“Rīgas satiksme” sola jau šogad elektroautobusus Rīgas ielās

0

Šogad Rīgas ielās sāks kursēt jauni elektroautobusi, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa. 

Rīgas Satiksme autobuss

Rīgas Satiksme autobuss (Publicitātes foto)

Šogad Rīgas ielās sāks kursēt jauni elektroautobusi, Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” sacīja pašvaldības uzņēmuma “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa. 

Rīgai būs pieejami 24,27 miljoni eiro no Atveseļošanās fonda. “Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa skaidroja, kā piešķirtie līdzekļi tiks izmantoti, lai papildinātu jau esošo elektroautobusu iepirkumu.

Šajā summā nosacīti ir ietverti četri tramvaji. Nedaudz gan ir jāsaprot realitāte – četrus tramvajus nopirkt faktiski nav iespējams. Četru tramvaju iegādes iespēju mēs jau izpētījām pagājušajā gadā un secinājām, ka nav neviena ražotāja, kas būtu gatavi piegādāt tik mazu apjomu. Būs jādomā par citiem risinājumiem. 

“Rīgas satiksme” valdes priekšsēdētāja Džineta Innusa

Elektroautobusi būs 12 metrus gari un tos ražo uzņēmums “Solaris”. Pirmie elektroautobusi tika iegādāti par Kohēzijas fonda līdzekļiem, kas sāks maršrutēt jau šogad. Savukārt Atveseļošanas fonda projekts ir jārealizē līdz 2026. gadam. Kopā paredzēti ir 52 bez emisiju autobusi.

Maršruti jaunajiem autobusiem vēl tiek analizēti, bet infrastruktūra tiek veidota 7. autobusu parkā Vestienas ielā.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

0 0 balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: