju izstrādei,  gan uzlabojot to uzbūvi un integrāciju apgaismojuma laternās, gan labāk sagatavojot tehniskos risinājumus ražošanas uzsākšanai.

SimpleCharge uzlādes stacija pie laternas un aplikācija
SimpleCharge uzlādes stacija un aplikācija

Rīgas pašvaldības finansējums EUR 3345 apmērā uzņēmējam tiks piešķirts četru uzlādes staciju montāžai uz izmēģinājumu periodu un arī demontāžai Ķīpsalā pie Rīgas Tehniskās universitātes Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātes ēkas Āzenes ielā 12.

Mūsu mērķis bija sniegt atbalstu perspektīviem risinājumiem un tehnoloģijām, kas nākotnē varētu būt gūt praktisku pielietojumu galvaspilsētā un kļūt par eksportspējīgu preci vai pakalpojumu, tāpēc būtiska ir pieteikumu kvalitāte. Ņemot vērā, ka nozīmīgs elektrisko automašīnu tīkla attīstības izaicinājums ir uzlādes staciju pieejamība daudzīvokļu namu rajonos, “SimpleCharge” komanda ir atradusi perspektīvu risinājumu, kas izmanto jau eksistējošu pilsētas infrastruktūru.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone

Programmas mērķis ir sekmēt ērtāku Rīgas valstspilsētas pašvaldības pakalpojumu pieejamību un pilnvērtīgāku jauno tehnoloģiju potenciāla izmantošanu pilsētas ekonomikas izaugsmei, veicinot viedpilsētas tehnoloģiju izvietošanu pilsētvidē. Pašvaldības atbalstam īpaši tika aicināti pieteikties inovatīvi, zināšanās un tehnoloģijās balstīti uzņēmumi, kam nepieciešams atbalsts, lai testētu jau izstrādātus tehnoloģiju prototipus pilsētvidē vai iegūtu datus pašvaldības noteiktajās viedpilsētas tehnoloģiju pilotteritorijās – VEF apkaimē, Torņakalnā, Ķīpsalā. Pieteikumus vērtēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta izveidotā atbalsta programmas līdzfinansējuma piešķiršanas komisija, kuru vada I. Andersone. Tās sastāvā ir arī departamenta direktore Ilze Purmale, vadošie speciālisti un no Rīgas domes pieaicinātie eksperti.

Programmā var tikt segtas izmaksas, kas saistītas ar projektēšanas un tehniskās dokumentācijas saskaņošanu ar Rīgas domes atbildīgajām struktūrvienībām un kapitālsabiedrībām un citām institūcijām, ar tehnoloģijas vai prototipa uzstādīšanu, nomas maksu par inženiertehniskā objekta izmantošanu un patērēto resursu, piemēram, elektroenerģijas, izmaksas. Tāpat tiek segtas izmaksas par uzstādītās tehnoloģijas vai prototipa demontāžu pēc noslēgtajā atbalsta līgumā noteiktā ekspluatācijas perioda beigām. Maksimālais līdzfinansējums atbalstāmajai aktivitātei ir 10 000 EUR. Papildu informācija un programmas nolikums pieejams šeit.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
1 Komentārs
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
Visvaldis
Visvaldis
Viesis
09/12/2021 17:35

….un te piebrauca Tesla ar 100kWh bateriju uz diennakti….pārējie atpūšas…..

1
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: