Tesla Roadster 2008

Tesla automašīnas

Tesla elektromobiļi tiek būvēti uzņēmuma rūpnīcā Paloalto, Kalifornijā, ASV. 2003. gadā Martins Eberhards un Marks Tarpenings dibināja uzņēmumu Tesla Motors. Uzņēmums tika nosaukts serbu izcelsmes amerikāņu izgudrotāja Nikola Tesla vārdā, kurš bija fizikas, mašīnbūves un elektrotehnikas inženieris un veica daudzus nozīmīgus izgudrojumus. Lai gan Martins un Marks bija firmas dibinātāji, šobrīd ikoniska uzņēmuma persona ir Īlons Masks. Viņš pievienojās direktoru padomei 2004. gadā kā tās priekšsēdētājs un šobrīd ir Tesla, Inc. līdzdibinātājs, izpilddirektors un produktu arhitekts.

Pirmā uzņēmuma izlaistā automašīna bija Roadster. Tai bija elektrodzinēja piedziņa. Uzņēmuma veiktajos testos šis modelis uzrādīja izcilus paātrinājuma (100 km stundā mazāk nekā 4 sekundēs) un maksimālā ātruma (200 km/h) rezultātus un efektivitātes vērtējumu (vairāk nekā 320 km ar vienu uzlādi). Roadster ražošana tika pārtraukta 2012. gadā. Automašīnā tika izmantotas litija jonu akumulatoru šūnas.

Interesants fakts. Tesla Roadster tika iekrauta Falcon Heavy orbitālajā palaišanas iekārtā, kas startēja 2018. gadā un kļuva par Saules mākslīgo pavadoni. Automašīna tika izmantota kā masas simulators, kas piestiprināts pie Falcon Heavy raķetes augšējās pakāpes.

Mūsdienās Tesla transportlīdzekļu klāstā piedāvā šādus transportlīdzekļus:

  • Model S – auto rezerves daļas var atrast šeit AUTODOC.LV. Tas ir piecdurvju biznesa klases liftbeks. Model S P85D paātrinājumu līdz 100 km/h uzņēma 3,2 sekundēs. Atkarībā no modeļa modifikācijas ar vienu uzlādi tas var nobraukt no 401 līdz 595 km.
  • Model X. Tas ir vidēja izmēra pilnībā elektrificēts luksusa klases krosovers. Automašīna ir aprīkota ar diviem elektrodzinējiem, kas ir atbildīgi par pilnpiedziņu. Tā eksterjera atšķirīgā iezīme ir uz augšu paceļamas divviru „vanaga spārnu” durvis.
  • Model 3. Tas ir pilnībā elektrificēts luksusa klases četrdurvju sedans.

Tie visi uzrāda lielisku paātrinājuma dinamiku, augstus energoefektivitātes, komforta un drošības līmeņus. Lieliska pasažieru aizsardzība tiek apliecināta sadursmju testos. Visiem Tesla modeļiem ir minimālistisks dizains, mērinstrumentu panelis ir aizstāts ar lielu skārienjutīgu ekrānu.

Ja rakstā pamanīji kļūdu, padod mums par to ziņu, iezīmējot ačgārno tekstu un nospiežot Ctrl+Enter. Paldies!

Tesla automašīnas 1
0 0 balsojumi
Raksta novērtējums