Starptautiskajā konferencē diskutēs par transporta un mobilitātes nākotni

Atklājot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zaļās mobilitātes mēnesi, kas norisināsies jūnijā, RTU sadarbībā ar Baltijas Universitātes programmu (The Baltic University Programme) 4. jūnijā plkst. 14.00–17.00 aicina piedalīties starptautiskajā konferencē «Moving Baltic Sea Region to carbon neutral mobility – opportunities and challenges».

RTU VW e-up!

RTU VW e-up!

Atklājot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zaļās mobilitātes mēnesi, kas norisināsies jūnijā, RTU sadarbībā ar Baltijas Universitātes programmu (The Baltic University Programme) 4. jūnijā plkst. 14.00–17.00 aicina piedalīties starptautiskajā konferencē «Moving Baltic Sea Region to carbon neutral mobility – opportunities and challenges».

Konferencē eksperti no Eiropas Komisijas, Igaunijas, Lietuvas, Zviedrijas un Latvijas dalīsies pieredzē par esošo situāciju un diskutēs par izaicinājumiem, samazinot emisijas transporta sektorā un attīstot elektotransportu. Dalībnieki apspriedīs dažādus infrastruktūras risinājumus, kas sekmē pāreju uz elektromobilitāti, nepieciešamās izmaiņas pilsētplānošanā un priekšnoteikumus, lai cilvēki mainītu savus ikdienas pārvietošanās paradumus, dodot priekšroku dabai draudzīgākiem transporta veidiem. 

Varēs iegūt arī jaunu informāciju par elektroauto uzlādes sistēmām, bezpilota automašīnām, mobilitātes risinājumiem lauku reģionos un jaunākajiem sasniegumiem Latvijas autobūves nozarē. Paneļdiskusijā tiks ieskicētas gaidāmās izmaiņas Baltijas jūras reģiona mobilitātē nākamajā desmitgadē, kā arī eksperti sniegs atbildes uz interesentu jautājumiem.

RTU konferencē pārstāvēs Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Transporta institūta direktors Edmunds Kamoliņš un Elektromehatronikas zinātniskās laboratorijas zinātniskais asistents Artūrs Bogdanovs.

Konference notiks angļu valodā.

Konferencei var pieteikties, aizpildot anketu.

Plašāka informācija un konferences programma, kas vēl tiks papildināta

RTU īstenotā Zaļā koncepcija 2018.–2023. gadam paredz paplašināt studentu, darbinieku un visas sabiedrības izpratni par nepieciešamību samazināt ekoloģiskās pēdas nospiedumu un sekmēt videi draudzīgu tehnoloģiju radīšanu un izmantošanu. Jau vairākus gadus tiek īstenots projekts «Zaļā Ķīpsala». Turpinot iesākto, jūnijā – Zaļās mobilitātes mēnesī – RTU iecerēti vairāki pasākumi – jaunu elektroauto uzlādes punktu atklāšana, izglītojošas un informatīvas kampaņas un citas aktivitātes, lai informētu RTU darbiniekus un studējošos par ilgtspējīga transporta priekšrocībām un popularizētu alternatīvus mobilitātes veidus, kas nerada videi kaitīgos izmešus. 

Starptautiskajā konferencē diskutēs par transporta un mobilitātes nākotni baneris2 2 scaled 1
balsojumi
Raksta novērtējums
Pieraksties
Paziņojums no
guest
0 Komentāri
Iekšējās atsauksmes
Skatīt visus komentārus
0
Dalieties ar savām domām/komentējiet!x