Sasniegts saules saražotās elektroenerģijas rekords

3

Martā kopējais saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības apjoms sasniedzis 22,5 gigavatstundas (GWh), kas ir līdz šim lielākais viena mēneša laikā fiksētais daudzums.

Saules paneļu parks

Saules paneļu parks (Publicitātes attēls)

Martā kopējais saules paneļu saražotās un sadales sistēmā nodotās elektrības apjoms sasniedzis 22,5 gigavatstundas (GWh), kas ir līdz šim lielākais viena mēneša laikā fiksētais daudzums.

Tādējādi 2024. gada marts kļuvis par Latvijā līdz šim ražīgāko mēnesi saules ģenerācijas apjoma ziņā. Turklāt faktiskais saules saražotās elektrības apjoms ir vēl lielāks, ņemot vērā, ka saražotā, bet tūlītējā pašpatēriņā izmantotā elektroenerģija sadales sistēmā nenonāk un attiecīgi šie dati netiek fiksēti.

Salīdzinājumam – pērn martā tīklā nodotas 4,3 GWh jeb apmēram piecreiz mazāk saules paneļu saražotās elektroenerģijas.

Rekordlielais no saules saražotās elektroenerģijas apjoms sasniegts gan arvien pieaugošās saules ģenerācijas jaudas, gan izteikti saulaina pavasara ietekmē. Saule enerģijas ražošanā turpina uzņemt apgriezienus, savukārt, izaicinājums Latvijā ir joprojām stagnējošais elektroenerģijas patēriņš. Valstī ir jāturpina strādāt pie elektrifikācijas veicināšanas pasākumiem, pakāpeniski gan līdzsvarojot ražošanas un patēriņa vajadzības, gan veicinot efektīvāku elektrotīkla noslodzi.

AS “Sadales tīkls” valdes priekšsēdētājs Sandis Jansons

Šī gada pirmajā ceturksnī kopējais “Sadales tīkla” infrastruktūrai pieslēgto mikroģeneratoru skaits sasniedza 20 tūkstošus, bet saules elektrostaciju ir jau gandrīz 800. Kopsummā tie ir vairāk nekā 370 megavati (MW) saules ģenerācijas jaudas. Savukārt vēl apmēram 800 MW ir sadales sistēmā rezervētais ražošanas jaudas apjoms šobrīd vēl tapšanas procesā esošajām saules elektrostacijām.

Mikroģenerators ir elektroenerģijas ražošanas iekārta ar jaudu līdz 11,1 kW, bet lielākas jaudas ražotāji tiek klasificēti kā elektrostacijas.

Aktuālās tendences elektroapgādes nozarē “Sadales tīkls” apkopo elektroapgādes apskatā, kas tiek sagatavots reizi ceturksnī un ir pieejams uzņēmuma mājaslapā www.sadalestikls.lv.

Uzlādēts viedoklis

Sagaidām, ka rekords kritīs aprīlī, tad atkal jūnijā, tad vēlreiz jūlijā un varbūt arī augustā un septembrī. Un nākamgad sāksim to pašu riņķi. Cerams jau ka publicētajā apskatā par šī gada pārskatu būs atsevišķi pārskatāma arī Saules saražotā elektroenerģija. Atgādinājums – Saule spīd bezmaksas.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

5 1 balsojums
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
3 Komentāri
jaunākais
vecākais visbalsotākais
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
raimonds
raimonds
Viesis
22/04/2024 11:12

Saule spīd bezmaksas

Monopolists Sadales tīkli par maksu.

Kārlis Mendziņš
Atbilde  raimonds
22/04/2024 19:49

Vai tas ir pārmetums ST? Tik mazā valstī kā Latvija, labāk lai ir monopols. Uz Baltiju vajadzētu vienu. Tāpat ar AST. Un maksa jau ir vajadzīga, lai uzturētu vadus un sistēmas darbību. ST un AST nosaka ražotājiem, cik daudz jaudas ieslēgt kurā brīdī – gan 24h uz priekšu, gan konkrētajā brīdī. Sistēmai tomēr ir izmaksas.

Valdis
Valdis
Viesis
Atbilde  raimonds
04/05/2024 11:37

Teikt, ka saule spīd bez maksas ir tieši tas pats, kas teikt, ka zelts zemē ir bez maksas.

3
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: